Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit jelent konkrétan, hogy...

Mit jelent konkrétan, hogy valaki antiszociális?

Figyelt kérdés

Én nagyon sokat vagyok egyedül, mert a párom reggeltől estig dolgozik, én pedig évek óta nem tudok elhelyezkedni.

Főzök, mosok takarítok, de lassan úgy érzem, hogy összeroppanok. Félek mindentől, már nem szeretek emberek közé menni, tehetetlennek és feleslegesnek érzem magam.

Nehezen nyílok meg másoknak, már nem barátkozok senkivel.

Lehet, hogy az lettem?


2010. okt. 16. 10:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Körülbelül le is írtad, hogy mi az az antiszociális. De szerintem Te emellett depressziós is lettél.

Változtass minél előbb a kialakult helyzeten, mert hosszú távon annyira be fogsz fordulni, hogy nehéz lesz újra beilleszkedni. Helyedben felkeresnék egy szakorvost, akinek néha kibeszélheted magad és járj el szórakozni. Vagy tanulj, iratkozz be valahova, addig is emberek közt leszel és könnyebben tudsz majd elhelyezkedni.

2010. okt. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát, sajnos nagyjából azt jelenti, amit leírtál.
2010. okt. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Na. Teljesen magamra ismertem. Bár én tudok itthonról dolgozni, alkalmi munkákat, de állandó munkahelyem már egy ideje nincs. Új városba is költöztünk és itt nicnsenek barátaim, a "régiekhez" mondjuk tudok utazgatni, de azért elég drága...De elég nyomasztó.

Msn-en tudok velük kommunikálni...

Ja én is főzök, mosok, takarítok, szerencsémre imádok a konyhában tevékenykedni, meg elvagyok a távmelóimmal, de érzem , hogy kezdek iszonyatosan begubózni.

Nem tudsz valami tanfolyamra, átképzésre menni?

Én januártól megyek, szerintem még az is jó.

2010. okt. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyis azt jelenti! Az visszahúzódás csak! Anti azt jelenti ellenes ellentétes!Aki a szociális alkalmazkodásra nem képes sőt az ellentétét műveli az az antiszociális!Az a gyerek aki az iskolában nem foglalkozik a tanulással és ok nélkül beleköt másokba verekedést provokál a tanárokkkal is az antiszociális.Aki csak passzív az nem lehet antiszociális!A bűnözők a kiugróan antiszociális személyek, és akik az együtélés legelemibb szabályait normáját nem tartjaák be ok nélkül gyűlölködnek.
2010. okt. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Aszociális vagy, nem antiszociális...
2010. okt. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Bárcsak tudnék változtatni. :( Szórakozni egy évben, ha egyszer elmegyünk akkor sokat mondok. Egyszerűen nem futja semmire, csak kajára és számlákra (arra is éppen csak).

A kezem meg van kötve, rá vagyok utalva a másikra. Ez is nagyon frusztrál. Én nem vágyom semmi extrára, csak annyit, hogy elmehessek dolgozni és én is letehessek valamit az asztalra. Érezzem, hogy értelme van az életemnek. Nagyon szeretem a párom, de ő nem érzi át a helyzetem. Neki eltelik a napja, hazaér eszik, fürdik, alszik. Nem tudom meddig írom ezt így...

2010. okt. 16. 11:22
 7/8 anonim ***** válasza:

én értem, amiről beszélsz.

de nem csak olyan munka létezik, amiért pénzt kapsz!

például vannak csoportok, akik közösségi kertészkednek, a földet ingyen kapják, a termés pedig az övéké!

[link]

itt társaságban is lennél és kiegészíthetnéd a háztartást nagyon finom zöldségekkel!

vagy vállalj önkéntes munkát, nagyon sok rászoruló ember van, a kapcsolatteremtés pedig egyenes út egy olyan munkahelyhez, ahol pénzt is kapsz.

én tudom, hogy milyen bezárva lenni, de rengeteg lehetőség van és csak rajtad múlik! és nem tudom, hogy hol laksz, de rengeteg ingyenes program van a nagyvárosokban. sok hely kifejezetten a kapcsolatteremtésről szól, kirándulócsoportok, kézműves szakkörök, nyelvi beszélgető csoportok, olvasóklubbok stb. stb.!!

és például ha megtanulsz kötni, horgolni, spórolhatsz a karácsonyi ajándékokon, az ágynemühuzatokon, ilyesmi.


egy dolgot kell tudnod:

minden CSAK és kizárólag rajtad múlik!

ha nem vagy jól, tegyél érte, hogy jól legyél, keress a neten, fórumokon, és találsz!


remélem bíztató szavaim segítenek

2010. okt. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem neked van egy szociális fóbiád, nem? :/
2010. okt. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!