Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A Pál utcai fiúk honnan...

KattaMaki kérdése:

A Pál utcai fiúk honnan szerezték a játékukhoz a golyókat? Sem a regényben, sem a filmben nem találtunk utalást rá eredetileg honnan volt nekik. A Pásztorok ugye einstandolták, de Nemecsekék?

Figyelt kérdés

2023. szept. 12. 22:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Meglepo lehet, de pl. boltbol. A mi elelmiszeruzletunkben is lehetett kapni, ketfelet is, kisebbet es nagyobbat. A kassza mellett tartottak ket kis papirdobozkaban.
2023. szept. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
65%
Régen olvastam, de nem agyaggolyókkal játszottak nagyrészt? Azt gondolom agyagból gyúrták. A 80-as években voltam gyerek, csak kimentem a rétre, ahol voltak agyagos talajrészek is, szedtem agyagot és gyúrtam agyaggolyót. Néha volt üveggolyójuk is, amit kaptak vagy vettek.
2023. szept. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%

De bizony agyagból, homokból, sárból. Víz volt ott hozzá bőven. És le is van írva.

Továbbá abban a korban nem olyan volt egy bolt, mint a mai. Nagyon nem olyan.

2023. szept. 13. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Meg tudnátok adni hol van ez leírva? Előre is köszönöm a segítséget.
2023. szept. 13. 09:06
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem üveggolyók voltak. Különben nem lett volna akkora szám, hogy einstandolják őket, csak gyúr egy másikat, és kész. Boltban vették. (Ez nincs külön leírva, de elég magától értetődő.)
2023. szept. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Választ vártál, nem forrást.


Szivesen.

2023. okt. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!