Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért az ivásban mérik a...

Miért az ivásban mérik a jófejséget a felsőoktatásban tanulók? Mitől jobb valaki, ha iszik? És a tinik, akiknek még tanulni kéne, miért a hajnalba nyúló bulizás az életük netovábbja?

Figyelt kérdés
Én nem értem, lehet, hogy én gondolkodom selejtesen huszonévesen (közelebb a 20-hoz, mint a 30-hoz), de nekem nem ez az érték...
2009. jan. 1. 23:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%

Nem abban mérik.

De az, aki soha egy buliba se megy el (ahol nem kötelező lerészegedni), inkább magas lóról lenézi a bulizós bagázst, az szerintem nem jó fej. Nem vagyunk egyformák, de attól még nem kell lenézni a másikat. Az ő bajuk, ha állandóan isznak.

Valamint ha az ember néha csatlakozik az ivósokhoz, elmegy egy buliba, az nem lenéznivaló, egyszerűen csak részt vesz a közösségi életben. És ha meg berúg, az megesik, de attól még nem szar ember.

Ezt próbáltam elmagyarázni a másik kérdésnél is.

És miért ne mehetne el egy egyetemista egy hajnalig tartó buliba? Attól még nem lesznek rossz tanulók.

2009. jan. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A hajnalig tartó buli a tinikre vonatkozott, köszi, hogy "figyelmesen" olvastad el.
2009. jan. 2. 00:16
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
Nem mindehol mérik ebben a jófejséget de tény, hogy egyes helyeken elég sok az alkoholgőzös party. :D
2009. jan. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
72%

Látom, hogy te is az a fajta vagy, aki egy normális válaszra rögtön agresszíven reagál.

Mivel a kérdés első felében az egyetemistákról volt szó, eszembe sem jutott, hogy a következő mondatodban hirtelen a gimnazistákról kezdesz beszélni.

Nos a gimnáziumban én a hajnalig tartó tanulás híve voltam, magasról lenéztem a bulizós osztálytársaimat, akik klasszul ki is közösítettek, de végig úgy voltam vele, hogy sebaj, hosszútávon úgyis én járok jobban a sok tanulással.

És tudod mit? Az egészet rohadtul megbántam, mert marha szar volt kiközösítettnek lenni, és ezért a főiskolán elmentem néhány buliba. És a nagy tanulós elméletemről meg annyit, hogy a legrosszabbul tanuló, legrészegesebb osztálytársaim ugyanolyan diplomás, családos emberek lettek, mint én magam.

2009. jan. 2. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
És miért nézik le azt, aki másképp szeret szórakozni? Nem lesz attól begyöpösödött. Engem is kiközösítettek ilyen-olyan dolgok miatt itt-ott, vagy azért, mert tanárgyerek voltam általános iskolában, amiről nem tehettem. Nem jó, tudom, de annak kell meghunyászkodnia, aki nem rosszabb, csak más? Nem kevesebb ő sem. És ha valaki nem szokott hozzá valamihez, és mégis belemegy, és pórul jár, akkor mi van?
2009. jan. 2. 00:27
 6/15 anonim válasza:
100%

Szerintem fontos, hogy mindig pártatlanul válaszoljunk. Én most megpróbálom.

Nem mindenkinek ugyanaz az érték, hát aztán? Mindenkinek a saját dolga és ezt tiszteletben kell tartani. Örülj annak, hogy számodra fontosabb dolgok is léteznek az ivászatnál :) A bulizós meg örüljön

A jófejség meg mindenkinek mást jelent. Mindenki eldöntheti hogy jófej-e neki a másik, lehet hogy egy bulizósnak egy nembulizós nem jófej, és ugyanigy forditva. De senkinek nem kéne lenéznie a másikat ilyen dolgokért. Van, akinek a bulizás, ivás szerez örömet, az alkohol feloldja és ettöl jól tudja érezni magát. Van, aki meg alkohol nélkül is ugyanolyan jól tudja érezni magát. Mindenkinek a maga dolga.

A tinik meg ezt látják másoktól, valaki csak azért megy buliba hogy bevágódjon, és nem is érzi jól magát, az rosszul teszi. Valaki meg azért megy mert jól érzi magát, az meg menjen, nincs megtiltva. A tinik szülei meg gondolom azért engedik el a kölyköt mert nemakarnak rosszfejek lenni, csakmert másoknak is megengedték.

Nem gondolkodsz selejtesen:) De az sem aki máshogy gondolja. Komolyan örülj, és légy büszke, hogy Te mésképp gondolod.


egyébként hasonlóan gondolom mint Te:)

2009. jan. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, hogy az az oldal soha nem nézi le a nem ivós-nem bulizósokat.

Olvasd el a másik kérdésnél az utolsó választ! Ő is ugyanezt írta.

És ezt a saját példámon is tapasztaltam. Kiközösítettek, de nem azért, mert nem ittam, hanem azért, mert lenéztem őket az ivás miatt! És ez nagyon nem mindegy. Erre akkor döbbentem rá, mikor érettségi után elhagytam az utálatos jótanulóvagyok-kitűnőreérettségiztem-mitakartokrészegeshülyék modoromat, és elmentem az azon a nyáron tartott bulikra. (Ahol nem ittam halálra magam)Rögtön befogadtak. Még büszkék is voltak a szép tanulmányi eredményemre. És én akkor nagyon szégyelltem magam, hogy rossz véleménnyel voltam róluk, és eleve utáltam őket. (Hozzáteszem, az ivászatukkal-füvezéssel-mindenkivelszexeléssel nem értek egyet a mai napig)


Ahhoz, hogy befogadjanak, nem kellett ugyanúgy füveznem, meg innom, mint ők. Egyszerűen csak abba kellett hagynom a lenézést.

Így igazából elmondhatom, hogy nem is ők rekesztettek ki engem, hanem én rekesztettem ki saját magamat.


Persze én csak a saját példámat tudom itt másokkal megosztani, nyilván minden közösség más.


De azon, hogy a másik kérdésnél az a válaszoló lebunkózott, mélységesen fel vagyok háborodva (nyilván a terhességtől is van, tombolnak a hormonjaim). Én soha nem tettem itt ilyesmit, nem is tennék.

Az a baj az emberekkel, hogy képtelenek elfogadni a másik ember álláspontját, még akkor is, ha az kulturált formában közli. Ez engem elszomorít.


Bocs, de az utolsó kommented nincs előttem, csak a kérdés, így lehet, hogy nagyon elkanyarodtam.


Az meg, hogy belemész valamibe, amiben nincs tapasztalatod, és bajod esik? nos, hát egyetemen már felnőtt emberek vannak, legalábbis életkor szerint, ők magukra vessenek. A tinik meg ne menjenek bele és kész. Mint mondtam, az elfogadáshoz nem kell feltétlenül azt csinálni, mint ők.

2009. jan. 2. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
82%
Nem is érték, jól érzed magad. Ennyi. Basszus, vajon miért is közösítettek ki?...
2009. jan. 2. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Bár nem írtam a kérdésbe, de picit ma ezt is egyre jobban elfajulni látom. Középiskolában volt egy osztálytársam, aki 15 évesen arra volt nagyra és ujjongott, hogy "hú, nemsokára elveszti a szüzességét", és többen is hú, meg hű, meg minden. Ő volt a tanárok kedvence, osztály kiválósága, én a középmezőnyben voltam, a klikkekből is kimaradtam, amit nagyon nem bánok, mert voltak nagy klikk-viták is, nekem meg mindig volt egy sulin kívüli társaságom, a szüleim ki is dobtak volna, ha az előbb írt osztályelsőhöz hasonló dolgok miatt ujjongtam volna. Érettségi után egyik volt osztálytársnőm azt mondta, hogy csodálkozik, miért nem tudok semmit a többiekről, pedig állítólag annyira kedveltek, én ezt nem így éltem meg. Persze mikor érettségin engem hoztak ki évfolyamelsőnek, akkor mindenki "jajdekedves" lett. De addig nem tudom, szóval nem néztem le senkit, persze nem tetszett, amit az a lány csinált, én nem utánoztam volna, de attól még, hát csinálja... Csak így utólag visszagondolva is, szóval nem értem, akkor ott miért az volt a fontosabb, még a tanárok is favorizálták 4 éven keresztül. Most meg mint ha lement volna a korhatár általános iskoláig...
2009. jan. 2. 01:07
 10/15 anonim ***** válasza:
95%

Á...az nem szép dolog ha valaki iszik....no de ha úgymond: "velünk tart" (miközben bármit teszünk, pl.iszunk") az már valami! Így nézd.


A "tanulni kéne" az nem ok,hanem egy elv...ezért nem működik magában. Előbb okká kell tenni,választani kell, önállóan, vagy valamilyen hatásra: pl. család, barátok,iskola...korábbi sikerélmény, remény vagy élő példa, de magában egy élettelen, hatástalan elv.

Ha nincs motiváció, nincs tanulás sem.


Az iskola végkép nem az a hely, ami egy diákkorú élete netovábbjának számítana :))annyira azért nem szokott jó hely lenni, ebből a szempontból nem alternatíva.

A bulizás közösségi és szabad.....az iskola nem, az csak csoportos és kötelező....brrr :))


A lényeg az, hogy közösségi és szabad cselekvési lehetőségeket nem is nagyon látnak a diákok, a nélkül garantáltan nem fognak mást választani.....csak a bulizást, de még azt sem, ha épp arra sincs lehetőség..

2009. jan. 2. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!