Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen Budapesten lakni?

Milyen Budapesten lakni?

Figyelt kérdés

Milyenek az emberek?

Könnyebben lehet munkát találni, ugye?

Bármit írhattok, akik Pesten élnek, hogy ők milyennek látják az ottani életet. Rossz, jó tapasztalat?Szerettek ott lakni, vagy inkább elköltöznétek?


(CSak azért kérdem, mert lehetséges,hogy felköltözök Pestre.)


2010. okt. 17. 20:07
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és még az lenne a kérdésem, hogy hova lenne érdemes költözni? Ahol van egy kis csendesség is, de viszonylag hamarabb belehet érni a belvárosba?
2010. okt. 17. 20:09
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Én az első kerületben lakom, nyugodt környék és van egy csomó látványosság, 10 perc busszal a Váci utca.

Szerintem embere válogatja, hogy mennyire szeret Pesten. Én lassan 10 éve itt lakom, egy másik országból jöttem át, de néha hazajárok.

Ha munkád, barátaid lesznek jobban tudod értékelni a Budapest nyújtotta lehetőségeket.

2010. okt. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Világéletemben itt laktam és szeretem. De ez teljesen egyéni, attól függ, hogy a nyugalmat, friss levegőt szereted-e vagy inkább a nyüzsgést. Forgalom van, bűz és kosz, de azzal együtt lehet szeretni, minden elérhető, nagy a változatosság, nem lehet unatkozni. A környéken nagyon sok múlik, nem mindegy, hogy hova költöznél. Munka itt valószínűleg még mindig több van, mint egyes vidéki helyeken.
2010. okt. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogy hova, az erősen pénz kérdése, a XI. kerületnek vannak csendesebb, zöldebb részei, a XIV.-nek is, meg kell nézni. A sokadik kerületek messze vannak a belvárostól, a belváros viszont drága. Albérletbe akarsz vagy venni?
2010. okt. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A belvárosban drágábban a lakások, mint a külsőbb részein? VAgy a csendesebb részeken ott drágább?Vagy viszonylag olcsóbb?

Még a szüleimmel megyek fel lakni.

2010. okt. 17. 20:30
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

buda, belváros drága

peremkerületek 8,10 ker olcsó

2010. okt. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%

Egyértelműen sok szempontból jobb itt lakni mint vidéken, mert sokkal de sokkal több a lehetőség mind munkában, mind látnivalókban, mind szórakozásban. Munkát is könnyebb találni de még így is nehéz. Hát hogy milyen emberek vannak az sok mindentől függ..olyan tiszta átlagos, vannak napok mikor kifogom a bunkókat, beszólogatósakat, van mikor ok nélkül kezdek el beszélgetni másokkal. Ember válogatja mit tart jónak, elviselhetőnek..stb. Én semmiképp se költöznék még Pest mellé sem, Pesten születtem és azóta itt vagyok. Ha járok vidékre sose tudom megszokni hogy pl napi 2-3× jár mondjuk egy busz, alig vannak emberek, kihaltak az utcák...Én ebbe beleőrülnék.

Volt mikor egyedül kellett vidékre mennem elintéznem valamit, és mivel nem tudtam hogy járnak buszok, 2 órát kellett várnom a legközelebbire mert sétálva még fél nap alatt se érnék oda...ugyan ez volt visszafele, számomra kiszámíthatatlan mikor jár busz. Arról nem is beszélve hogy sokszor elfelejtettem/nem tudtam hogy ott buszra venni kell jegyet és épp nem volt nálam pénztárca...

Szóval vagy Pest vagy semmi.

17/L

2010. okt. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

tegnap 20:30


Bp.-en semmi sem olcsó, főleg a lakások nem. A peremkerületekben és a külsőbb lakótelepeken lehet olcsó lakást venni, a belsőbb városrészekben (VI-VII-VIII) pedig a lerobbantabb helyeken.


A peremkerületek problémája, hogy onnan hosszú idő beutazni a város belsejébe.


Ami a csendet illeti, arról Bp.-en többnyire le kell mondani, tökéletes csend nincs. Mindig meglep, amikor a vidéki házamban vagyok, hogy ott este milyen furcsa érzés a Bp.-en állandóan meglévő alapzaj (zúgás) megszűnése.


Az árak egyértelműen a helytől függnek leginkább: minél közelebb a város középpontjához, annál drágább. Pl. egy nagykörúti lakás rendszerint borzasztó drága még akkor is, ha kifejezetten rossz ott lakni (rossz levegő, állandó zaj). Az új lakótelepek lakásai is rendkívül drágák. Ha nincs nagyon sok pénzed, de nem akarsz a leglerobbantabb helyre költözni, akkor egyrészt meg lehet nézni a XI. kerületet, másrészt a III.-t, a XIII.-t, Újpestet stb. Nézd meg a BKV térképét, hova megy a villamos és a metró, és olyan lakásokat válassz, amik közel esnek ezekhez a járatokhoz stb.

2010. okt. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
75%

hmm... én 4 éve élek itt az egyetem miatt, szeretek is itt lenni, meg nem is.

Az emberek? Vannak bunkók, kedvesek, sok a különc (jó értelemben), de sok a tróger is, sok van, aki utálkozik, sok a csöves és sok a kisebbségi, sok a proli is, de sok normális ember is van. Szerintem kicsit nemtörődömebbek az emberek itt, mint más városokban. A metró zombikkal van tele, úgy bámulnak ki a fejükből. A nyuggerek itt a legerőszakosabbak és taplóbbak az országban. Mindezek ellenére rengeteg kedves és kulturált embert ismertem meg itt.

Munkát sokkal könnyebb találni szerintem, mint bárhol. Eddig diákmunkám is volt minden nyáron.

Azért szeretek itt lenni, mert pörgősebb az élet, mindig van valami szórakozóhely, ahova lehet menni, vagy kiállítás, akármilyen program. Szépek a régi épületek, a Dunapart, a budai hegyek:)

Pihenni viszont nem nagyon tudok itt, és azt nem szeretem, hogy legalább fél óra eljutni valahova, és hogy az ember 100 méterért is képes buszra szállni.

Mindenesetre én nem szeretnék itt élni, ha találok majd munkát a szülővárosomban diploma után, visszaköltözöm oda, de biztos gyakran fogok feljárni szórakozni vagy akár színházba, múzeumba (szerencsére nem nagy távolság:)) 21/L

2010. okt. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!