Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ádám és Éva leszármazottjai a...

Ádám és Éva leszármazottjai a ma élő összes ember? Az evolúciót hagyjuk is mert úgy kamu ahogy van. Nekem nem meséli be senki hogy közös ősöm volt a majommal. íme egy majom és itt egy ember.

Figyelt kérdés

[link]


majom


[link]


ember



2023. okt. 22. 14:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/75 anonim ***** válasza:
67%
Nem próbált semmit semminek beállítani, hanem tényekkel bizonyította az állításait.
2023. okt. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/75 Pombe ***** válasza:
73%

Jah...


Ráadásul az külön rejtély, hogy a sok vallási fanatikusnak mi baja van az Ősrobbanással (a biológiai evolúciót még csak csak értem, bár azt se nagyon, mert pl. az 1Mózes1-ben az 1Mózes2-vel ellentétben a Biblia határozottan fejlődéstörténetről beszél, és nem kész fajteremtésről, pl. a nővények és a szárazföldi állatok esetében is, míg a többi esetben - az 1Mózes1-ben - szót se ejt a teremtés mikéntjéről).


Ősrobbanás a Bibliából:

1Mózes1:3 "És monda Isten: Legyen világosság: és lőn világosság."


Nem kevéssé sokat mondó, hogy az ősrobbanás elvét egyébként Georges Lemaître, egy belga pap fogalmazta meg, bár akkor még nem ilyen néven.


Faguriga legyek, ha értem ezeket a szentfazékokat... Szerintem ezeknek tök mindegy mi van a Bibliában, csak az a lényeg, hogy tudományellenesek legyenek, és ennek érdekében agyba-főbe hamisítják még akár a Biblia tartalmát is...


Vitáim során rendre kiderült, hogy a vallási fanatikusok kb. akkor vették a kezükbe a Bibliát, ha az takarításkor leesett a polcról. Sokkal inkább a biblimagyarázó kreacionista marhaságokat biflázzák be. :D

2023. okt. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/75 anonim ***** válasza:
15%

Látom, nem nagyon érted, hogy egy fajon belüli változatosság nem eredményez új fajt.


Attól, hogy egy fehér ajtót lefestesz zöldre, az még ajtó marad. Még akkor is ajtó marad, ha szerelsz rá kukucskanyílást vagy épp egy kopogtatót. Attól nem változik át valami mássá, ami nem ajtó.

2023. okt. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/75 anonim ***** válasza:
76%

"Látom, nem nagyon érted, hogy egy fajon belüli változatosság nem eredményez új fajt."

Egy új faj az már értelemszerűen nem fajon belüli változatosság. Ha az új populáció egyedei nem képesek termékeny utódot létrehozni az anyapopuláció egyedével, akkor az már két külön faj, azaz új faj jött létre. Hisz egy fajból kettő lett.

2023. okt. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/75 anonim ***** válasza:
16%
Nem, nem lett kettő. Az még mindig ugyanaz, csak selejt.
2023. okt. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/75 anonim ***** válasza:
73%
Miért lenne selejt, ha önállóan életképes, új fajként létező populációról van szó?
2023. okt. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/75 Pombe ***** válasza:
73%

#39: "Attól, hogy egy fehér ajtót lefestesz zöldre, az még ajtó marad."


Igen. Ha egy elvakult mindenben ajtót akar látni, azon nem segít a jóistenke se... Tudod, rólad egy vicc jutott az eszembe...


[link]


Egészen hatalmas arcodnak kell lenni ahhoz, hogy te merészeld leírni nekem, mit kellene érteni a biológiából fajként, amikor még mikroszkópot is csak távcsőben láttál. Amikor minden létező példaként felhozott szak-cikkben az a mondat szerepelt, hogy "új fajok"!


Mutattam neked egy képet a vadkáposztáról. Kezdetben csak ilyen volt a mai káposzta helyett.


[link]


Ebből hosszú évezredek után kialakult a mai káposzta, amely az 1920-as években képes volt kereszteződni a retekkel, és ebből lett egy olyan új növény, amelyik nem képes szaporodni se a retekkel, se a káposztával, csak a raphanobrassicaval, ezzel az eddig sosemlétezett új növénnyel. Ami nem is csoda, mert a raphanobrassica-ban drámaian megváltozott a genetikai helyzet, ugyanis ebben az új növényben egyesült a már háziasított káposzta és retek komplett genomja, vagyis baromira megnőtt a genomhossza, ráadásul még az is elváltozott szép lassan.


[link]


No, most komolyan, öreg! Ha te ezt ugyanolyan fajnak látod, mint a kezdeti vadkáposztát, vagy ebben is az ajtót látod, akkor javaslom, hogy keresd fel a legközelebbi rendelőt, a saját magad és a szűk környezeted védelme okán.


És még egy halom példát írtam még, amire eddig köpni nyelni nem tudtál érdemben.


Ja, még arra se válaszoltál, hogy ha annyira nem látsz szúnyog és másfajú szúnyog között különbséget, akkor ugyan mi okod van különbséget tenni az emberszabású majom és ember között, ugyanis közöttük is kb. pont annyi különbség van arányaiban anatómiailag és genetikailag is, mint két különböző szúnyogfaj között.

2023. okt. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/75 anonim ***** válasza:
16%

“egészen hatalmas arcodnak kell lenni ahhoz, hogy te merészeld leírni nekem, mit kellene érteni a biológiából fajként, amikor még mikroszkópot is csak távcsőben láttál.”


Egészen hatalmas arcodnak kell lenni ahhoz, hogy ilyeneket merészelj leírni nekem, miközben halvány fogalmad sincs, hogy ki vagyok…


Persze, még ez sem változtat azon a tényen, hogy a földi élővilág evolúciós úton történő kialakulása ugyanannyira hit kérdése, mint amennyire a teremtés, hisz egyik esetében sincs semmilyen perdöntő bizonyíték.


Így hát, van ha ki egyikben hisz, és van aki ha másikban. Én speciel egyikben sem.

2023. okt. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/75 anonim ***** válasza:
73%

"Persze, még ez sem változtat azon a tényen, hogy a földi élővilág evolúciós úton történő kialakulása ugyanannyira hit kérdése, mint amennyire a teremtés, hisz egyik esetében sincs semmilyen perdöntő bizonyíték."

Valójában minden, a témában létező létező bizonyíték ezt támasztja alá.

Pl.:

[link]

2023. okt. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/75 Pombe ***** válasza:
76%

#44: "Egészen hatalmas arcodnak kell lenni ahhoz, hogy ilyeneket merészelj leírni nekem, miközben halvány fogalmad sincs, hogy ki vagyok…"


Az első két sorodból is kiolvasható volt, hogy kreacionista firkálmányokon nevelkedtél, és löveted sincs se az evolúcióhoz, és semmi olyasmihoz se, aminek biológia neve. Mi mást kellene rólad tudnom?


#44: " a földi élővilág evolúciós úton történő kialakulása ugyanannyira hit kérdése, mint amennyire a teremtés"


Te nagyon ostoba! Legalább azt elismered, hogy márpedig hoztam számos idézetet arról, hogy a tudománynak az a véleménye, hogy igenis vannak a kezében perdöntő bizonyítékok??? Akkor te mire fel szajkózod ezt a marhaságot???


Mint írtam, ha ez egy bírósági per lenne, az evolúciót igazoló tények 1000-de is elég lenne az evolúció elítélésére.


Miféle perdöntő bizonyíték kell még neked? Nem elég, hogy a szemünk láttára zajlik? Nem elég, hogy a szemünk láttára formálódnak át az élőlények ráadásul dokumentálhatóan, akár genetikai szinten? Nem elég hogy minden létező fosszilis lelet szájbarágósan mutatja, ahogy alakulnak ki az újabb és újabb lények? Nem elég, hogy bennünk van a majom, a majomban a hal, a halban a még egyszerűbb lények genomja? Hogfy még a növények genomja is "mélyen" bennünk van?


Ez mind hit??? Neked teljesen elment az eszed? Ez nem hit, hanem tények! Ennyi bizonyíték nem létezik még a hegykeletkezésre se, vagy akár a Föld keletkezésére se, vagy még egy hegyikristály kialakulása se tisztázható olyan pontosan, ahogy az ember kialakulása a majomból. Még az űrben egy nyavalyás kő kialakulása se bizonyítható annyira, mint ahogy a fosszíliák lépésről lépésre mutatják, ahogy az egyre tollasodó dínók madarakká alakulnak át...


Mondd már el, hogy neked mi lenne a perdöntő bizonyíték, mert kb. ezret mutattam be neked rá. Mi kell még neked????

2023. okt. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!