Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ádám és Éva leszármazottjai a...

Ádám és Éva leszármazottjai a ma élő összes ember? Az evolúciót hagyjuk is mert úgy kamu ahogy van. Nekem nem meséli be senki hogy közös ősöm volt a majommal. íme egy majom és itt egy ember.

Figyelt kérdés

[link]


majom


[link]


ember



2023. okt. 22. 14:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/75 Tevenyereggyarto ***** válasza:
71%

Követem a kérdést szinte az elejétől, mégis simán átszaladtam az óriásos részen🙃 Amúgy nemrég egy nagytestű jégkorszaki állatokkal kapcsolatos videó kommentjeit olvasva láttam ,hogy többen is töprengtek azon ,hogy léteztek-e hatalmas emberek. Mármint a jégkorszak alatt megannyi állatnak lett hatalmas változata, az akkori megafauna, ugye. Szerintem “óriás jégkorszaki emberhez” legközelebb talán a neandervölgyiek voltak. Nem voltak olyan magasak, viszont sokkal zömökebbek, vaskosabbak voltak jórészt a jégkorszaki körülmények miatt.

Ha főleg a magasságot nézzük akkor alighanem a mai ember a legnagyobb. Szóval ironikus módon mi vagyunk az óriások.🤔

2023. okt. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/75 Pombe ***** válasza:
72%

@Tevenyereggyarto


#71: "Követem a kérdést szinte az elejétől, mégis simán átszaladtam az óriásos részen"


Egyébként vannak ma is óriások, még hozzánk képest is, szóval akkor se esne le senkinek se az álla, ha a biblikus korból egy óriási embercsontváz kerülne elő:

[link]


A növekedési hormon túltermelése okozza a gyerekkori gigantizmust és a felnőttkori akromegáliát. Amúgy ilyen emberi csontvázat találtak már akár ókori sírban is.


Mellesleg azt is olvastad a @11-től, a már kitörölt válaszokban, amikor dölyfösen nekem vágta, hogy ő sosemvolt vallásos, és főleg nem fanatikus..?


Ja! Ő nem fanatikus, ő, aki kutyába se veszi a 160 év alatt összegyűlt hegynyi méretű fosszilis bizonyítékokat az evolúció mellett (ezek szerinte jelenthetnek bármit, meg akármit is), NA DE HA MEGTALÁLNÁNK EGY ÓRIÁS FOSSZÍLIÁJÁT! - na akkor lenne csak az igazi! Az már bezzeg perdöntő fosszília lenne!


Kész! Szakadok a röhögéstől... :DDD


Jéééé! Hirtelen mennyire fel tudna értékelődni akár egy combcsont is, ha arról a szakember megállapítaná, hogy egy emberszerű 3m magas lényé volt! Nosza, az összes kreacionista vállára emelné azt a szakembert, akit még az előző héten leköpdöstek, és akkor még fantáziálgató, dilettáns, fúúúj de ördöggel cimboráló gonosz materialistaként bélyegeztek meg, mert azt merte állítani, hogy megtalálta az ember és majom átmenetet mutató csontvázat is.


Na, persze attól még megmarad az a fránya ember-majom csontváz is, de hát a csodás combcsont után ez már kit érdekel???


Szóval a @11-es azonnal elfogadná hiteles bizonyítéknak azt az egy szem combcsontot, csak mert óriások is vannak a Bibliában, de ő nem ám vallásos! Ó nem!


Meg írja a #18-ban: "Lilith nem szerepel a Biblia kánonjában."


Ja! Tehát ha Lilith az Ótestamentumnak csak az apokrif alakja, akkor még mint lehetséges valóságként sem számolunk vele. Hááát persze! Ez biztosan nem egy vallásos ember véleménye... Egy nem vallásos történet-kutatót nyilvánvalóan egy cseppet se korlátozná be az, hogy Lilithről milyen forrásokból juthat adatokhoz.


A @11-es az evolúcióról felsorolta az összes kreacionista maszlagot. Nincsenek átmenetek, nincsenek hasznos mutációk, új fajok... stbstb. Vagyis az evolúcióról kizárólag a vallási oldalakról tájékozódott. Érdekes módon viszont Bibliából nagyon otthon van - lásd. Lilith ügy... Áhhh... egy cseppet se egyoldalúak az ismeretei... :D


Megint kiröhögtem magam. Amúgy a legrafináltabb kreacosok mindig tagadják, hogy vallásosok lennének, mert azt hiszik, így eladhatóbb az elfogulatlanságuk, csak ahhoz meg rettentő buták, hogy jól hazudjanak.


Szinte minden evolúciótagadó azzal kezdi, hogy ma már nyilvánvalóvá vált az evolúció elmélet kudarca, és a kritikus biztosít minket arról, hogy ő eleinte szentírásként kezelte az evolúció tanát, de ahogy egyre jobban belemélyedt a dologba.... egy szó, mint száz, rájött, hogy a Föld 6000 éves, és az Édenben az oroszlán és a nyúl együtt legelészte a füvet békésen a T. rex mellett, amelynek hatalmas fogai lustán ropogtatták a szénát...

2023. okt. 28. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/75 anonim ***** válasza:
18%

Látom, nagyon okos emberek osztják itt az észt.


Akkor egy kérdés.


Hogyan keletkezett az a mérhetetlen mennyiségű anyag, ami alkotja az univerzumot?

2023. okt. 28. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/75 Pombe ***** válasza:
76%

Jó reggelt...


Megyek teniszezni, de gyorsan előtte...


#73: "Hogyan keletkezett az a mérhetetlen mennyiségű anyag, ami alkotja az univerzumot?"


No, most átvándorolsz a fizikára?


Hogy amit általános értelemben anyagnak nevezünk, arra elég jó bizonyítékok vannak, hogy hogyan lett, de hogy a "valami" honnan van, amitől lett ősrobbanás, arról senki nem tud semmit.


Hogy Isten teremtette, vagy öröktől fogva létezett, arról senkinek fogalma sincs egyelőre.


Te el vagy tévedve! A tudomány őszinte, és nem az a célja, hogy cáfolja Isten létét, és amiről semmit se tud, azt be is ismeri.


Na, kívánj nekem legalább két győztes set-et... Csá! :)

2023. okt. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/75 Pombe ***** válasza:
58%

Érdekes, hogy utólag figyelek csak fel ilyenekre... Az evolúcióról a @11-es:


#62: "Éppúgy, mint a világ teremtése Isten által. Bizonyíthatatlan, s cáfolhatatlan is egyben."


A bizonyítás egy dolog, de hogy jut ilyen "nem cáfolható" gondolat bárkinek is az eszébe??? Amúgy ez is a kreacosok kedvenc szlogenje, de akkora egetverő marhaság ez is...:D


Az evolúció nem egy ujjból szopott, megfoghatatlan, bizonyíthatatlan, bemutathatatlan valami!


Ez a darwini evolúció, ami mellesleg egyszerűen egy bárki által működtethető algoritmus akár szimulációban, de akár valós ipari/mezőgazdasági termelésben is: replikáció (élőlények szaporodnak, átörökítik a tulajdonságaikat az utódba, ám a szaporodás nem tökéletes másolással történik - most leegyszerűsítve, összetettségtől függően átlagolva); variáció (az előbb említett okból állandóan születik egyediség, és egy összetettség felett szinte mindig); szelekció (az állandóan változó környezet tulajdonságainak tükrében a variációból, mindig az alkalmasabb variációk maradnak fenn, ill. azok képesek hatékonyabban szaporodni).


Ezen mi a tököt nem lehet cáfolni???


Ha ilyen nem történik soha, akkor az evolúció meg vagyon cáfolva. Számtalan kísérletben a DNS-t véletlenszerű változtatásokkal direkt bombázzák, és egy adott célra akár a mezőgazdaságban így fejlesztenek ki új tulajdonságú növényeket.


Vagy ha az alábbi sorozat kezdettől fogva tartalmaz zsiráfot, kutyát, oroszlánt, tehenet, szúnyogot, embert... stb, akkor is cáfolva vagyon az evolúció.

[link]


Még soha nem tudtam kiszedni egy kreacosból se, hogy mi a búbánatos tökre gondol olyankor, amikor kijelenti, hogy az evolúció pont ugyanúgy nem cáfolható, mint Isten létezése. :)

2023. okt. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!