Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egyetemen lehet valahogy évet...

Egyetemen lehet valahogy évet ,,felugrani"?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy nem halasztok egy évet hanem valahogy felugrok egy évet. Van ilyen, hogynkülönbőzeti vizsga vagy ilyesmi? Semmelweisre vagyok elsősorban kíváncsi.
2023. nov. 6. 18:47
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Aligha, mert nem fogsz tudni bejárni annyi mindenre.
2023. nov. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
97%

Amióta kreditrendszer van, egy csomó mindennel lehet variálni. Tehát ha amúgy is aktív félévet szeretnél, akkor ELMÉLETILEG felvehetnéd egyszerre az adott félév és a következő 1-2 félév tárgyait is. De:

- nem biztos, hogy mindig mindent meghirdetnek (ha igen, akkor is lehet limitált a létszám)

- ha van ráépülős tárgy, azzal ez nem működik

- ütköznének az órák, úgyhogy nem tudnál bejárni

- ha be is járnál, nem tudnál egyszerre ennyi mindenből levizsgàzni

- a legtöbb helyen fizetni kell a kredittúllépésért

2023. nov. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%

Lehet, de óvatosan vele, mert én is azt hittem, hogy király vagyok, aztán jól benéztem, többek között amiatt, amit írtak már.

Ha perfekt is vagy, egyszerűen annyi vizsga nem megoldható.

2023. nov. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Technikailag nem megoldható. Felveszed az első félév összes tantárgyát, rendben van. De a második félév tantárgyaid eleve meg sem hirdetik az első félévben, ráadásul egymásra épülnek sokszor, így lehetetlen az első félévben az első és a második félév tárgyait felvenni és elvégezni.
2023. nov. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!