Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kinyitnád a pilóta fülke...

Feketeruhasember kérdése:

Kinyitnád a pilóta fülke ajtaját a terroristáknak ha azzal fenyegetnek hogy megölik a feleséged? A 7500 c. film miatt kérdezem.

Figyelt kérdés
nov. 7. 16:05
 1/6 anonim ***** válasza:
A filmet nem láttam, de nem.
nov. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A lényege az hogy te bennt vagy a pilóta fülképen miközben a pilóta fülke ajtaja előtt a terroristák kést szorítanak a feleséged torkához és azzal fenyegetnek hogy elvágják a torkát ha nem nyitod ki az ajtót..
nov. 7. 19:18
 3/6 anonim ***** válasza:

De ha kinyitod az ajtót, akkor mindketten meghaltok.

Persze ez csak fantáziálás, fogalmam sincs, mit tennék valódi helyzetben.

nov. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#2: Nem. Akkor sem. Aztán meg jól belerepülnek a géppel valami épületbe úgyhogy tökmindegy. Megmondom, hogy nem, megszakítok minden kommunikációt hogy tudják, ha akármit tesznek se tudok róla és szállok le a legközelebbi reptéren.
nov. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Valószínűleg igen, pontosan ezért ez a protokol hogy tilos kinyitni bármivel is fenyegetőznek, de őszintén szólva ilyen helyzetben egy érző emberi lénynek iszonyatos erőre lehet szüksége ahhoz hogy ne nyissa ki az ajtót.

Szerintem ez ilyenkor nem a racionalitásról szól hanem arról hogy akár csak 10 percel is vagy 2 percel is tovább élhessen. Aki kinyitja az nem tud meghozni egy ilyen nehéz döntést. Őszintén szólva én sem tudom mit tennék. Ha pusztán számokban gondolkozunk akkor akár önző is lehet az aki kinyitja az ajtót mert azzal megpecsételi a sorsát a másik 200 akárhány embernek akiket szintén várnak haza.

nov. 7. 19:40
 6/6 A kérdező kommentje:

Itt nincs "jó" döntés. Mondjuk a filmben epikus jelenet volt és egyben borzasztó hogy a nő kiabálta a pilótának kintről hogy "Semmi baj, csak ne nyissad ki semmiképp az ajtót, és vigyázz a kislányunkra"


Nekem könnybe lábadt a szemem.

nov. 7. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!