Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szutyi vagy a fika csúnyább...

Szutyi vagy a fika csúnyább kifejezés?

Figyelt kérdés

A párom szerint a fika nem csúnya szó. Szerintem igen, a gyerek orrnedvere ne mondja, hogy "fika". Hisz használják mas negativ értelmében is, mint pl "fikazni ". A szutyi szerintem sokkal kedvesebb szó.

Ti mit gondoltok erről?


Úgy gondolom degradalo fikanak hívni a gyerek taknyat, szutyijat.



Kérdés: a fika szerinted ronda kifejezés vagy nem?



dec. 3. 09:50
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
8 szavazat
 1/4 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, hogy teljesen mindegy hogy hívjuk: takony, fika, orrváladék. Csak tudjuk miről beszélünk, mert én a szutyit még életemben nem hallottam.

Miért lenne degradáló? Az ami. A szar is szar, persze lehet kakikának is hívni, de attól még szar marad.

dec. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Èrtèkrendje vàlogatja. A Fika egy kàvèzò neve a törököknèl. Ronda? Igen. Cèlszerü. Igen. Ha nincs gyüjtemèny belõle,ne törõdj vele.
dec. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A szutyit senki nem fogja érteni, ne szoktasd rá a gyereket olyan családi szó használatára, amivel majd kiröhögik közöségben.

A fikával semmi probléma nincsen, teljesen kulturált kifejezés.

dec. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A fikát lehet becézni is: fikusz
dec. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!