Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Lehet ma még új települést...

Lehet ma még új települést alapítani? Mi ennek a módja, mik a feltételei? Ha én vagyok az elő lakos, lehetek én a polgármester?

Figyelt kérdés
dec. 8. 14:09
 1/7 anonim ***** válasza:
A polgármestereket demokratikus szavazás útján választják. Az önkormányzatiságnak vannak törvényi feltételei, sok község jelenleg is közös önkormányzatot tart fenn egy vagy több másikkal, anyagi és egyéb okokból.Hogy egyébként mik a feltételei egy önálló új településnek, nem tudom, de az biztos, hogy a földterületek magántulajdonban vannak, csak a saját területedet használhatod bármilyen célra. Nem árt, ha van út, közmű stb, mert mondjuk hiába van egy hektár földed egy szántóban, abból nem lesz település soha.
dec. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 TappancsMancs ***** válasza:

Magányos tanyát az lehet. :) Aztán ha folyamatosan odaköltöznek az emberek egymás mellé, akkor akár város is lehet belőle. Azt nem tudom, hogy mekkora népességű településhez lehet saját polgármester, de az is választás kérdése, hogy ki legyen a polgármester. Lásd > polgármester jeölések.


Röviden egy leendő város első lakosa, alapítója nem lesz automatikusan a kialakult város polgármestere.

dec. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 TappancsMancs ***** válasza:

És lásd az előző választ is! 🙂

A földterület tulajdoni részére egy megoldás, hogy megveszel egy födterületet és építesz rá házakat, amiket eladsz a földterületükkel együtt. Így van miért odaköltözni, de bérlőként ma ez nem menne szerintem. Tehát be kell ruháznod földbe és építkezésbe is, mert más területén nem fog senki építkezni. 🙂 Ha meg készvan néhány ház, akkor eladod és máris hopp 😁 alakul a városod. 😁

dec. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nem lehet , a legeldugotabb tanya is tartozik valahová . földerület lehet szántó , legelő és erdő ezeket tömegesen nem lehet átminősített-ni legalábbis falu méretű területet biztosan nem
dec. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet, csak nem valami egyszerű. Addig is lehetsz a saját polgármestered.
dec. 9. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 TappancsMancs ***** válasza:
Nyilván egy lakatlan szántót nem lehet falunak minősíteni, mert nincs mire. Ha sokan laknak egy területen, akkor a népességszám miatt adódik magától.
dec. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tenger vasszigeteken van rá példa. De volt egy magyar is. [link]
dec. 17. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!