Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen érzés cigánynak lenni?

Milyen érzés cigánynak lenni?

Figyelt kérdés

Rosszindulatú válaszokat nem kérek!!!


A mai világban minden magyar utálja a cigányokat de most az utálatotokat tegyétek félre. Most nem a magyarokhoz szólok!


És a cigány a magyarok miatt lett szitok szó mert ők büdös cigányoznak. Egy csomó cigány nem szereti ha romázzák őket mert ők nem romák hanem cigányok.

Az a nem mindegy hogy a cigány szót milyen szöveg környezetben használod ja és a hangsúly.


Csak gondoljatok bele, ha ti születettek volna cigánynak neketek hogy esne ez? És ha a normálisabbak lennétek de már egy kalap alá vesznek benneteket?! De eleve az is hogy egy kalap alá vesznek az is borzasztó rossz csak gondoljatok bele! De a cigányokat nem érdekli hogy mit gondolnak róluk, úgyhogy hiába töritek magatokat.



dec. 15. 08:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez eredetileg úgy alakult ki, hogy a cigányok nagy része. Ami azért durva. Nagy része konkrétan bűnöző volt. Nem hivatalosan, hanem a valóságban. Szóval önzően nem érdekelte más szenvedése, hogy neki egy kicsit "jobb" legyen( csak anyagilag). Aztán így maradt sajnos. Nekem az utóbbi években csak pozitív tapasztalatom van cigányokkal. Nem mintha érdekelne ki milyen, vagy milyen ember. Ha rossz ember vagy, felőlem egy földön kívüli is lehetsz, én ott helybe lekapom a fejed a testedről. Manapság már nem is igazán tapasztalom ezt a rasszizmust. Sőt a mostani munkahelyemen a főnök cigány és nagy ritkán ő viccel ezzel, és mindenki érti. Ő egy olyan ember, aki szinte mindenben átlag feletti. Átlag feletti munkaerő, agyi kapacitás, szervezési készség, emberismeret és empátia. Konkrétan mindenkivel baráti viszonyban van.

Aztán, hogy azok, akiket megnevezel, akik büdös cigányoznak mindenkire, aki cigány.. Hát most mit mondjak.., mindenhol élnek büdös férgek, akiket el kéne tenni láb alól, mert oda is viszik a gyűlöletet, ahol addig nem volt semmi. De ezek sose fognak belegondolni más helyébe, és nem törik magukat semmire, le se szarják, hogy más mit gondol, csak utálkozni akarnak. Sőt cigányok előtt nem is mondanák, hogy "büdös cigány", csak amikor biztonságba érzik magukat.


Amúgy is, aki egy rasszt ítél, nem pedig egyént, az egy ostoba majom. Mindenki tapasztalja az életben, hogy 1 kalap alá van véve. Persze van aki sokkal durvábban, vagy a sztereotípikus elutasítás nagyobb, de ettől még ugyanaz érvényes mindenkire. Van sok ostoba féreg, aki 1 kalap alá vesz téged másokkal, pedig még csak akár nem is látott téged sose. Nem kell vele foglalkozni. Most is 1 kalap alá vagyok véve a sok rohadt patkánnyal, akik büdös cigányoznak, most és itt, általad, a kérdésed miatt, még is le se szarom. Tudom, hogy csak a jogos sértettség beszél belőled és ezt megértem és sajnálom. Neked is javaslom, hogy magasról fosd le azokat, akik megszólnak "téged", de nem téged, csak azt amit elképzelnek rólad. Pont ezért.., mert nem téged.., nem is ismernek téged... Akkor meg kit érdekel? :D

dec. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én nem akarnék úgy élni
dec. 16. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!