Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy érzitek, mi lesz Magyaror...

Hogy érzitek, mi lesz Magyarország jövője? Jobb vagy rosszabb lesz az élet?

Figyelt kérdés

dec. 16. 07:52
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
82%
Rosszabb..Nem is élek már otthon..Mi értelme roborolni éh bérért egy olyan munkahelyen amit nemis szeretek? ( Mert amilyen mosolygós, kedvesek a mai eladók nem hiszem hogy ez életük munkája annyira megkeseredettnek néznek ki) Akkor meg mi értelme otthon élni a jó Magyarországon..???Megkeresni az éhbért majd felélni és akkor még nem is utaztál, szórakoztál?
dec. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim válasza:
74%

Kérdezeő, első válaszló vagyok


Én leginkább az emberek viselkedésére gondolok, hogy sokkal szarabb lesz a világ. Régen sokkal közvetlenebbek, barátságosabbak voltak, beszélgettek a szomszédok, kint élték a mindennapjaikat, most meg nézd meg, nem látsz a járdán/vonaton/buszon vagy akár étteremben olyan embert aki nem a telefont nyomkodja. Az emberek tiszteletlenek egymással. Konkrétan az emberek lefossák egymást, a látszat csak ami számít.

Bárcsak a 90-es években lettem volna fiatal felnőtt, vagy akár születtem volna 200 évvel korábban, mert a mai társadalomtól hánynom kell.

26 éves vagyok.

dec. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
78%

A válaszok jól mutatják a problémát. A kérdés tükrözi a félelmet a jövőtől, de szerintem nem a túlnépesedés, meg az emberek közvetlensége a kérdés.


Ahogy látom, ha minden marad úgy, ahogy van, akkor a magyarok nagy részére nyomor és szegénység vár. Jelenleg semmi olyat nem látni, ami ezt a trendet megtörné. Látszólag az embereket nem érdekli, hogyan fognak élni, hiszen az egész világ túlnépesedik és egyre ridegebbé válik ugyebár. Nekünk is tűrnünk kell. A lényeg, hogy a nemzet erős legyen és büszke.

Ez az átlagos magyar gondolkodás, aminek a vége egy jelenleg nem is nagyon érzékelhető lejtmenet. Az ellen mindent megtesznek, hogy ne tudd a jelenlegi helyzetet a régi helyzetekhez viszonyítani, így nem is érzed, hogy mekkora a változás.

dec. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
83%
#11 sokan ezért is tanulnak inkább nyelvet, és menekülnek ebből a kizsákmányoló országból. Viszont a haza, a családtól elszakadni annyira nem könnyű, sírva szoktak visszamenni külföldre dolgozni, de ha az ország szép lassan erre kényszeríti az embereket, akkor ezt fogják nagyon sokan választani.
dec. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
95%

Én 12 év után még mindig sírok amikor elbúcsúzkodom nem azért mert szar az életem idekint hanem mert hiányozni fognak..pedig itt épitkezünk, a párom külföldi és várjuk az első babánkat.Megszoktam a hiányt mondjuk azt.De itt van jövőm és ide is épitjük a jövőnk.Ez van.

#11

dec. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
87%
#11aha, mert külföldön kolbászból van a kerítés is
dec. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
71%

#16 haha... nézz meg egy Egyesült Államok, Németország, Egyesült Királyság átlagfizetést, hasonlítsd össze Magyarországgal, adókkal, élelmiszerárakkal...

Senki nem írta, hogy kolbászból van a kerítés.

dec. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
29%
A legalja munka is minimum nettó 5-600k.
dec. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
74%
Nincs kolbászból, de azt dolgozom amit szeretek csinálni( nem csak bejárok mert be kell) A párom úgyszint. És a fizetésünk is jó.Átlagon felül élünk, irtam hogy házat építünk.Akkor valamilyen szinten csak jobb az életszinvonal mint Magyarországon nem?
dec. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
97%
Nyilván perfektül beszélem az itteni nyelvet, elis végeztem itt egy szakmát amiben szeretek dolgozni és jól is fizet.Persze ha robotolni jössz ki napi12 óraba egy étterembe 1300euróert és egy mukkot sem beszélsz az más tészta..
dec. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!