Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egyesek miért hurrogják le a...

Egyesek miért hurrogják le a másikat, aki jól bevált "legacy" technológiákat használ?

Figyelt kérdés

Ez nem csak itt a GyK-n figyelhető meg, hanem a való életben is. Például anyukám párjának (nem az apám) elmondom, hogy én 20 éves létemre CD-t meg pendrive-ról MP3-at hallgatok, akkor mondhatni kinevet, azzal az indokkal, hogy manapság a felhőből streamelünk... Pedig egy majdnem 50 éves emberről van szó, de mégis így reagál... Jópár éve, mikor az autónkban kazettás magnó volt, akkor anyukám mondta, hogy fordítsam meg a kazettát, épp egy benzinkúton voltunk és a benzinkutas meglepetten mondta, hogy KAZETTÁT??? Hát már CD se nagyon van, kazettát?...

Itt a GyK-n is kiírsz egy kérdést, akkor fix, hogy lesz olyan "válasz", hogy "ki használ manapság ilyet", meg hasonlók... Én értem, hogy egyesek elhivatottan fejlődnek a technológiával, de azért figyelembe kéne venni az egyéni preferenciákat, illetve azt, hogy egyesek talán passzióból retróznak... Na meg, minek fizessek mondjuk Spotify-ért + mobilnetért egyszerre a minimálbéremből, mikor ingyen letöltöm "feketén" az mp3-akat a telefonomra, számítógépemre és hallgathatom ingyen, net nélkül is? Na meg, a streamingről gyakran lekerülnek tartalmak, illetve nem tudsz valódi zene gyűjteményt se csinálni, mert csak "bérled" az egészet... Szerintem sokkal jobbak ezek a "régimódi" módszerek... Miért kell egyeseknek emiatt beszólni a másiknak? Én se kötök bele abba, hogy Józsika Spotify-t hallgat, de akkor Józsika miért köt bele, hogy én mp3-at hallgatok?



dec. 31. 09:49
1 2
 1/13 anonim válasza:
85%
Miért nem kérdezed meg tőlük, mikor lehurrognak?
dec. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
85%
Honnan tudjuk szerinted, hogy idegen emberek miért hurrognak le egy másik idegen embert?
dec. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
11%

Az, hogy telóra letöltöd az mp3-at, sőt lossless flac és egyéb magas minőségű audiókat, az teljesen jó dolog amúgy, mert tényleg offline és "ingyenes". De cd, kazetta, mp3 lejátszó az eléggé gagyi és nevetséges már manapság.

Mondjuk az, hogy egy mp3 lejátszó még jó lehet, ha valami komolyabb DAC lenne benne, de gondolom nyilván ilyenről szó sincsen.

Amúgy meg nem kell beszélni róla senkinek, és akkor nincs probléma 🤷‍♂️

dec. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Egy Spotify előfizetés havi 2000 ft. Tudom, hogy sokan nem engedhetik meg maguknak, de az előnyeit azért nem kell letagadni.

Ha mobilnet nélkül használod, akkor is ott van az, hogy rengeteg zenét tudsz elérni, azonos minőségben, gyorsan és kényelmesen. Ha van mobilneted, akkor ezt szinte bárhol megteheted.


Olyat még nem tapasztaltam, hogy eltűnt volna bármi is Spotifyról.

dec. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%
Én tegnap néztem meg egy VHS-t. Problem? Ha meg is található streamingen a kazetta tartalma (minden bizonnyal fent van, de nem mondhatom biztosra, mivel nem enged belenézni a tartalomba előfizetés nélkül), miért fizetnék újra érte, amikor megtettem már azt 28 éve amikor megvettem a kazettát?
dec. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
32%
Kieg 5-höz: Na meg hogyan játszanám le a streaminget egy katódsugárcsöves tévén? :)
dec. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%

Jellemző a lehurrogás sokszor. Olyan válaszokat pontoznak le, ami jó.

HI-FI erősítőkön, CD lejátszóval hallgatnak sokan zenét.

dec. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
45%
Mi az, hogy miért? Erre te is tudod a választ, csak idejössz panaszkodni. Most erre mit lehet írni?
dec. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Sokan sutyik...
dec. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Azt mondjuk nem értem, aki még VHS kazettákat néz, főleg ha olyan filmeket, amik ezer éve megjelentek DVD-n, és gondolom valamikor csökkent az áruk, de tévé- vagy családi felvételeket is rég át kellett volna tenni.
dec. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!