Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Komolyan itt tart ez az...

Komolyan itt tart ez az ország? Csak szerintem szégyen?

Figyelt kérdés
Nem is tudom,hol kezdjem, mert szinte mindenen fel vagyok háborodva.Nem tudom,hogy hol az az ország melyért '56-ban küzdöttek az emberek. Mindig büszke voltam arra, hogy magyar vagyok, de az elmúlt időben rá kellett jönnöm arra, hogy szégyellem. Elég megnézni a mai fiatalokat, az oktatás színvonalát és az egészségügyet. és ez még csak 3 dolog ami abnormális az országunkban. De említhettem volna a rengeteg bűnözést is, melyre fittyet hány a magyar igazságszolgáltatás. Nem vagyok egy begyepesedett öreglány a 22 évemmel, és igen és is élem a fiatalok életét, de tudom, hogy hol a határ. Mindenki ki van azon akadva, hogy tömegek mennek ki külföldre.Ők teszik jól. Hol a magyar nemzeti öntudat?! És a cigány emet nem egy ilyen országban akarom felnevelni.
2010. okt. 23. 23:26
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
22 évesen mai fiatalokról meg az oktatás színvonalának csökkenéséről írsz? Aranyos. Már csak azért is, mert összehasonlítási alapod ugye pont életkorodnál fogva nincsen.
2010. okt. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mibajod a fiatalokkal? nyílván mindenki úgy él úgy vélekedik az országáról ahogy akar. Én speciel sz*rok a nagy múltunkra nem azt kell újra előhozni ami anno volt.

De bírom az ien embereket akik bölcsen beszélnek de ez a baj.

Tudod kedves 22éves lány ahhoz h vmit lehessen tenni kemény radikális cselekedetek kellenek. Másképp szavakkal regényekkel nem fog csoda történni. És ahogy elnézem a mai embereket mindenki lesz*rja h mi van körülötte. 1 balhé miatt nem fog senkise börtönbe ülni csak h az országnak jobb legyen a sorsa.

Nézdmeg Budaházy-t elkezdett 1 dolgot és mi lett belőle. Hiányzik ez bármeik fiatalnak v épp közép korúnak?

Akinek családja van és leáll hősködni az meg a családját sodorja veszélybe? H ott marad a felesége adott esetben 2gyerekkel?


Jah és mirefel ez a nagy haza iránti érzelem? meg büszkeség? Semmi nincs itt. Csak a nagy szegénység amiről a nagyfejesek tehetnek. ott dögöljön meg Orbán az összelopott pénzével ahol van.

18/F

2010. okt. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%
Kedves kerdezo igazan nem akarlak megbantani de arra nem gondoltal hogy nemcsak ezek miatt menekulnek az emberek az orszagbol? pl bunozes mindenhol van sot! Viszont a berek, eletkorulmenyek tekinteteben alaposan el van maradva Magyarorszag a fejlett orszagoktol. Na es a negativ orokke siro gondolkozas mod miatt is menekul aki tud...
2010. okt. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Elozo kedves, az orszag teruletenek csokkeneset is eszre tudom venni, pedig nem eltem 18ban...
2010. okt. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
9%

"Nem is tudom,hol kezdjem, mert szinte mindenen fel vagyok háborodva."


Ha tényleg SZINTE MINDENEN fel vagy háborodva, akkor a hiba a te készülékedben van.


"Mindig büszke voltam arra, hogy magyar vagyok, de az elmúlt időben rá kellett jönnöm arra, hogy szégyellem. "


Eggyel több magyarköpködő komcsi a gyk-n? Nem oszt, nem szoroz.


"Elég megnézni a mai fiatalokat, az oktatás színvonalát és az egészségügyet."


22 évesen nyilván sokat tudhatsz erről.


Olyan vagy, mint a Zabhegyező c. könyv hőse. Csak hát ő 17 éves volt.


"Mindenki ki van azon akadva, hogy tömegek mennek ki külföldre."


Nem mennek. Magyarországon nettó bevándorlás van 1990 óta.


"Ők teszik jól."


Hát akkor takarodj. Nyomás ki a reptérre, Budapest- London Luton, soha többé ne rontsd itt a levegőt a sipákolásoddal.

2010. okt. 24. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%

"22 évesen mai fiatalokról meg az oktatás színvonalának csökkenéséről írsz? Aranyos. Már csak azért is, mert összehasonlítási alapod ugye pont életkorodnál fogva nincsen."


Az oktatás szinvonalának csökkenését 21-néhány évesen is lehet látni. A felsőoktatásban főleg, ahol régen legnehezebbnek számító tárgyak kerülnek ki a kötelezők közül, vagy néhol felzárkóztató, alapozó órák kerülnek be egyes tárgyak elé. Évről évre csökken egyes tárgyak féléves anyaga, néha egész anyagrészeket kivéve.

Régi zh-hat nézve egyes tárgyakból nagyságrendekkel könnyebbeket írunk.


Ez a csökkénés nyilván nem csak a felsőoktatásra jellemző.

Például szöveges értékelés alsóban..ez is egy vicc (nem tudom ez még létezik-e, nem követem túl aktívan), meg amiket hallani néha, innen-onnan, álltalános-középiskolás gyerek éppenhogy a "ku..a annyába" nem küldi el a tanárt. A tanárt meg már majdnem azért is fel lehet jelenteni, ha csúnyán néz.


Én sem régen voltam középiskolás, 23 vagyok, de akkor sem ez volt a szinvonal, persze sok mindent megengedtünk magunknak, de volt egy határ.


A külföldre utazókat meg lehet érteni. Én is kimennék ha úgy alakul majd egyetem után. Nem azért, mert szégyellem az országot, de az ittenihez képest többszörös bérek valóban csábítóak.

2010. okt. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

most akkor kapaszkodj meg, vagy 15 éve jártam általánosba, szóval bőven azelőtt, hogy országosan bevezették volna, és nálunk bizony szöveges értékelés volt már akkor is. És működött a dolog, sokkal informatívabb volt, amikor a tanár beírta, hogy mik az erősségek és miken kell még javítani, mintha odabiggyesztett volna egy 4est.


Tanár-verések egy felkapott jelenség, amit lehet mutatni a tv-ben, és az emberek jól tudnak háborogni, hogy hova nem süllyedt a világ. Ma sem ez az általános a normális iskolákban, és korábban is voltak durva túlkapások, csak akkor még nem volt Fókusz meg Aktív, hogy ezekből felhajtást csináljon, meg nem voltak videós mobilok, hogy ezeket felvegyék, így nem forogtak közszájon.


A felsőoktatás tényleg romlott a rendszerváltás előttihez képest, ez annak az egyenes következménye, hogy ma már sokkal többen járhatnak egyetemekre, főiskolákra. Ezt adom. Bár a komolyabb szakokra ez nem annyira igaz, csak melléjük kinőtt csomó töltelék szak ill. egyes bölcsész jellegű szakok lesüllyedtek a béka segge alá.

2010. okt. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!