Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Ki az igazi magyar? Sokat...

Ki az igazi magyar? Sokat gondolkodtam már ezen a kérdésen. Attól még h valaki fehér bőrű az nem feltétlenül jelenti azt h magyar. én szerintem ez az ország már annyira el van korcsulva. Nincs igazam?

Figyelt kérdés
2011. jan. 7. 15:31
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Mindenki igazi magyar,aki annak született. De nincs senki,akinek minden őse CSAK magyar.
2011. jan. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz az alatt, hogy el van korcsosulva?

Szerintem egy ázsiai is ugyanúgy lehet magyar, ha itt él, beszéli a nyelvet és magyarnak tekinti magát.

2011. jan. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%

1.ha magyar az anyanyelve

2.magyarnak tartja magát

3.van benne magyar vér is

2011. jan. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
35%

"1.ha magyar az anyanyelve

2.magyarnak tartja magát

3.van benne magyar vér is"

Én még hozzátenném, hogy aki tesz is valamit a hazáért, akárcsak pl: adót fizet, részt vesz a szavazásokon, szereti, tiszteli hazáját és azokat az embereket akik sokat tettek érte,van némi fogalma hazája történelméről és büszke arra, hogy MAGYAR.

2011. jan. 8. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
70%

"Ki az igazi magyar?"


Aki annak vallja magát. Pont.


"én szerintem ez az ország már annyira el van korcsulva"


Értelmetlen állítás, amivel nem lehet mit kezdeni. Az emberek nem háziállatok vagy kutyák, amelyek lehetnek fajtiszták meg korcsok. Kicsit művelődnöd kellene, hogy kimosd az agyadból a kurucinfós szennyet.

2011. jan. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Országunk soknemzetiségűvé válása után 1848-ban Batthiányi Lajos a nemzetiségek lázadására kimondta,hogy ayanyelvtől fügetlenül az ország minden lakója az egységes magyar nemzet tagja. IGAZI magyart hiba lenne keresni az országunkban, mivel így,vagy úgy de egykor őseink döntése végleges volt, és nem tarthatod magad esetleg ősmagyarnak, mert mindenki, aki itt van az bizonyos értelemben IGAZI Magyar.Kinézetől, nyelvtől vagy hazánkhoz való "hűtlenségtől" függetlenül igazi magyar. Itt született, vagy nem itt született, de magyar vér csörgedezik az ereiben. Tehát a szülei magyarországra születtek. Viszont tényleng nehéz vagy mmár egyáltalán nem találsz csak magyar vérű embert, az őseid között biztosan akadnk mások is. De ez nem baj. És az már rasszista aki elkorcsultnak nevezi hzánkat. Jó,vannak kisebb etnikai csoportok(értsd: romák, kínai nemzetiségűek, szb, tehát színesbőrűek)de gondolj bele. Csaknev kétszáz évvelel ezelőtt, vagy még annál is korábban ugyanígy betelepültek, bevándoroltak az emberek mindenhonnan, a magarok rendesen csábítotték őket ide, mivel a török pusztítások után (Habsburg Birodalom idejében, vagyis Osztrák-Magyar Monarchia) nagyon elnéptelenedett az ország. Ugyebár ismerjük a történelmet. És szóval ugyanúgy bejöttek,és elterjedtek,sok település neve is őrzi a különböző népcsoportok egykori letelepedését, és elvegyültek. Így soknemzetiségűek lettünk(sok történelmi,és irodalmi személy sem volt magyar! pl.Széchenyi István) Manapság is ez történik.. Más dolog, bizonyos nézőpontból az Erdélyieket és Felvidékieket tartják Igazi Magyarnak. Hát ők nem "keveredtek" sok nemzetiséggel, a hagyományaik és kultúrájuk mai országaiktól függetlenül megmradt, és összetartóbbak, (magyarság!) és szebb a kiejtésük is talán. De Ugyanúgy Magyarok a Magyarországiak is, ezt el kell fogadnunk, amíg egy hazában élünk (akik többszáz éve itt élnek,magyarnak számítanak, de ma is ugyanez történik,pl. Kínai nemzetiségűek nehéz lenne magyarnak mondani,amikor még magyarul sem tud, vagy a romák, hát ők inkább a "friss beteleppültek" mondjuk úgy, hogy őet mennyire lehetne magyarnak mondani, azt mindenki döntse el maga)
2011. jan. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!