Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A Meleg családnév mennyire ritka?

MNorbi99 kérdése:

A Meleg családnév mennyire ritka?

Figyelt kérdés

Meleg családnevü vagyok, Romániában élek Nagyvárad mellett, nem ismerek egy Meleg családnevüt csak a családunkat.

Vajon milyen eredetü lehet, mitől kophatott így ki ez a családnév?...


márc. 2. 21:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az egyik volt kollégám Meleg vezetéknevű volt. Régebben lakott a szomszéd faluban egy srác, aki szintén. Nyilván ritkább, mint a Kovács.
márc. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Olyan ritka mint a Langyos.
márc. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
34%
Elég kellemetlen lehet bemutatkoznod, hogy Meleg Norbert vagyok.
márc. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Eleinte az volt, de már megszoktam. Engem nem zavar már 😀.
márc. 2. 23:14
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ennél sokkal kellemetlenebb dolgok vannak szóval szerintem csak a gyenge emberek szórakoznak ezen...
márc. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Szerintem is. Meg szerintem hamarabb volt a Meleg családnév mint mielőtt a bu.zi szót jelenti...
márc. 3. 00:41
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

25-30 éve alkalmazzák ezt a szót a homoszexuálisokra.

Önmagában ezzel a családnévvel semmi gond sincs.

márc. 3. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Eddigi életem során csak 1 Meleg vezetéknevű emberről hallottam, mondhatni ismertem, ő Meleg Vilmos, a színész. Valami színjátszó kört hozott létre annó, ha jól emlékszem. Elég rég volt.
márc. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Lucifer-666 ***** válasza:
Örökbefogadásnál érdekesen jönne ki...
márc. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 SSimon válasza:
Üdv Névrokon! Az én Melegeim Kővágóörsről származnak és ekte magyarok. Sohasem volt valami elterjedt. Ezen a két világégés alatti, utáni következmények és az elszakított területeken élő magyarok elleni atrocitások sem változtathattak túlzottan. Manapság talán a 20-30 éve behozott homoszexuálisokra használt "meleg" elnevezés lehet az, ami miatt egyre gyorsabb ez a folyamat. Nekem is fel lett már ajánlva, hogy vegyem át inkább Édesanyám nemesi családnevét azért, mert ugyebár elsősorban "értékesebb", másodsorban pedig manapság a Meleg névvel nehéz boldogulni. Egyébként ezen az ágon én is erdélyi származású vagyok, szóval innen Budapestről is küldöm minden Tündérországbelinek az üdvözletem! ;)
márc. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!