Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tényleg nem tehetek a posta...

Tényleg nem tehetek a posta ellen semmit?

Figyelt kérdés

Az sem oké, de kénytelen vagyok lenyelni, hogy magán leveleim nem értek célba. Azonban többedszer fordul elő, hogy ajánlott levelet csak úgy bedobnak, de még ezen is tultenném magam, most viszont több százezer forint kár ért, mert nem kaptunk értesítést, hogy (mivel elfelejtettunk autópálya-matricát venni, azaz nem is: azt hittük, hogy van, de tévedtünk mindezt 2022-ben!) büntetést kell fizetnünk. Egyszer sem! Ot alkalom miatt ezért midnennel együtt közel 400 ezer forintot kellene befizetnunk.

Egy értesítést sem kaptunk a postatol, csak az utolsót, ami az utolsó fizetési felszólítás volt. Bedobva simán, de mégis.

Kikértuk az igazolásokat a NÚSZ-tól, és az látszik, hogy a nevünkben valaki aláírta a rublikát: ugyanaz az aláírás egyszer a férjem, egyszer az én nevemben. Úgy, hogy home office-ban dolgozunk, és kizárt, hogy ennyiszer ne találtak volna otthon. Az eddig megkérdezett ismerősök szerint ilyen a posta, nem tudunk mit csinálni és fizessünk. De én nem tudom elfogadni, hogy mivel nem ertesitenek, többszörösére dagad az adósság, és nem először járunk így. Van olyan, aki próbált tenni ellene? Esetleg sikerrel? Nagyon feldúlt vagyok.



márc. 17. 21:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az átvételre vonatkozó vélelmet meg lehet támadni. Például a valódi aláírásotokkal.
márc. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem a posta hibája, feljelentést tehettek okirathamisítás miatt és kérhetittek kártérítést a tettestöl.
márc. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Gondolom, hogy Az egyik kézbesítő lehetett. Azt sem tudom, hova kapjak: az útdíj kezelőnek irjak, vagy a postának? Kell-e ügyvéd, forduljak-e a békéltető testülethez?
márc. 17. 21:41
 4/12 anonim ***** válasza:

Párhuzamosan indítsd mindkét utat, a posta húzhatja ezt hónapokig, légy lefedve. Az se árt ha ügyvéddel beszélsz.


Nekem jóval de jóval kisebb kárt csinált a posta, meg is ítéltek kártérítést, de legalább 3 hónapig ültek az ügyön.

márc. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Utolsó és te hogy érted el? Ügyvéddel?
márc. 17. 23:08
 6/12 anonim ***** válasza:
A posta egy rohadek ceg, ott kell oket tamadni, ahol csak lehet. En is most fogom oket bejelenteni a NAVnal es az Adatvedelmi Hatosagnal. Ti pedig fogadjatok buntetojogaszt, ugyvedet.
márc. 18. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

5/


4. vagyok.


Nem kellett ügyvéd, simán panaszt tettem és ott helyben elismerték a hibát. Viszont onnantól hónapokig semmi se történt.

márc. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Sajnos az ügyvéd szerint nem sok az esélyem. Ráadásul 2022 márciusa, Covid időszak, erintesmentes átadás… és nem a Posta hibája, hanem az adott postase, és nekem kell bizonyítanom, hogy nem próbáltak kézbesíteni.
márc. 18. 11:33
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Feldúlt lehetsz. Továbbá tudnod kell, nem jogállamban élsz. Régóta. Ez ellen kellene tenned. Nem egyedül.
márc. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

9: nem is sejted, mennyire tudom.


Mindenesetre minden fórumon panaszt teszek.

márc. 18. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!