Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerinted Petőfi Sándor mit...

Szerinted Petőfi Sándor mit szólt volna a róla és feleségéről írt vicces versnek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy primitív, de szerintem nagyon kedves, és szeretet árad belőle, cseppet sem érzem gúnyosnak, sőt, lerántja Petőfit a hétköznapi emberek közé, hiszen lényegében egy hétköznapi fiatal volt.

Szerintem olyan fiatalon, amíg élt, nevetett volna ezen a versen, és meghatódott volna, hogy ennyire szeretik őt a gyerekek is, hogy ilyen közvetlen és vicces verset írtak róla.

Sőt, szerintem írt volna rögtön egy kis folytatást is hozzá, ami esetleg még durvább lett volna.


Petőfi Sándor

gatyába táncol

felesége bugyiba

úgy mennek a moziba

leülnek egy padra

pont a kutya sz rba

megnéznek egy filmet

közbe bepisilnek


márc. 19. 19:58
A kérdező szavazást indított:
Tetszett volna neki a vers, sőt, elképzelhető, hogy amíg élt, akkor is léteztek hasonlók. Fiatal volt, tehát laza csávó lehetett.
Biztos megsértődött volna.
7 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem villámló szemekkel írt volna valami nagyon komoly költeményt. Tyúkmelle felháborodottan zihált volna erre a szemtelenségre.
márc. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Petőfi szerintem kiakadt volna rajta. De a Júlia gondolom fetrengve röhögött volna rajta. Ő elég modern volt.
márc. 20. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Petőfi imádta, ha rajonganak érte, ezért ezt is a népszerűsége bizonyítékának vette volna, mindegy mit, csak beszéljenek rólam.
márc. 20. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!