Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Észrevettétek, hogy Európán...

Észrevettétek, hogy Európán kívül nincs olyan ország, aminek az a magyar neve, hogy valamilyen-ország?

Figyelt kérdés

Ha jószívűségből Örményországot, Törökországot, és Oroszországot európainak vesszük.


Jó mi? Höhö


2010. okt. 26. 16:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
tényleg? tökjó :) még nem vettem eddig észre.
2010. okt. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
68%
Mert Európán kívül nem voltak országok, csak gyarmatok, és azokat csak a terület nevén nevezték.
2010. okt. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%

16:56:

Kína, Japán... szép kis gyarmatok.

2010. okt. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg! Pedig meg akartalak cáfolni, de nem jutott eszembe egyetlen példa sem.
2010. okt. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Én már észrevettem ezt többször is... de amúgy Törökországot már nagyon sokszor európai országként emlegetik... sőőt... Oroszországot is néha. :)
2010. okt. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

"16:56:

Kína, Japán... szép kis gyarmatok."


Japán a "Felkelő nap országa", és kínában is voltak gyarmatok. :)


No jó, vannak kivételek, de ha jobban megnézzük az amerikai földrész, afrika, ausztrália, valamint ázsia nagy része valamelyik európai állam gyarmata volt nem is túl régen!


:)

2010. okt. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%

Kínaország, Kolumbiaország, Brazilország ..

szóval vannak azért

2010. okt. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
61%

Kína, abban hol az ország?

Az nem Kolumbiaország, hanem Kolumbia, és nem Brazíliaország, hanem Brazília.

A felkelő nap országa, nem az ország neve.


És hogy nincs? Valóban nincs. Az egyetlen kivétel pont Örményország lenne, amit a kérdező jóindulattal Európához sorolt, pedig ázsiai ország.

De azért érdemes volt ezen is elfilózni.

2010. okt. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Én észrevettem.

Okok?

Hát én valahogy úgy látom, hogy az európai népek nevéről elnevezett országok nagy része lett -ország-ként elnevezve. Persze ez alól is vannak kivételek, pl. Dánia, Szerbia. Svájc más eset, mert olyan nép nem is volt, hogy svájci.

Ebből a logikából kiindulva pl. Brazíliát azért nem nevezzük Brazilországnak, mert azt mikor elnevezték, mert azt portugálok lakják, Mexikót meg spanyolok például. Ez a logika megállja a helyét egész Dél-Amerikában, de Észak-Amerikában is. Afrikában ahogy már mások is leírták, a területnek adtak nevet, mert korábban gyarmatok voltak. Ázsiában van ezzel szemben jó pár népről elnevezett ország, talán India, Kína és Japán azok amelyek lehettek volna elnevezve -ország-ként is, de valamiért mégsem lettek.

2010. okt. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen ez igy van viszont ennek tortenelmi okai vannak es a megoldas az orszag szo jelenteseben keresendo



[link]

2010. okt. 29. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!