Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Pontosan milyen iratokat,...

Pontosan milyen iratokat, adatokat vagyok köteles megmutatni/megadni egy BKV ellenőrnek?

Figyelt kérdés
van bérletem, diákom, érvényes rendesen. képpel kifelé hordom a diákom, de ha kérik megmutatom az érvényességi matricát. azonban már másodszor fordul elő, hogy lépcső tetején az ellenőr kikapta a tartót a kezemből és elkezdte kipakolni az irataim(személyi, lakcím, stb). hirtelen el sem tudtam venni,mert nem állhatok meg a lépcső tetején. persze rászóltam, hogy ha akar valamit mondja meg és majd én megmutatom. tudom, hogy a munkáját végzi, de ne lépje túl a hatáskörét. ezért szeretném tudni pontosan miket vagyok köteles megmutatni és milyen adatokat olvashat el(pl végigböngészheti-e a diákomon az adatokat).
2010. okt. 26. 20:31
 1/2 anonim ***** válasza:
A kezedből semmiképpen nem veheti ki, és te sem vagy köteles megmutogatni a kártyáidat, csak a diákot.
2010. okt. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
A diákot megnézheti de ha a fénykép nem alkalmas azonosításra elkérheti a személyit, amit nem vagy köteles odaadni, ebben az esetben rendőrt hívhat, de fel nem tartoztathat. Ha nem bliccelsz akkor a lakcímkártyát semmiképp se nézheti meg illetve sem a diákot sem a személyit nem foghatja meg csak a kezedből nézheti. Ha mégis elveszi feljelentheted (a metronál pl. a térfigyelő kamerkák bizonyítékként szolgálnak)
2010. okt. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!