Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nagyon önző vagyok, ha azt...

Nagyon önző vagyok, ha azt tanácsolom nekik, hogy jöjjenek haza?

Figyelt kérdés
Gimi befejezése után a 3 legjobb barátnőm felköltözott Pestre, csak én maradtam a városunkban( Erdélyben). Egyikőjük se igazán boldogul, nem találnak munkát, a sulit abbahagyták,vagy mert nem szerették, vagy mert nem tudták fizetni, nem szeretnek ott lenni. Nekem itthon jól alakul az életem, lassan befejezem az egyetemet, januártól nagyon jó állásom lesz. Egyre többször próbálom rávenni őket, hogy költözzenek haza. Azért is, mert látom, hogy nem boldogulnak ott, meg azért is mert én magányos vagyok nélkülük és nagyon hiányoznak. Önző vagyok, ha azt tanácsoloom, hogy költozzenek haza? Inkább bíztassam őket, hogy ne adják fel, majd találnak munkát, majd rendbejön? Itthon biztos, hogy találnának munkát, én is dolgoztam egyetem közben, 3 külömböző helyen, nem volt nehéz munkát találni egyáltalán.
2010. okt. 27. 14:52
 1/4 anonim ***** válasza:
92%
Nem vagy onzo, ha az erdekeik miatt tanacsolod ezt nekik. Az pedig csak jobarati szeretet, hogy orulsz az ujratalalkozas eselyenek.
2010. okt. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy egyértelműen önző vagy. Inkább azt mondanám, több eszed van, mint a másik három lánynak. Én keresnék helyettük más barátnőket, ők pedig hadd kinlódjanak Budapesten, míg rá nem jönnek, hol a helyük.
2010. okt. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A tanács nem önzőség :) Ha azt mondanád, hogy "márpedig ti most hazajöttök, mert milyen dolog az, hogy én itthon vagyok egyedül, ti meg ott többen", na az önzőség lenne :D De ha csak tanácsot adsz, azt vagy megfogadják, vagy nem. Ez nem önzőség.
2010. okt. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Vannak más barátnőim, meg egyetemen az evfolyamtársak, de egyikkel se olyan, mint velük volt régen, nagyon hiányoznak...
2010. okt. 27. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!