Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Működhet még a régimódi...

Működhet még a régimódi ajtóról ajtóra járós adománygyűjtés?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy működhet-e még a mai világban a házról házra járós, bekopogunk, mesélünk az egyesületünkről és hogy miért kellene anyagi támogatás féle technika? Először idősebb lakókhoz kopognánk be, majd végigjárnánk az egész várost. Ez így működhet? Vagy kell valami felhatalmazás a gyűjtésekhez?

(Bocsi, ha rossz a kategória)



ápr. 23. 14:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem eleve nem enged be senki, de ettöl függetlenül is elég komoly feletelei vannak a gyüjtéseknek.
ápr. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem, illetve szerintem ez semmivel se jobb, mint amikor egy hajléktalan jön oda kéregetni.
ápr. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

egyrészt nem nyitom ki az ajtót, másrészt megválogatom kiket támogatok a pénzemmel, tehát biztos nem a küszöbömön felbukkanó két szerencsétlen kapja, harmadrészt a legtöbb társasház házirendje tiltja a koldulást. nehogy valakinek eszébe jusson az a paragrafus, miközben ti valami vadidegen lépcsőházban zaklatjátok a lakókat...

(külföldön élek, itt is jönnek néha ilyen izék, múlt héten valami egyetemista kissrác kopogtatott vagy húsz percet, miután rácsuktam az ajtót (azt hittem, új a futár), bosszúból nem szóltam neki, hogy az átlósan fölöttünk lakásba ne kopogjon, mert egy agreszív alkeszt fog felébreszteni XD)

ápr. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kertes házban lakom, néha jönnek így gyűjteni. Ha azt mondom, dobják be a csekket a postaládába, "barátságtalanul" válaszolnak.

Tehát van ilyen gyűjtés, nem tudom, mennyire hatékony.

ápr. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!