Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan közeledjek egy fizikai...

Hogyan közeledjek egy fizikai fogyatékos (mozgássérült) fiúhoz úgy, hogy ne érezze úgy hogy sajnálatból teszem?

Figyelt kérdés
Én lány vagyok, egyetemen szaktársak vagyunk.
2010. okt. 28. 19:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
4%

Nem tudom h vagytok vele. De ez még 1 jó ideig tabu téma lesz h-h lépjünk 1 mozgássérült fel.

Ugyanis nem lehettek teljes értékű barátok. sokan félnek tőle h magára erőszakolná az adott embert..

Ezért nem válaszolnak mert nem kell senkinek se ien barát. ez van.


A kérdésed roppant 1xrű mivel egyetemisták vagytok biztos értelmes. így letudja szűrni h mi célból foglalkozol vele.

És sztem nem fogja tolakodásnak v sajnálatnak érezni. Inkább örül majd mint majom a farkának. :D

18/F

2010. okt. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%
Ha te sajnálatból teszed az felesleges, és úgyis megérzi. Ha már az elején ezt érzed, nem hiszem, hogy jó barátok lehetnétek.
2010. okt. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
hát erre nem nagyon lehet mit mondani viselkedj vele természetesen mint bárki máshoz attól hogy mozgássérült még ugyan olyan ember mint a többiek nem kell másképp viselkedned
2010. okt. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt mozgássérült barátom, és nem volt semmi gond. Találkoztunk néhány közösségi eseményen (mikor a közös társaság valamilyen okból összejött), beszélgettünk, minden ugyanúgy ment, mint egyébként. Ha egy kicsit érzékenyebb az átlagnál, az normális, de az nem is okozhat gondot, viszont ha az a fixa ideája, hogy hozzá csak sajnálatból közeledhetnek, akkor benne van a hiba, ülj le vele beszélgetni, és egyértelműen mondd meg neki, hogy egy frászt. :)

A legbiztosabb, ha úgy viselkedsz vele, mint bárki mással.

2010. okt. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Igaz én középiskolás vagyok, de nekem 2 mozgássérült barátom van.

Én ugyan úgy viszonyultam hozzá mint egy normál emberhez.Szerintem semmiben nem más az állapotuk...

"Ne is törődj azzal hogy ő más" ezt úgy értem..hogy ne úgy viszonyulj hozzá mint egy mozgássérülthöz hanem mint egy emberhez.:)

18/L

2010. okt. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen természetesen kell vele viselkedned. Viszont nem szabad úgy tenni, mintha nem venéd észre a betegségét. Beszélgethettek is róla, hogy hogyan lett beteg, így született, vagy szerzett fogyatékossága van.

Ugyanúgy közeledj hozzá, mint bárki máshoz. És attól, hogy ő beteg, még nem kell sajnálni. Ilyen alapon minden második embert sajnálni lehetne, mert mindenkinek van valami baja, csak lehet, hogy nem olyan szembetűnő, mint a mozgáskorlátozottaknál. Valakinek szervi baja van, valakinek lelki, neki ez van...

Csak egy valamire figyelj, mivel te lány vagy és ő fiú, hogy nehogy félreértse a közeledést. Tedd egyértelművé, hogy csak a barátja akarsz lenni és nem a barátnője.

2010. okt. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Szerintem helyezd előtérbe a pozitívumait, viselkedj úgy Vele, mint bárki mással, aki egészséges. Semmiképp ne mondd Neki, hogy sajnálod, stb. Én nemlátó vagyok (beszélő számítógéppel írok-olvasok), én sem szeretem, ha sajnálnak, ezért írtam, hogy ne sajnáld, legalábbis ne éreztesd Vele, hogy sajnálod.
2010. okt. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%

Nem értek egyet az utolsóval..

Nekem a tolószékes barátom azt mondta mikor megismerkedtünk hogy utálja ha arról kérdezik...ő sem kérdezi meg a másiktól idézem: "Mért görbe az ujjad? vagy Mért pici a melled?...ez az állapot nem olyan hogy elesik és sántikál kicsit hogy érdeklődjünk..."

De lehet ő más és szivesen beszél róla persze.

18/L

2010. okt. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
vagyis mostmár nem utolsó.:D
2010. okt. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

volt egy riport minap a tvben és egy mozgássérült srác nyilatkozott h az emberek nem nagyon mernek közeledni felé..de akik már beszélgettek vele rájöttek h ugyanolyan mint ők maguk. szerintem ülj mellé egy órán kérdezz tőle h sikerült az utolsó zh-ja v tudja e h mikor lesz a legközelebb.. ha szívesen fogadja a közeledésedet akkor ugyis lesz témátok, de ha látod rajta h nem szívesen beszélget veled (bár kétlem de nekem volt ilyan egy szaktársammal h probáltam vele beszélgetni de láttam rajta h inkább zavarom-nah az ő társaságát többet nem is keresem)..

nah szóval bátran közeledj felé:)

2010. okt. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!