Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A mai fiataloknak hogy lesz...

A mai fiataloknak hogy lesz lakása?

Figyelt kérdés

Először is, nem tudom hova kellett volna tennem a kérdést, elnézést ha rossz helyen van. :)

Apámmal párszor már beszéltünk erről, ezt a kérdést is ő tette fel (persze nem úgy hogy én válaszoljam meg), mert egyszerűen nem érti mi lesz a fiatalokkal. Mesélte hogy még az ő korában azt hiszem az önkormányzat építtetett lakásokat, és azokat adták a fiataloknak (már nem tudom pontosan hogy, oké nem így hipp hopp...), és volt egy kiindulási pontjuk. Saját lakás. Mesélte hogy neki például 3900ft volt egy havi fizetése, és abból futotta mindenre, tudta a havi dolgokat fizetni, rezsi...stb, enni tudott, még moziba is járni.

De mi lesz ma? Hogy fognak elboldogulni a mai fiatalok? Ma már nem kapnak csak úgy az emberek lakást, ha nincs épp pár milkád, munkahelyet épp ha talál az ember...Hogy lesz így a mai generációnak lakása? Hogy fognak élni? Vagy az utóbbi pár évben hogy oldották ezt meg?

Nagyon benne maradt ez a fejemben, mert eszembejutott hogy ha éjjel-nappal is szenvedek a munkahelyen se tudok összegyűjteni egy lakásra valót. Persze apám megmondta hogy addig maradok náluk ameddig akarok, és ha kell bármikor vissza is jöhetek mert a gyerekük vagyok. Már emiatt nagyon megbecsülöm, mert nem egy olyan barátnőm van akiket 18 éves koruk után ki akarják hajítani otthonról...De például akiket kidobnak otthonról, velük mi lesz? Van egy barátnőm aki most épp hogy talált munkát, 19 éves, már ki akarják dobni otthonról amolyan "eddig eltartottalak most tartsd el magad" elvből, el akarna költözni, de nincs miből. Hiába dolgozik, főállásban, de ennyire nem futja. ha gyűjtene is, idő előtt kidobnák onnan. Na meg fenntartani egy albérletet...Az is nagyon drága, emellett még próbáljon élni is egy kicsit az ember?

Elképesztő hogy idáig jutottunk...magamat elnézve, én nem tudom mit fogok így csinálni. Igaz, engem az se érdekel ha egész életemben itt kell élnem ahol most, a családommal, mert szeretek itt lenni. De ha nem magamra gondolok hanem másokra, egyszerűen elbizonytalanodok.

Mi lesz így?


Egy 17 éves lány


2010. okt. 28. 19:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Varjak a szulok halalat....no comment.
2010. okt. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Látod erre én is kíváncsi volnék. :(

Én a párommal lakom albérleten, és egyszerűen nem látok rá esélyt, hogy valaha is lesz egy saját lakásunk.

Márpedig így családot sem alapítunk, mert soha nem lesz mire...

2010. okt. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Hitelből, nehezen. Már ha itt maradnak.

Ha mennek északabbra/nyugatabbra, akkor valszeg szintén hitelből, de lényegesen könnyebben.


Bár alapjáraton nem szeretem az amcsikat, ezt a lakás-dolgot lehet, hogy mégis ők csinálják jól: náluk egyszerűen nincs akkora kultusza a saját lakásnak, mint nálunk, már csak azért se, mert nagyon mobilak. Ha pl. valaki New Yorkban születik, attól még simán lehet, hogy San Francisco-ban talál majd munkát x évig, aztán meg Dallasban... úgyhogy egyszerűen bérlik a lakást, mindig ott, ahol kell. Lehet, ha nálunk is csak egy egész picit jobb lenne a bérhelyzet, már talán szintén megérné a bérlős megoldás.

2010. okt. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Jól kell bánni a pénzzel.

Nekem muterom már időben kapcsolt(13éve kb) így rakta nekem félre a családi pótlékot és a fizetéséből 1 részét. Még máig csinálja, nekem jár 25 ft ösztöndíj abból 5ezret elrakatok vele. A többit elb*szom v iszok belőle.


Így lesz "normális" lakásom.

18/F

2010. okt. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Oké mi viszont épp hogy mindenből kijövünk, perpill csak anyám fizetéséből élünk mert télen, illetve hidegebb időben apám nem tud dolgozni mert nincs munka. Anyáméknak is van hitele, amit még pár évig fizetni fognak. Nekem meg nincs normális állásom még, diákmunkákat végzek ami épp annyira elég hogy magam vegyem a bérletet és ha megyek szórakozni fizetni tudjam...

Így nincs miből félre raknom.

2010. okt. 28. 20:03
 6/16 anonim válasza:

Rengeteg fugg a szuloktol...Ha okosak voltak anno es mindig tettek felre penzt a bevetelukbol es azt befektettek, akkor mire a gyerek 20 eves lesz egy eleg szep kis onero ossze tud gyulni, jo esetben talan egy lakas vetelara is...Viszont a legtobb ember nem tud parancsolni az erzelmeinek es minden penzet elkolti olyan hulyesegekre amikre nincs is szuksege, mikozben persze elhiteti magaval h olyan keveset keres h nem tud mellette felrerakni...

Sajnos a szuleim se raktak nekem anno felre, igy nehez volt osszehozni az onerot, de ha minden jol megy jovore meglesz a sajat lakas...hitelbol

2010. okt. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ma 19:57 73%

Az amcsiknal (es nyugaton) az a problema, hogy mire nyugdijasok lesznek, es nincs sajat lakasuk, akkor mar nem tudjak fizetni az alberletet. Egyebkent, most az alberlet tobb mint az atlagos lakastorlesztes. Amit leirtal, az jo volt 10-15 eve. Nehogy azt hidd hogy nyugaton konnyebb a torlesztes. Ma mar egy havi fizetes kell hozza. Itt se tudnak a mai fiatalok labdaba rugni, csak ha szulok segitenek, vagy orokolnek lakast.

2010. okt. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Én 38 éves vagyok.Amikor én voltam fiatal akkor sem adtak tanácsi lakást.Így nekünk is az a sors várt mint most rátok.Szomorú kimondani,de vagy örökölsz,vagy felveszel 25 évre hitelt,és így veszel házat.Nekem például hitelből lett kis házam vidéken,de már azt is rég eladtam.Így most öröklakásom nincsen.Sokan vannak még az én korosztályomból akiknek nincs lakásuk.Sok kollégám akik 40 felettiek albérletben laknak..

Az igazság az,hogy a mai fiatalok többségének iszonyatosan magas igényei vannak..Én például 38 évesen soha nem voltam Amerikában,Párizsban,Olaszországban.Nem volt igény akkor internetre,mobiltelefonra,és több ezer forintos ruhákra.Az ember lejjebb adta a hitel miatt.Apukád csak a régi szép dolgokra emlékszik,de amikor ő volt fiatal nem volt ilyen magas a életszínvonal mint most..Abban az időben is csak úgy kaptak lakást az ifjak,hogy kinek mennyi gyermeke volt.Minél több annál hamarabb kaptak lakást.

A mai fiataloknak ugyanannyira nehéz mint 15-20 évvel ezelőtt..Csak hát mindenki a maga idejét tartja rossznak..

2010. okt. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

akkoriban sokat ert a penz nagyon.

apam szerzett egy hazmozit, eladta, es megvette belole a haztetot.


mostmeg eladod a hazmozit, veszel belole 50 cserepet:D

2010. okt. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nekem pl úgy lett 18 éves koromra lakásom, hogy szüleim nagymamámmal együtt a születésem óta rakosgatták félre a pénzt, mindenen spóroltak, amin csak tudtak, még akkor is, ha lett volna miből megvenni a drágábbat. Így most van egy lakásom, 2 üres szobám, amiben albérlők laknak, az ösztöndíjamat meg a mindennapi életre költöm. Így a szüleimnek már semmibe nem kerülök.
2010. okt. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!