Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tesz az ember általában,...

Mit tesz az ember általában, ha egy hajnalban arra ébred, hogy tűzoltók verik a lakása ajtaját?

Figyelt kérdés
Ma tűz volt nálunk hajnalban a lépcsőházban, és azon döbbentem meg, hogy én voltam az egyetlen, aki lement a ház elé (két éves kislányommal együtt). A rendőrök minden lakásba bekopogtattak, mi is arra keltünk. 11 emeletről van szó, ami 44 lakás. Több kisgyermekes család is van. Nagyon furcsállom a dolgot. Vagy én vagyok túl elővigyázatos? Végül is nagyon nagy baj nem volt, de ezt nem a lakásból kell az embernek megállapítani szerintem. Főleg úgy, hogy a lépcsőház úszott a füstben. Mi a véleményetek erről? Azt hittem, mindenkinek ez az első veszélyhelyzetben, hogy öltözés aztán uzsgyi. Lehet, hogy én gondolom rosszul?
2011. okt. 9. 08:13
 1/10 A kérdező kommentje:
Ráadásul az ablakon kinézve még ijesztőbb lehetett a helyzet, hiszen nagy erőkkel vonultak ki, mentők, rendőrség, és legalább 4 tűzoltó autó. Mégsem mozdult senki...
2011. okt. 9. 08:14
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Ha a tűzoltók nem mondják, hogyy menekülni kell,akkor nem kell. Jó is, hogy nem indult elmindenki,még sebesültek lettek volna amikor pánikban lelökik egymást a lépcsőn.
2011. okt. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%
A tűzoltóknak kell mérlegelni, hogy mi veszélyesebb, levinni őket vagy ha fent maradnak, ennek ellenére én úgy szaladtam volna kifelé mint az üregi nyúl. Jól tetted, hogy kimentetek a házból .
2011. okt. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

Azért ilyenkor azt kell csinálni amit ők mondanak. Lehet pl, hogy a lépcsőház veszélyes,mert pl.füstmérgezést kapsz mire leérsz, vagy bejuthat a tűz és akkor a lépcsőhát úgyműködik mint egy kémény, "felhúzza" a lángokat.

És az is lehet, hogy akadályozod őket a munkában. Ők értenek hozzá,az ő dolguk,hogy megmondják mi a a teendő.

2011. okt. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát. Nem mondtak semmit, mire kinyitottam az ajtót, már csak a hátukat láttam a lépcsőfordulóban, a lépcsőházban meg úszott a füst. Feltételeztem, azért kopogtak, hogy vegyem észre, mi a helyzet...
2011. okt. 9. 09:18
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát lehet, hogy én jobban megijedtem, mint a többiek. Gyerekként egyszer már átéltem ugyanezt, csak én nagyobb voltam és emlékszem. Nagyon meg voltam ijedve akkor is, emlékszem, ahogy anya papucsa csattog a lépcsőn, rajtam meg nem volt cipő, ölben vittek. Lent adták rám. Mondanom sem kell én is a kezemben vittem a lányom cipőjét...
2011. okt. 9. 09:21
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Tavalyelőtt nálunk is volt ilyen,igaz kicsit komolyabb,meghaltak 2-en...

Mi is tűzoltókra ébredtünk,felettünk 4 emelettel gyulladt ki,öltözni se volt idő,fogasról kabát,kézbe a minden fontosat rejtő kistáskám,papucsban pizsiben kifelé párommal,aki még gyorsan felkapta a macskát

2011. okt. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
És nektek mondták hogy menjetek? vagy bekopogtak és tovább álltak? Mert most ezen agyalok, ha nem kellett menekülni, minek kopognak?
2011. okt. 9. 09:32
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

10emeletes lakás közepe égett...nem igazán mondtak semmit,a meneküléshez elég volt a rengeteg szirénázó kocsi és a füst,nem gondolkodtam,hogy kinn vagy benn várjam-e meg mig eloltják...de a többiek se,menekült mindenki kifelé...

Felsőbb szintekről nagyrészt már daruskocsival,igaz ekkor mi már kinn voltunk rég...


(bár más eset,melóhely,tűzjelzőre a kutya se moccan,csak válránditás hogy valaki megint dugiban bagózik...pedig ha valami meggyulladna,robbanna sokminden)

2011. okt. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A tűzoltók kárhely pk-ja eldönti h. mi a legjobb! Azért veszélyes ez, mert lehet h. a lépcsőházban vagy folyosón akkora füst van h. nem kapsz levegőt. Akkor mennek a tűzoltók és mentőálarcban kiviszik a lakókat!
2012. jan. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!