Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Budapesten mely városrészeken,...

Hennike kérdése:

Budapesten mely városrészeken, kerületekben, lakótelepeken nem ajánlatos lakást venni?

Figyelt kérdés

Hirtelen kell Pestre költöznünk, és lakást vennünk. Az itteni házra már megvan a vevő, kb. 7,5- 8 milliós a keret az újra. Elég sok 50 négyzetméter körüli lakás van ilyen árban. Ugyan kicsik, de attól félek, hogy a környék sem jó, ezért is olcsó.

Segítenétek merre ne nézelődjünk lakás ügyben?


2010. nov. 1. 23:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idősek vagytok? Milyen életvitelt folytattok?

Jó környék pl. a 6. kerület, ha van rá keret, akkor ott érdemes. Én most a 14.-ben lakom, ezzel sincs gond. Szintén jó még a 16.

A klasszikusan rossz környék a 8. kerület - de ez ma már így nem igaz, a rehabilitált részeken nagyon jó helyek vannak.

2010. nov. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%
Mi a 18. kerületben nézelődtünk, na oda semmiképp. Hasonló a hely, mint a 8. kerület. Végül a 10.-ben vettünk lakást, az Óhegy lakótelepen, teljesen normális környék.
2010. nov. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
30 évesek vagyunk mindketten. 8 milliónál sajnos nem tudunk többet áldozni, ez most a legfőbb szempont. Ennyiért találtam pár lakást Zuglóban, és a III. kerültben is, kb 50 nm-esek.
2010. nov. 1. 23:56
 4/19 anonim ***** válasza:
83%
Ennyi pénzből panelben tudtok 50 nm-st venni, a Havana telep elég rossz hínek örvend.
2010. nov. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Csak nem ti néztétek a Pillangó parkot? Volt ma egy olyan kérdés :)

Ezek közül mindkettő korrekt, normális környék. Azért is kérdeztem, milyen életvitelt folytattok, mert ha mozgalmasabbat, akkor nem árt, ha jó a közlekedés ott, ahol laktok. Ebből a szempontból valószínűleg Zugló jobb, a 3. kerületből nagyon sokat kell utazni. És hát nem mindegy az a plusz 1 óra naponta :) Viszont a budai oldalon meg vannak hegyek. :)

2010. nov. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
én káposztásmegyert tudom ajánlani, szerintem jó környék és nem is drága. 4kerületben van, csöndes is, jó a közlekedés is.
2010. nov. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem élünk annyira mozgalmas életet. Zuglóval szemezünk, mert a szerződésem miatt nekem még majd 1 évig vidékre kell utazgatnom a munkába.


Pestet sajnos egyáltalán nem ismerjük, a 8. kerület hírét viszont igen. Kicsit meglepődtem, mikor egy kategóriában dobálták ki a keresők a Zuglói lakásokkal. :-)

2010. nov. 2. 00:13
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

szia!


8. kerület nagyrészével nincs mára már semmi gond több a kamera mint égen a csillag, a rehabilitált részek kimondottan jók, ettől függetlenül én inkább peremkerületekben nézznénk lakásokat. 21, 22, 23, 16, 17, 18 itt talán olcsóban kapsz jobbat. Belvárosban lakik több barátom is én falnak tudnék menni attól a hangzavartól ami ott van. Ezzel ellenben külösöbb kerületben lehet hogy kaptok már egyedi fütéses téglaházat is ahol a rezsin havonta igen sokat lehet sprolni, hogy csak ott és akkor van meleg amikor szeretnéd. :)


Na most ezzen felbuzudlva neki ltátam én is lakásokat nézzegetni, ha tallálok valamit ami tetszik és megfelel a 8M krittériumnak bedobom ide. :)

2010. nov. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
41%
Milyen 8. kerület hírét? Bírom ezeket a hülyeségeket. Az egész kerület be van kamerázva, megindultak a fejlesztések, a "balhésabb" romákat kitelepítették Csepelre és már a romák nagy része jómódú, dolgos. Azért ennyire nem kell ám sznobnak lenni, sokan szeretnének egy belvárosi lakást.
2010. nov. 2. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a III. kerület jó, legalábbis gyakran járok oda.:)

Egyébként a VIII. kerülettel sincs semmi baj, eléggé forgalmas éjszaka is, plusz sok a rendőr. Persze, sötétben egyedül kis sikátorokban sehol sem ajánlatos menni.

2010. nov. 2. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!