Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Budapesten mely városrészeken,...

Hennike kérdése:

Budapesten mely városrészeken, kerületekben, lakótelepeken nem ajánlatos lakást venni?

Figyelt kérdés

Hirtelen kell Pestre költöznünk, és lakást vennünk. Az itteni házra már megvan a vevő, kb. 7,5- 8 milliós a keret az újra. Elég sok 50 négyzetméter körüli lakás van ilyen árban. Ugyan kicsik, de attól félek, hogy a környék sem jó, ezért is olcsó.

Segítenétek merre ne nézelődjünk lakás ügyben?


2010. nov. 1. 23:47
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
80%
Mellesleg sok híresség 8. kerületi és ők nem szégyellik, te meg lenézed? Bár tényleg nem ajánlom, 8 millióból 50 négyzetméterest a 8. kerületben nem kapsz, mert BELVÁROS és felkapott.
2010. nov. 2. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
86%

Azért ez milyen kemény :(


Mindig olyan helyen kell lakást nézni ahol kevés a cigány,ha nyugodtan akarsz élni.


Az én lakásom kb:30milliót ért,amig oda nem költöztettek 12roma családot,most 4millióért árulom,de akik eddig megnézték azt mondták,hogy ingyen se kéne a környék miatt.


(És tökéletesen igazuk van,én is albérletbe élek a saját házam mellett,és fizetem az albérletett és a lakáshitelt még 25évig:(

2010. nov. 2. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Zuglóban meg Újpalotán a legolcsóbbak a lakások.A közbiztonsággal nincs gond,de rémes egy hely szerintem.Onnan csak menekülnek,aki meg oda megy,annak tényleg minden mindegy.

A legjobb lakótelep az Káposztásmegyer.Annak az eleje eléggé csumbúj ott a legolcsóbb,de hátrafelé már jobbak és szebbek a házak.Káposztásmegyer 2 is jó.

2010. nov. 2. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
87%

az én véleményem nem mérvadó, mert 28 éve vagyok budai... de őszintén, a legjobb helyek (drága): XII, I, II, V kerület


szintén jó helyek, de egy kategóriával olcsóbb: III kerület, Óbuda pl a HÉV vonalán könnyű bejutni a városba, vagy XI kerület is nagyon szép és a város könnyen megközelíthető.


a tipikus régi belváros a VI-VII-VIII -IX kerület, de ilyen helyen inkább a főútcához, tömegközlekedéshez közeli lakást vegyél, biztonsági szempontból (jó, hű de be van kamerázva, én kerültem már bajba ezen a környéken sötétedés után, nem is egyszer) költözhetsz pl villamosvonalhoz közel


a XIII kerületnek is vannak okés részei, laktam egy ideig a Duna Plázánál is - egy a lényeg, ha már ilyen környéken van lakás, legyen metró a közelben!



messze van, külváros: Kápmegyer, Újpest, Kispest, Rákos-akármik, Újpalota, Zugló... nem a leg-belcvárosiasabb helyek, messze vannak a központtól, külvárosok és később csatolták budapesthez őket (az 1900as évek elején) noha, mint mindenhol, itt is épülnek új házak, csak a tősgyökeres "budapesti" emberben van ilyen hozzáállás, hogy az már "vidék". De van ismerősöm Kápmegyeren és nem annyira érzi magát biztonságban amikor sötétben sétál haza...


Bp agglomeráció: Budaőrs vagy Budakeszi megközelíthető tömegközlekedéssel, városhoz kötött, Diósd vagy Vecsés pl már bonyolultabb megközelítésű, csepel elvileg még budapest, de . . . . .


azt nézd, hogy közel legyen a tömegközlekedési vonal, vagy könnyen megközelíthető pl 4-6villamos vonala, vagy piros vagy kék metró (M1 vagy M2), jó, vagy a 7-es busz vagy a 47-49es villamos, akkor nem vagy annyira messze a belvárostól...

2010. nov. 2. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

III kerület nincs is messze, még Békásmegyertől is benn van a HÉV 20perc alatt a batthyányi téren a metrónál!


Óbudáról 60as vagy 86os busz, hát nem kell annyira kiköltözni pl a temetőig, de Flórián tér, Fő tér környéke azok nagyon jó helyek.


A HÉV vonalán is a lakótelepek, Római, Aquincum, Békásmegyer egyáltalán nem gáz, sőt, pl lesétálhatsz a dunapartra lángosozni ha úgy tartja kedved , szép a táj, vannak hegyek


Buda mindenképpen szebb, mint Pest, a budaiakat sznobnak tartják emiatt, de ez tény. Pesten az V. kerület szép, a turista -sétálóutcák stb... meg a régi belváros házai de ott nem mindnehol van közbiztonság...


Zuglóba én akkor se költöznék, ha ingyen ajánlanának fel lakást (ez esteben kiadnám:), de ez magánvélemény egy budaitól :D

2010. nov. 2. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Káposztásmegyert én is csak ajánlani tudom, évek óta itt lakunk. Villamossal 15 perc Újpest-Központ, onnan meg bárhova el lehet jutni. Csendes, cigányokból is kevés van.
2010. nov. 2. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat és a segítséget!!
2010. nov. 2. 09:35
 18/19 anonim ***** válasza:
részemről ajánlom Zuglót, 15 perc alatt benn vagy a belvárosban, ha akarsz, ha meg nyugisabb kertvárosi részeken szeretnél sétálgatni, az van itt dögivel. én itt élek és jól ismerem a környéket, balhés részek nemigen vannak.
2010. nov. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Hátha még aktuális:

III. kerület, Óbuda, Flórián tér környéke. Nagyon jó környék, 25-30 perc alatt simán bent vagy a városban, akár HÉVvel, akár 86-ossal, vagy pl 109, 206-os busz is a nyugatiba visz, onnan egy köpésre van minden, nekem speciel megéri azt a plusz 25 percet az, hogy mióta itt lakom (2 év), összesen talán ha egyszer hallottam hangosabb szót az utcáról, az is tavaly szilveszter volt :)

Ha érdekel bővebben, nyugodtan írhatnál akár privit is.

2010. nov. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!