Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy nemrég megismert emberrel...

Egy nemrég megismert emberrel hogyan tudom közölni kulturáltan, hogy "szófosása" van?

Figyelt kérdés
1,5 hete kezdtünk együtt egy tanfolyamot és mostanra már mindent tudok a családjáról és róla is. Csak mondja, mondja, és mondja... Eleinte nagyon szimpatikus volt, de rá kellett döbbennem, hogy csak a saját kis világában él, és csak az ő bajával kell foglalkozni. Próbáltam volna én is mesélni egy kicsit az életemről, de mindig elvonja a figyelmem olyan beszólásokkal mint pl. : nézd azt a kabátot, de szép... én odanézek, erre ő mit sem törődve az én történetemmel, elkezdi mesélni a vele történteket, amit már reggel kétszer elmesélt. Már kihozott a béketűrésből (igen csak nyugodt természetű vagyok, és mindig kerülöm a konfliktust)és beszóltam neki, hogy igen sokat beszélsz. Erre ő: Hát ez most rosszul esett, és megsértődnék, de nem teszem... és csak mondja tovább. Mit tehetnék, hogy ne sértsem meg, de viszont békén hagyjon, csak egy kicsit?
2010. nov. 4. 15:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Isteni lehet egy ilyen emberrel,én biztos megszöknék mellőle.
2010. nov. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nagyon durván mond meg neki, hogy fogja be. ha megsértődik akkor küld el a jó büdös .....-ba
2010. nov. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Húúú nem semmi lehet!!!Ismerek ilyet én is és nem igazán szoktam vele leállni beszélgetni mert az min.1-óra és csak ő mondja.Ez a te esetedben nem kivitelezhető ha sűrűn találkozol vele,szerintem mond neki azt,h nem igazán érdekel téged az ő baja főleg úgy,h téged meg se hallgat.

Nem hiszem,hogy ha értelmes akkor nem veszi észre magát!Bár az ilyen embereknél ez is kérdéses.

2010. nov. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanez volt, tanfolyamon padtársam volt egy csaj, szintén fújta napestig.


Én hiába mondtam szépen, csúnyán, nem vette a lapot. Egy idő után immunis lettem rá, meg sem hallottam mit beszélt. ugyanis annyira fújta h közben észre sem vette h nem figyelek.


Kitartás!

2010. nov. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Miért jutott eszembe a szomszédokból a janka néni.... :D


Egyébként nem tudom, miért kulturáltan akarod megmondani neki, hogy egy semmitmondó, szófosó, nulla ember. Ezt így nyersen és egyenesen kell az emberrel közölni.

2010. nov. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy az ilyenekkel jobb jó visonyban lenni, különben másnap már te leszel terítéken. Legjobban úgy tudnád leállítani, ha elkerülnéd.
2010. nov. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Mit tehetnék, hogy ne sértsem meg, de viszont békén hagyjon, csak egy kicsit?"


Ne beszélj vele, kerüld.


Ha közlöd vele, hogy sokat beszél, és nem kap észbe, hanem megsértődik, vagy még azt sem, akkor ez az egyetlen megoldás.

2010. nov. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!