Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit csináljak, ha nem tudok...

Mit csináljak, ha nem tudok kultúráltan, értelmesen, normális módon beszélgetni nálam normáisabb, jobb modorú emberekkel?

Figyelt kérdés

A káromkodást nem tudom kiagyni a szövegemből és ha valami nem tetszik, azt szidom rendesen, nem csak szolidan. Jobbikosok szidták a Fideszt ép ésszel, én meg leköptem volna tv-t, ha alacsonyabban lett volna...

Nem kaptam megfelelő nevelést és ez meg is látszik a viselkedésemen. Huszonéves lány vagyok


2010. ápr. 12. 14:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%

? :)

első lépés megvolt. felismerted.


Az, hogy felbosszantottad magad ezen, az majd elmúlik.

Pár éve átestem ezen, amikor a tv volt a bűnbak, majdnem kapta a nyakasokat.

2010. ápr. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%
ez már haladás, hogy egyáltalán beismered, hogy ez így gáz. Visszataszító, amikor egy nő káromkodik, lehet akármilyen helyes vagy csinos, minden nőiesség kiveszik belőle olyankor, taszító. Vagy olyan intelligens szerintem, hogy ha dühös is vagy, más szavakkal fejezd ki magad, a vitapartnered még jobban oda fog figyelni rád, mert nem a sértődöttségével lesz elfoglalva.
2010. ápr. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%
még annyit, hogy ha nem tanították meg neked, akkor sajátítsd el magad. Meg fogsz lepődni, mennyivel másképp fognak hozzád állni az emberek.
2010. ápr. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nem tudok "nyugodtan" idegeskedni. Olyankor rondán beszélek és olyanokat mondok, hogy ezt vagy azt kinyírom, megrugdosom, kib@szom, stb. De egy sima beszélgetésben sem tudok olyan lenni, mint más. Nem olyan szavakat használok, amit elvileg kellene, illene. Káromkodásom mostanában: büdös, kommunista zsidó qrva anyád meg ilyenek. G.ci meg a f@asz kivan, soha nem marad ki a napirendemből.

Nem csak ezekkel van problémám, hanem azzal, hogy látom, ki milyen moderáltan él, családjában sincs semmi nem normálisság. Ilyenkor mindig azt sajnálom, nekem miért nem lehetett ilyen, ilyen helyre születni.

2010. ápr. 12. 14:59
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Elegendő, ha mielőtt megszólalsz, magadban végiggondolod, mit szeretnél mondani. Addig ne szólalj meg, amíg nem mondtad el magadban! Kicsit lassúnak fogsz tűnni eleinte, de hidd el, megéri.
2010. ápr. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Az is problémám, hogy nem értek azzal egyet, hogy nő ne cigizzen utcán, ne káromkodjon, ne legyen részeg. Rossz, hogy a nőknek nincs joguk, vagy van,de akkor lenézik ezért.

Már 2 éve szinte mindent kimondok, amit gondolok. Elegem lett az elnyomásból, hogy nem lehet véleményem, azt kell csinálni, amit más mond, le sem tojva, hogy nekem tetszik-e a dolog.

Nekem általában mindig más a vleményem a dolgokról, mint a többségnek és akárhogyan is fejezem ki magam, akkor is megszólnak érte.

2010. ápr. 12. 15:35
 7/16 anonim ***** válasza:
87%
Szia, sajnálom, hogy te ennyire másképp látod a világot. Nem elnyomásról van szó, mindenki azt tesz, amit akar, vannak bizonyos kultúrák, ahol ezt nem lenézik, hanem természetesnek veszik és elfogadják, remélem, te nem akarsz közéjük tartozni. Az emberi mivoltodból vetkőzöl ki, ha így viselkedsz és való igaz, a nőiességedet tiprod sárba. Ha ennyire tele vagy feszültséggel, akkor a sport segíthet levezetni, de ezt ne szavakban tedd, mert csak magadnak ártasz.
2010. ápr. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
A sport sem segít. Nehezen viselem, hogy a sok ember majdnem ugyan úgy gondolkodik, ugyanazok a szokásaik. Nincs változatosság.
2010. ápr. 12. 15:43
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne beszélj, amíg indulatos vagy.
2010. ápr. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
én ugyanebben a cipőben járok csak férfi vagyok.nagyon nehéz viselkednem,de saját magam kellett,hogy belássam:alázat nélkül nincs felemelkedés! gondolkozz kicsit logikusabban.biztos,hogy szükséged van rá,hogy így viselkedj? mi az előnyöd belöle? tényleg boldoggá tesz,vagy már saját magad is unod csak nem mersz változtatni rajta?és ha magadba nézel tedd őszintén...ez az első.ne másokhoz,hanem magadhoz legyél őszinte!
2010. ápr. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!