Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy ateista legyen toleránsabb...

Egy ateista legyen toleránsabb a vallásossal, vagy a vallásos az ateistával?

Figyelt kérdés
2010. nov. 7. 20:41
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
76%
A vallásosak soha nem lesznek toleránsak az ateistákkal, mert fanatikusok és mindenáron téríteni akarnak. Az ateista viszont lesz@rja a vallásosakat, sőt a legtöbb menekül előlük, vagy titokban tartja ateizmusát. (és meg is értem)
2010. nov. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
62%

Erre nem lehet pontos választ adni mert nem 1séges senki elvárása a másikkal szemben.

Én pl addig örülök míg nem tudom h ki a mélyen vallásos.

Ha megtudom lekoptatom v direkt elküldöm.

18/F

2010. nov. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz,hogy a vallásosak mind megakarják téríteni az ateistákat. Ne a Jehovákkal keverd össze őket.

A kérdésre:mindkét fél legyen toleráns a másikkal. Lehet kulturáltan is vitatkozni,anélkül,hogy a véleményünket ráerőltetnénk a másikra. Ahogyan illene egyéb témáknál is.

2010. nov. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
82%
Általában senki sem toleráns senkivel. De aki vallásos, az ideális esetben sem lehet toleráns az ateistával, hiszen a vallásos ember számára az ateista bűnös, mert megtagadja Istent. Fordítva sokkal inkább működhet a tolerancia, hiszen az ateista felfoghatja a vallásos vallását akár úgy mint egy hobbi, akár úgy mint egy életmód, akár úgy mint egy jó dolog amitől a vallásos visszafogja magát és nem lesz szemét(már ha törekszik a bűntelen életre). De egy ateista felfoghatja pl. a Bibliát úgy, mint egy irodalmi művet.
2010. nov. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Oda-vissza egyaránt
2010. nov. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
37%

"A vallásosak soha nem lesznek toleránsak az ateistákkal, mert fanatikusok és mindenáron téríteni akarnak. "


Mintha az ateisták nem akarnának.

Ha még nem hallottam ezerszer, hogy milyen hülyeség a vallás, mert a tudomány így meg úgy megmagyaráz mindent, és sokkal jobb a tudományban "hinni", mint egy olyan istenségben, aminek a létezése nem bizonyítható.

Mi ez, ha nem térítés?


"A kérdésre:mindkét fél legyen toleráns a másikkal. "


Én is ezt mondom.


"De aki vallásos, az ideális esetben sem lehet toleráns az ateistával, hiszen a vallásos ember számára az ateista bűnös, mert megtagadja Istent."


Feltéve, hogy a vallásos hisz Istenben. A buddhisták nem hisznek semmiféle istenben. Akkor ők nem is vallásosak?

2010. nov. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
62%

szerintem a vallásosaknak toleránsabbnak kellene lenniük!Pont azért mert ha valaki hisz Istenben akkor elfogadja a Bibliát így ez az erkölcsi értékrendjük.A Biblia arra buzdít,hogy legyünk toleránsak embertársainkkal(aranyszabály pl.:amit akarsz,hogy megtegyenek veled az emberek te is hasonlóképpen tegyél velük)

Egy Jehova Tanúja

2010. nov. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
65%

"Pont azért mert ha valaki hisz Istenben akkor elfogadja a Bibliát"


Ez egy oltári nagy baromság.

A muzulmánok is hisznek Istenben, csak ők Allahnak hívják és pont lesz@rják a Bibliát. Ahogy a hinduk is, bár ők nem Istenben hisznek, hanem több istenben.

2010. nov. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
51%
jólvan én most a keresztényekről beszélek!....ezen megakadni -.-
2010. nov. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
73%

A vallásos nem egyenlő a kereszténnyel!

Akkor fogalmazz úgy, hogy mindenki számára érthető legyen, amit mondasz, mert ez így, ahogy mondtad, egyáltalán nem igaz.


Mellesleg, ezt nem bántásból mondom, de ez egy Jehova Tanúja szájából eléggé furán hangzik. Nem ti szoktátok fennen hirdetni, hogy aki nem hiszi el azt szó szerint, ami a Bibliában van és nem követi azt, amit ti mondtok, az hülye és a pokolra kerül?

Ezek után kicsit hiteltelen, hogy most a toleranciát hírdeted.

2010. nov. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!