Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Sok ateista miért akarja...

Sok ateista miért akarja olyan erőszakosan bebizonyítani, hogy Isten nem létezik?! Honnan tudja, látta, érzékelte?! Van bizonyossága? Ha nincs, akkor miért jár a szája?!

Figyelt kérdés

2012. jan. 27. 20:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/148 anonim ***** válasza:
80%

Miért,te tudod bizonyítani,hogy létezik?

Láttad már? NEM. Akkor meg?!


Én személy szerint hiszek benne,de akkor sem értem,mire fel ez a rosszindulatúság.

2012. jan. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/148 anonim ***** válasza:
87%
Ugyanazért amiért a keresztények be akarják bizonyítani, hogy létezik!
2012. jan. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/148 anonim ***** válasza:
24%
Idegesek. Érzik, h valami nem stimmel, attól.
2012. jan. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/148 anonim ***** válasza:
12%
a keresztények sose bizonygatják itt annyira, mint a kérdezetlen ateisták. Csak a szalmonellahívők eltökéltsége vetekszik az ateistáékéval.
2012. jan. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/148 anonim ***** válasza:
21%

"A puritánsághoz igazi erőt az ad, hogy ő a desperát ateista. Minden nőt, aki az átlagon túl csinos, máglyára küldene; minden zsíros, vagy cukros falatot a disznóknak szórna; a nevetőt életfogytiglani fegyházra ítélné; a bornál jobban semmit sem gyűlöl, illetve és valójában a bornál jobban semmitől sem fél. A puritán maga az absztrakt ember. A szívtelen. Az ateistáknál mindig inkább a szívvel van baj, mint az ésszel. A puritán a tömény szívidióta. A világtörténet legvéresebb csatáit és legirtózatosabb forradalmait a puritánoknak köszönheti. Mindezt azért, mert, szegény, Isten helyett elvet talált, és ő ezt tudja. Tudja, hogy desperát. Látja, hogy nem megy, mégis tovább csinálja. Ha egyetlenegyszer disznótoron venne részt, alaposan jóllakna szűzpecsenyével, hurkával, friss kolbásszal, enne hozzá ecetben savanyított paprikát, hagymát, baracklekváros fánkot, és meginna két üveg szekszárdit, meg lehetne menteni. De nincs az a hatalom, amely erre rá tudná bírni."

Hamvas Béla

2012. jan. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/148 anonim ***** válasza:
23%
Ez a hívő ateista egyik ismérve, hogy be is akarja bizonyítani, hogy Isten nem létezik. Különben is neki van mit bizonyítania, mert aki hisz valamilyen transzcendens istenségben, annak nincs mit bizonyítania, hinnie kell. (Még mielőtt, hívő ateista= az az ateista, aki hisz abban hogy semmilyen istenség nem létezik és ezt bizonyítani akarja, van az ateizmusnak is több formája, érdekes nekik is van hitük, de az csak racionális, nem transzcendentális)
2012. jan. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/148 anonim ***** válasza:
41%

Bár ők azért keresik az ésszerű magyarázatot,

mert nem hisznek,

mi pedig azért, mert hiszünk,

mégis egy és ugyanaz, amit keresünk.


Canterbury Szent Anzelm

2012. jan. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/148 anonim ***** válasza:
72%

"Idegesek. Érzik, h valami nem stimmel, attól."


Én pont a hívőkre mondanám, ugyanezt. Nézd meg akármelyik papot, idegbetegek lesznek, ha rámutatsz, hogy mik a biblia, a kereszténység ellentmondásai, mert pontosan tudják, hogy nincs bennük logika. A hazugságokat kell állandóan támogatni, az igazság megáll a lábán. Nem tagadható, hogy minél jobban nő az emberiség kollektív tudása, minél többet tudunk a világról, annál több ember fordul el a vallásoktól. Egyszerűen nem lesz már rá szükség. Nem azt mondom, hogy a kereszténység velejéig rossz, de már egyszerűen nem kell, hogy betöltse a szerepét. A korábban megmagyarázhatatlannak hitt természeti jelenségek leírására ott van a tudomány. Erkölcsi támpontokat ad, ez jó benne, de ahhoz nincs szükség vallásra. Nem kell valakit a mennyel meg pokollal hülyíteni ahhoz, hogy normális életet éljen. Inkább kifejezetten görcsöket hoz létre az emberben azzal, hogy pl. titlja a szexualitás egészséges kiélését, ami az egyik legnagyobb életenergia-forrás. A mennynek és a pokolnak a hamis voltát egyébként normális ember azonnal átlátja. A természetben semmi sem örök, másrészről senki nem szolgálhat rá "örök szenvedésre" vagy éppen boldogságra. S isten személyiségéhez sem passzol az, hogy megteremti az embert, vágyakkal ruházza fel, aztán megtiltja neki, hogy kiélje azokat egy tüzes lyukkal való fenyegetéssel. Ez egyértelműen a középokori papok agyszüleménye, akiknek szükségük volt erre a hatalmuk megszilárdításához. Akkor ilyen idők jártak, nem volt létbiztonság, ami a tudomány fejlettségének betudható, ami az egyház hatásának betudható.



Nem fogok neked itt oldalakat írni arról, hogy miért képtelenség a keresztény vallás, mert nincs kedvem, és ha hívő vagy, akkor úgysincs értelme. De két dolgot még hozzáteszek a végére, amin elgondolkozhatnál, mielőtt lepontozol:


1. Neked ugyanúgy nincs bizonyosságod, mint nekem. By the way én nem ateista vagyok, hanem agnosztikus. Nem azt mondom, hogy nincs semmi teremtő erő, mert ez tudományos szemszögből lehetetlen. Pusztán azt, hogy nem hiszek a három jobbsodrású vallás isteneiben (iszlám, keresztény, zsidó), akik szerintem amúgy ugyanazok. Szóval nekem ez a nézetem, ami, bár lehet, hogy nem tökéletes, fényévekkel a konzervatív keresztény felfogás előtt jár. mennyben és pokolban, de főleg Ádámban és Évában hinni manapság körülbelül olyan -már megbocsáss- mint a Föld laposságát bizonygató elmélethez ragaszkodni.


2. Ha te eléggé hiszel az istenedben, gondolkozz el, kérlek ezen: ha te most tüdőgyulladást kapnál, akkor melyik utat választanád: az orvosi kezelést, vagy az imádkozást? Ha eléggé bízol az istenedben, nyilván nem okoz gondot, hogy ebben bízz. Te arra hivatkozol, hogy nekem nincs bizonyosságom, nem érzékeltem. Akkor én most megkérlek, hogy a bizonyosságod alapján kérd meg, hogy jelenjen meg nekem, hogy érzékelhessem. Hiszen neki csak jó, ha többen hisznek benne. Megígérem neked, hogy ha megjelenik, akkor ezentúl hívő leszek! Komolyan mondom.


De ha nincs bizonyosságod, akkor neked se "járjon a szád". Hihetsz, senki nem tiltja - de a hit alsóbbrendű a megértséhez és tudáshoz képest. Ezt kellene végre felfogni. A középkorban istennel magyarázták a papok azokat a jelenségeket, amiket ma a tudomány megmagyaráz. Én a magam részéről inkább látok a saját szememmel, minthogy a vakvezető kutyának higgyek. Remélem érted ezt.

2012. jan. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/148 anonim ***** válasza:
16%
Nem tudják bizonyítani nem létezését, de nevetséges indokokkal tudnak előjönni. Jól van, hogy szabad döntése van, de akkor is nevetséges ellendolgokat tudnak. Nem látjuk és nem találkoztunk akkor nem létezik? Nem tesz semmit akkor nem létezik? Mert mintha ők tudnának ismert híres személyekkel privátban találkozni, meg barátilag dumcsizniXD Az hogy nem látjuk nem jelenti azt, hogy nem létezik. Isten létezik és majd az ateisták is megtudják amikor eljön az ideje.
2012. jan. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/148 anonim ***** válasza:
18%

8/9

ez az én szövegem

"találj ki mást"

Kitaláltam ezt és

Nézd milyen szép

Keretbe feszül ez

A kicsike kép

De azért találj ki mást,

Találj ki mást, találj ki mást

Találj ki mást

2012. jan. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!