Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha a következőket mondod egy...

Ha a következőket mondod egy civilizáltabb és egy civilizálatlanabb embernek: szeretek sétálni, szerintem találkozzunk ötkor a pláza előtt, tök kedves vagy, légy szíves, beszéljük meg ezt a témát, szerintetek mit fognak válaszolni?

Figyelt kérdés

A civilizált ember alatt a morálisan és erkölcsileg fejlett szinten álló embert értem, a civilizálatlan alatt pedig a morálisan és erkölcsileg alacsonyabb szinten álló embereket értem.

Ha az emberek bántják a gyengébbet, az teljesen nyilvánvalóan egy civilizálatlan tett, mert az állatok gyilkolják meg a gyengébbet, akiket nem köt a kultúra, a morális és erkölcsi elvek. Ezért van, hogy a gyerekeknél előfordul, hogy kikezdik az egyik gyereket, a gyengébbet, mert a gyermek úgy tizenkét éves korában kezd úgy azért megtanulgatni a morált, tizenhat évesen az erkölcsi szabályokat. A morális szabályok a társadalom által szentesített szabályok ugyebár, az erkölcs pedig az egyén vezérléséből fakad.

Szerintetek tehát mit mondana ezen kijelentésekre egy civilizáltabb, és egy kevésbé civilizált ember?


2010. nov. 11. 02:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük azzal,hogy a kisgyerekek nem feltétlenül azért kezdenek el valakit szekállni,mert az téged idézve "civilizálatlan", hanem azért,mert buta seggek,ahogyan a szüleik is.Nem tudom,miért nem lehet megtanítani a gyereknek,hogy figyelj Józsika,Marika kedves kislány,nem szabad csúfolni.Csúfolkodni csak a buta gyerekek szoktak,és Te nem vagy buta Józsika. Szóval,valami ilyesmi szöveggel meg példamutatással kell arra tanítani a gyereket,hogy nem nézzük le a másikat,és nem bántjuk.Főleg akkor nem,ha nem ismerjük. Sok gazdag apuci anyuci sz@rik a kölkére,aki elkényeztetett,mindent megkap,de nevelést nem..nna...baromi civilizált lesz a gyerek..és mivel látja,hogy a másiknak nincs annyi,mint neki,piszkálódik.De persze ez fordítva is elsülhet.Egyáltalán nem a közegtől függ a dolog.

A kevésbé civilizált emberek is valószínűleg fognak tudni benyögni egykét értelmes mondatot,maximum az atomfizikáról nem fogsz elbeszélgetni velük.Na,puff..

Megint más kérdés,hogy kinek mi a civilizáció...valakinek Budapest,valakinek egy vidéki nagyváros,valakinek egy falu is az lenne.

De Új Guineába például a civilizációt az ágyékkötő és egyebek jelentik,többek között. És bár éssel nem kezdünk mondatot:) És azt mondom, hogy az értelmi szint meg nem a civilizációtol függ.Pesten a kombínón ülve tudnék olyan embert mutatni,akinek értelmi szintje egyenlő egy lapát földével,de tudok olyan kis vidéki,tanyasi embert is mutatni,akinek értelmi szintje egyenlő egy professzoréval. Minden nevelés és felfogás kérdése.

2010. nov. 11. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy baromi hülye kérdés...Mit beszéljek meg veled?Hogy miért szeretsz sétálni?Vagy hogy én miért vagyok kedves?Egyáltalán milyen témát?Normálisan ezt mondanám ha ismerkedésről van szó:nagyon szimpatikusnak talállak,nem lenne kedved elsétálni a plázáig,hogy meg tudjuk beszélni milyen filmet nézzünk meg a moziban holnap vacsora után?Ennyi.
2010. nov. 11. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A felnőttek sem jobbak, csak burkoltabban gúnyolódnak.
2010. nov. 11. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én nem értem mit akarsz ennek a kérdésnek se füle, se farka. Ha akar találkozni veled mindkettő azt mondja h ok, ha meg nem, akkor nem, ennyi.
2010. nov. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszi a kommenteket :).

Érdekesek a válaszok. Szóval egyikőtök szerint neveltetéstől függ, a másik szerint meg ráérős cigány vagyok... Hát, a másodiknak üzenem, hogy sem ráérős nem vagyok, se cigány. A kérdés nem egy adott etnikumra vonatkozott. Kedves első kérdező, igen, a neveltetéstől függ, de a neveltetés meg az adott kulturális közegtől.

A civizilált és a civlilizálatlan valóban csak az én szimbólumaim, annak kiváltására, hogy valaki erkölcsileg és morálisan fejlett, ill. hogy valaki nem fejlett annyira ilyen módon. Ahogy leírtam.

2010. nov. 11. 07:50
 6/15 anonim ***** válasza:

Egy civilizált(tanult,gazdag,nagyvárosi) ember is lehet erkölcsileg és morálisan nulla.És egy civilizálatlan (mondjuk ,távoli bennszülött)is élhet jó erkölcs szerint.

Annak pedig,hogy a felsorolt kérdéseidre mit válaszol,ehhez semmi köze.

Egyébként abból,hogy ki mit válaszol a kérdéseidre,legfeljebb azt lehet megállapítani,szimpatikus vagy-e neki vagy sem,vagy hogy épp milyen kedvében van az illető.

2010. nov. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Első vagyok..

Nos,szerintem a neveltetés sem mindig függ a közegtől,pont ezt írtam le tegnap éjjel..Egy egyszerű,világéletében mezőgazdasággal,állatokkal foglalkozó apa is nevelheti okosnak, empatikusnak,egyáltalán normálisnak a gyerekét, míg egy nagyvárosi szülö sz@rhat bele abba,hogy mi van a gyerekébel...én speciel rengeteg ilyen példát látok...pl. Pesten..azt se tudják már a fiatalok,hogy mit kezdjenek magukkal..

2010. nov. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ja,és még annyit hozzátennék,hogy legtöbbször az értelmiségiek csoportjához tartozó emberek erkölcse a legrosszabb...Ők a legnagyobb lelki nullák,a legnagyobb szexcentrikus(már már perverz) emberek, akiknek megvan ugyan az elméleti tudás,de gyakorlatban nagy nullák..arról nem is beszélve,hogy sokszor csak látszatként élnek megfelelő erkölcsi norma szerint...
2010. nov. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Függhet a közegtől, de én itt nem az értelmiségi, kontra mezőgazdasági dolgozó viszonyra gondoltam. Édesapám munkás ember, akinek nyolc általánosa van, de sokkal műveltebb, okosabb és talpraesettebb magasabb végzettségű embereknél. A nagybátyámnak négy általánosa van, de rá is igaz az, hogy nagyon művelt. Szóval nem erre gondoltam, mert ez tényleg nem függ ettől. Én konkrétan a bennszülött, kontra "civilizált" ember viszonyára gondoltam. Azért is ez járt a fejemben, mert eszembe jut Swift, Gauguin, akik ugye tudjuk, mit mondtak a civilizációról, és a bennszülött, ősi kultúrákról. Egy bennszülött embernek nem lesz magas erkölcse, még morálja sem igen lesz. Az erkölcs kialakulásához erős éntudat szükséges, és egy bennszülött kultúrában inkább a társadalmi kötelmek jellemzőek, de inkább babonák képében, félelmek képében. Gondolván a természeti csapások felett érzett félelemre. Nem igazán beszélhetünk ott kultúráról, abban az értelemben, hogy a kultúra rendezett életkörülményeket feltételez. Ha Gauguinra gondolsz, és arra a bennszülött, barna nőre, akit megfestett az egyik képén, a Horror Vacuin, akkor ott világosan látható az a félelem, ami összefonja őket, és az az attitűd, amit képviselnek.
2010. nov. 11. 23:56
 10/15 A kérdező kommentje:
Szóval a kérdésem arra vonatkozott,hogy az egyiket inkább képviselő típus, és a másikat képviselő típus mit mondhat a fentebbi szituációkra, de látom, hogy nem sikerült érthetően megfogalmaznom:S.
2010. nov. 11. 23:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!