Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha a következőket mondod egy...

Ha a következőket mondod egy civilizáltabb és egy civilizálatlanabb embernek: szeretek sétálni, szerintem találkozzunk ötkor a pláza előtt, tök kedves vagy, légy szíves, beszéljük meg ezt a témát, szerintetek mit fognak válaszolni?

Figyelt kérdés

A civilizált ember alatt a morálisan és erkölcsileg fejlett szinten álló embert értem, a civilizálatlan alatt pedig a morálisan és erkölcsileg alacsonyabb szinten álló embereket értem.

Ha az emberek bántják a gyengébbet, az teljesen nyilvánvalóan egy civilizálatlan tett, mert az állatok gyilkolják meg a gyengébbet, akiket nem köt a kultúra, a morális és erkölcsi elvek. Ezért van, hogy a gyerekeknél előfordul, hogy kikezdik az egyik gyereket, a gyengébbet, mert a gyermek úgy tizenkét éves korában kezd úgy azért megtanulgatni a morált, tizenhat évesen az erkölcsi szabályokat. A morális szabályok a társadalom által szentesített szabályok ugyebár, az erkölcs pedig az egyén vezérléséből fakad.

Szerintetek tehát mit mondana ezen kijelentésekre egy civilizáltabb, és egy kevésbé civilizált ember?


2010. nov. 11. 02:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Első vagyok:)

Figyelj,szerinted az civilizált,hogy a naaaaaaaagy európai elmegy oda,ahol a bennszülöttek addig békésen éltek,elvoltak a maguk világában,és megtepepszik,zsarnokságot,önkényuralmat hoz létre?Mert ez minden csak nem civilizált..

Az az őslakos is lehet okos,elmés..nála a kultúrát és a civilizációt más jelenti mint mondjuk egy nyugat európai embernek...És,nem is biztos hogy ez baj....:)

Pl. a Kakukázusban tökéletesen megvannak az emberek a kefírükkel, a levegőjükkel,és só nélkül..így vígan elélnek 120 évig minimum..:)

2010. nov. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Én a civilizációról, mint "civilizációról" :) beszéltem. Arról a civilizációról, amiről többek közt Swift is beszél. Az, hogy más szerint más a civilizáció, az részletkérdés. A civilizáció nálam a mi kultúránkat jelenti. A kaukázusi népek más kultúrával bírnak, és a mi értelmezéseink szerint nem civilizáltak.
2010. nov. 14. 18:10
 13/15 anonim válasza:

Civilizáltabb:


Rendkívül érdekes gondolat, remek vitaindító lehet bármilyen társalgásban. Úgy vélem számos biológiailag és szociológiailag is megalapozott értékrend alapján közelít a kérdéshez, mindazonáltal megkérdőjelezhető az állítás a konvencionális kultúrális közegtől eltérő, vagy szélsőséges élethelyzetre (pl.: háború, szélsőséges természeti adottságok) vonatkoztatható igazsága.


Kevésbé civilizált ember: He?

2011. aug. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

Ha egy nő teszi fel a kérdést, férfira (én is az vagyok) rövidítve azt hogy mit fognak GONDOLNI (a válaszról függeltenül)


Civilizáltabb: Hmm... lehet hogy baszás? :)

Civilizálatlanabb: Baszás! :)

2011. aug. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"De Új Guineába például a civilizációt az ágyékkötő és egyebek jelentik,többek között. És bár éssel nem kezdünk mondatot:) "


Új Guineában azok az emberek lehetnek civilizáltak. Minek hordjanak más ruhát, meleg van ott, és mások a társadalmi szabályaik. De ott is biztos elítélik a szerintük erkölcsi bűnt elkövetett bennszülöttet. (Bocs, lehet h nem bennszülöttek élnek ott, nem vagyok földrajzzseni).

nem igaz, h és-sel, hát-tal stb nem kezdünk mondatot. nyelvészek is megcáfolják. az iylet nyelvi babonának nevezzük. ugyanolyan, mint hogy belénkverik h a magyar nyelvben nincs szenvedő szerkezetr, mert a macska föl van mászva a fára... pedig van, pl az ablak csukva van. állapotra lehet, cselekvésre nem lehet haszbnálni

2011. nov. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!