Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tizenéveseket válasza érdekel...

Tizenéveseket válasza érdekel inkább! Hogy nevezitek egymás közti beszélgetés alkalmával a szüleiteket? Mondjuk a suliban vagy a téren.

Figyelt kérdés
Nálunk a "fater,mutter" ment ,majd jött az "őseim" aztán már kiöregedtünk és a mai tinik szóhasználatát nem ismerem.Szeretnék kicsit tájékozottnak tünni a 10és14 éves unokáim előtt.(vagy ha úgy érthetőbb:"menőzni")
2010. nov. 14. 13:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi úgy mondjuk hogy anyum meg apum, de azért a fatert meg a muttert is sokan használják. (Én is szoktam)
2010. nov. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Anyukám, anyu, apu. Én így nevezem őket.
2010. nov. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Anyu, apu.
2010. nov. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
anya, apa, anyám, apám
2010. nov. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Semmi különleges nincs már, "anyukám/apukám" vagy ha épp haragszol rájuk akkor "anyám/apám". :D
2010. nov. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Örülök hogy ez az oldal a szülők max.tiszteletét sugallja!Akkor ezt a tiszteletet itt egymásnak miért nem lehet megadni??

Attól tartok csak azok válaszoltak akik tényleg igy nevezik!De én olyanra lennék kiváncsi ami a téren honos szlengekben használatos!!

Félreértés ne essék-nem tiszteletlenségre akarok buzditani hanem olyan kifejezéseket begyüjteni ami közszájon forog!!

2010. nov. 15. 23:05
 7/8 anonim ***** válasza:
Még használják a fater/mutert. De én is anyum/apum párti vagyok. :-)
2011. jan. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

anyukám, apukám, anya, apa, esetleg anyám,apám ha mérgesek vagyunk

nálunk nem gáz szeretni,tisztelni a szülőket

2013. júl. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!