Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tényleg kulturálatlanabb nép...

Tényleg kulturálatlanabb nép vagyunk más nemzeteknél?

Figyelt kérdés
Szeretném, ha olyanok írnának, akik már jártak / éltek külföldön, így van viszonyítási alapjuk.
2010. nov. 14. 17:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
vannak országok akiknél fejlettebbek és kulturáltabbak vagyunk mi magyarok, és vannak nemzetek országok akiknél kulturálatlanabbak fejletlenebbek.
2010. nov. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
87%
Ez így nem igaz.Egy külföldi felmérés alapján a magyar emberek többsége a szakmai/szaktudásban kevésbé jártas,értelmes,mint más nemzetek,de általános műveltségben az első néhány között vagyunk,és ezt alátámasztották többen is,hogy igaz.
2010. nov. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
47%

Nem.


Nem vagyunk se jobbak, se rosszabbak a többi nemzetnél, semmilyen téren.

El kéne már végre felejteni ezt a rasszista, szociáldarwinista gondolkodásmódot.

2010. nov. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

17:33

Ez oké, ezt én is hallottam és elismerem, de én inkább arra vagyok kiváncsi, hogy mentalitásban, az egymáshoz való hozzáállásunkban mások vagyunk-e?

2010. nov. 14. 17:35
 5/13 anonim ***** válasza:
65%
Egy másik felmérés szerint pedig mi fingjuk a leghangosabbakat és legbüdösebbeket. Muszáj minden ilyen "a magyar nép szar" lárifárinak felülni?
2010. nov. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Jártam is, éltem is külföldön.


Nem vagyunk kulturálatlanabb nép, csak éppen sokkalta pocsékabb életkilátásokkal vagyunk megáldva, így szinte mindenki annyira önző, amennyire csak lehet. Szerencsére azért nagyon sok magyar van, aki segít ha valaki kérdez tőlük valamit.


Spanyolokról nincs tudomásom, mert náluk csak turista voltam, az arabok nagyon rendesek tudnak lenni (és nem csak turistaként, bár élni nem éltem ott, azért beszéltem arabbal aki nem szállodai ember volt), ellenben a legrosszabb tapasztalatom az angolokról volt. Náluk éltem is, amikor kimentem szórólapokat vittünk mindenfelé, és dobáltuk be a postaládákba. Az első főnök baromi szigorú volt, és az angoloknál sokan voltak olyanok, hogyha az adott utcába nem mentél be, SŐT ha kihagytál egy házat, képes volt telefonálni, mi meg volt, hogy buktuk a napi bért. Erre jópár ember volt, aki közölte, hogy ne szemeteljem tele a postaládát, én meg mondtam, hogy nem kapok fizetést, ha nem dobom be, Ha gondolja odaadom, dobja ki, de én nem kockáztatok. Erre közölte, akkor dögöljek éhen, de őt hagyjam békén.


Persze sokan voltak, akik meg kedvesen elbeszélgettek velünk, egy néni bejárta a fél várost, mert annyit kérdezősködött, hogy milyen itt, milyen ahonnan jöttünk, stb :)


Mint ahogy sajnos rengeteg bunkó magyar is van, mindenhol máshol is áll ez a helyzet. Szerintem a nagy probléma, hogy amíg egy angol megvédi a nemzettársát, a magyar meg inkább szégyenkezik, és nem, hogy igyekezné jóvátenni, vagy esetleg kisebbíteni a csorbát, inkább rátesz még egy lapáttal, mert ha ő is...


Viszont nyaralás alatt az oroszok és az angolok a legtaplóbb népek, ez viszont tapasztalat. Hihetetlenül bunkók tudnak lenni a lenézett szállodás személyzettel...

2010. nov. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem muszáj, de ezért is írtam ki, hogy külföldet megjárt egyének írjanak inkább, mert számítottam a kioktatásra, de nem nagyon érdekel.

Ez csak egy egyszerű kérdés.

2010. nov. 14. 17:37
 8/13 A kérdező kommentje:

Sir Butcher köszönöm.

:)

2010. nov. 14. 17:38
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyaralás alatt a németek sem nagyon bírnak magukkal. Elég elmenni a Balatonra nyáron.
2010. nov. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyunk kultúrálatlanabbak más népeknél. Csak az anyagiakban van különbség, a bunkó mindenhol bunkó, a proli mindenhol proli. Inkább az számít, hogy mekkora ez a "kultúrálatlan csoport", ami nálunk rohamosan nő.
2010. nov. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!