Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen Sopronban élni?

Milyen Sopronban élni?

Figyelt kérdés

Anyuékkal a költözés téma már évek óta, húzódik.

Úgynéz ki, hogy a helyzet komolyra fordult és jövőre mindenképpen elakarják intézni a dolgot.

Budapesten lakunk, és idáig csak annyi volt, hogy max. másik kerületbe megyünk, de leginkáb az volt hogy a kerületünkön belül kicsit arébb.

De elő jött egy ötlet hogy mi lenne ha Sopronba mennénk?

Anyukámnak nagyon tetszik,hogy milyen szép stb és Bécs közelségével talán a munka is jobb lenne.


16 éves vagyok, és eléggé félnék olyan messze menni mindentől-mindenkitől, szerintetek megérné? Sopron jó hely?


Ami számomra a leges legfontosabb, hogy lovagolok,lovazok ...

Valaki tud valamit, hogy ott mennyire van lehetőség erre? Mert semmi kép nem adnám fel az életem :S


2010. nov. 14. 17:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem igen jó választás! ;) Én ugyan nem Sopronban élek, hanem egy szomszédos határmenti faluban, de Sopron a 2. otthonom, oda köt a munka, a tanulás, barátok, közösségek stb. :) Szóval én csak ajánlani tudom! Hangulatos (a történelmi belváros valami csoda); és ami nagyon fontos, hogy nincsenek távolságok. A közlekedésre szoktak panaszkodni, de szerintem más városokhoz képest még ez is luxus, jó a buszforgalom, és gyalog is könnyedén el lehet jutni A-ból B-be, és az autós közlekedés sem különb, mint másutt.

Igen, Bécs közelsége / Ausztria szomszédsága sok munkalehetőséget nyújt, legalábbis aki akar, az - szerintem - el tud helyezkedni az osztrákoknál is. Ausztria és Sopron között elég jók az útviszonyok.

Az oktatást sem hagyhatom ki,, van választék a középiskolai oktatás területén is,, és büszkék lehetünk az iskoláinkra (ld. pl. Berzsenyi líceum, Széchenyi, Eötvös stb.) Szóval amiatt sem kell aggódnod, hogy milyen lesz egy itteni iskola. :)

Mondom: én csak bíztatni tudlak! :) És a lovaglás miatt se aggódj, Sopronban/környékén ez biztos nem lehet kérdés! :)

Minden jót a költözéshez!

2010. nov. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Húú, nagyon szépen köszönöm a válaszod, jó volt olvasni. :)

Hát megfontoljuk a dolgot és lehet Sopron mellett döntünk. Még 1 kis idő azért van, mert nem holnap,holnapután mennénk, még pénzünk sincs mert a mi házunk sincs még hirdetve, most még először is döntőre kell jutnunk hogy hova megyünk végülis.

De amiket leírtál az nagyon pozitiv :)

2010. nov. 15. 17:27
 3/11 anonim ***** válasza:

Imádom Sopront! Lovazni nagyon jó lehetőségek vannak (Brand major, Vadon lovasclub a többi nevét nem tudom de van még kettő), a közlekedés is jó (majdnem minden busz 20 percenként jár), a sulik is jók és Ausztria nagyon sok lehetőséget tartogat. Lehet jókat szórakozni és vásárolni is, többnyire kedvesek az emberek is:D

13/L

2010. dec. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Kiss007 válasza:
Szia! En Bad Vöslau-ban lakom ,s hetente szombaton Sopronban vagyok ! Imadom mert fiatalos egyszerü de meg is varos es nyugodt ! Van sok lehetöseg ugy gondolom minden teren... nem kell fövaros ahhoz ,hogy jol eljünk ! mellesleg AUSZTRIA egy lepes! DE TENYLEG !!! IMÄÄÄDOM EZT A KÖZEGET !!!! NEM GONDOLKODNEK RAJTA EGY PERCET SEM !!! ITT akad lehetöseg .... Tapasztalat... es megvaltozott az egesz eletem pedig soha nem akartam Sopront... jó hely!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2010. dec. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
54%
Az országban jobb helyet nem találsz az is biztos.Ausztria tényleg egy lépésre van már ezért is megéri. :)
2010. dec. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én alföldi vagyok eredetileg, de itt Sopronban megváltozott az életem. Sokkal, de sokkal jobb!

Budapesten is éltem, de nem bírtam sokáig, borzalmas volt.

Pesthez képest, sokkal élhetőbb hely Sopron.

2011. febr. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Sopron nagyon jo . vannak szép látványoságok pl . tüztorony , petöfi szinház meg maga a város szépsége . Na má költöztetek ?
2011. júl. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Végülis nem mentünk... de nagyon szépen köszönöm a kedves válaszokat. :)
2011. júl. 3. 18:57
 9/11 anonim válasza:
És azóta mi a helyzet? :DDD
2021. máj. 19. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Most tervezek Ausztriába ingázás céljából Sopronba költözni. Szeretnék egy csendes helyen lakást. A Brand major lakóházaihoz mennyire hallatszódik oda a Harkai út meg az autópálya morajló zaja? Amúgy a Lőverekben nézelődök első sorban, csak ott azért az árak is mások :)
2022. júl. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!