Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az ELTE vagy BME a legjobb az...

Az ELTE vagy BME a legjobb az informatika oktatás terén?

Figyelt kérdés
2010. nov. 15. 20:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Az ELTE inkább elméleti, a BME inkább gyakorlatias. Mindkettő nagyon jó a maga nemében, döntsd el, melyik része érdekel jobban.
2010. nov. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
50-50 nem egyszerű választás mindkettő fontos.
2010. nov. 15. 20:53
 3/5 anonim ***** válasza:
BME jobb
2010. nov. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

BME valóban elismertebb diplomát ad. De én nem állítanám, hogy jobb. Ezen a két egyetemen végzett informatikusokkal dolgozom, nincs lényegi különbség a munkájukban, sőt a legjobb dolgozónk az ELTE hallgatója volt.

Az 50-50%-ot nem hiszem. Nézz magadba, beszélgess másokkal, derítsd ki, hogy nálad melyik vonal dominál. Én pl. inkább elméleti beállítottságú vagyok, nem is jött be a BME, meg tudtam csinálni, de valójában nem nekem való volt. Ez már az elején látszott, egy algoritmus kigondolása lényegesen gyorsabban ment, mint az átlagnak, de megvalósítani már sokkal döcögősebb volt. Hasonló jelek biztosan vannak nálad is, csak nem figyeled őket.

Ajánlom, hogy beszélj a tanáraiddal erről, valamint szülőkkel (bár ők elfogultak, szóval inkább mégis a tanárok). Lehet, hogy egyértelmű, mit kellene választanod, csak még nem tudod.

2010. nov. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
igen érdeklődnöm kell, köszönöm!
2010. nov. 17. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!