Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kik kaphatnak gyermekvédelmit?...

Kik kaphatnak gyermekvédelmit? Mi jár ezzel?

Figyelt kérdés
Szóval..Mezőgazdasággal foglalkoznak szüleim, és a gyermekvédelmivel kapcsolatban szeretném megkérdezni, hogy ezzel mi mit "nyerünk"? én 10.-es vagyok tesóm főiskola első évén van...
2010. nov. 16. 19:14
 1/5 A kérdező kommentje:
bocsíí ha rossz a kategória...:/
2010. nov. 16. 19:15
 2/5 anonim ***** válasza:
Alacsony jövedelem mellett lehet segélyt kapni. Van a rendszeres gyermekvédelmi támogatás, ami havi fix pár ezer forintot, ingyen tankönyvet, kedvezményes iskolai ebédet jelent és van átmeneti segély, ami egyszeri és kicsit nagyobb összeg.
2010. nov. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ! és anyumat behívhatják közmunkára?:/ mind a ketten őstermelők, de anyu már nem olyan fiatal, nem nagyon szeretném....(50-en túl)

És ilyet mikor lehet igényelni? mármint az évben akármikor?

2010. nov. 16. 19:35
 4/5 anonim ***** válasza:

a rendszeres gyermekvédelmi semmi pénzzel nem jár, évi kétszer azt hiszem 5500 forint- tehát egy évben 11000 forint.

Kedvezményes tankönyv, étkezés-ez minden..

lakásfenntartásit igényelhettek, bár az sem hatalmas összeg, de akkor az általatok megjelölt szolgáltatónak utalnak át pénzt számlákra.

de menj be az önkormányzathoz, vagy az önkormányzat honlapjára és ott le van írva minden részletesen.

2010. nov. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
kösözönöm! de akkor nem fogják kötelezni közmunkára ugye? bocsíí, csak én nagyon féltem... amint írtam, már 50-en felül van..
2010. nov. 21. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!