Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért lett az utóbbi években...

Miért lett az utóbbi években olyan divatos a diploma? És miért érzi néhány ember azt hogy ő ettől felsőbbrendű másoknál? Miért kaphatnak már a buták is diplomát?

Figyelt kérdés

Párommal 7 éve vagyunk együtt ő most fog diplomázni.Nagyon jók az eredményei minden féléve 4,5 vagy felette volt.

Mikor elkezdte a sulit többen értetlenül álltak előtte hogy ő hogy járhat együtt egy festővel mert hát se diploma se semmi és miért nem keres valakit az egyetemről.

Szóval eddig tisztában voltam vele hogy a lányoknál ez is számít egy kapcsolatban.Panaszkodott páromnak az 5 év alatt pár lány hogy megismerkedett jóképű kedves fiúval volt randi is meg minden totál oda van érte...de nincs diplomája és az milyen égő már.

De a legdúrvábbat tegnap hallottam!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Páromnak egy régi barátnője hazaköltözött Londonból 6év után.Na ugye egyből buli örülés egymásnak.Van páromnak egy nagyon jó barátnője az egyetemről ő is jött velünk.Ő is összehaverkodott ezzel a csajjal.Mindaddig rendbe is volt minden amíg ki nem derült a lányról hogy ő bizony bolti eladó.TEHÁT:SZAKMUNKÁS.Elkezdte kerülni a lányt és barátnőm kérdésére elmondta hogy jó fej csaj csak hát bolti eladó ő meg diplomás lesz és ő nem ilyen körökbe szeretne mozogni mert ő FELSŐBBRENDŰ ÉS NEKI A DIPLOMÁJA FOGJA JELEZNI MAJD AZ EMBEREK FELÉ A FELSŐBBRENDŰSÉGÉT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!4

Szóval az eddig ok volt h lány fiúval nem mert nincs diploma de h lány már lánnyal sem barátkozik......főleg úgy h előtte 3-4 alkalommal is tök jól elvoltak egymással.....erre már nem tudok mit mondani.


Ja még csak annyi h van az a bolti eladó lány olyan intelligens mint a felsőbbrendű...akinek idén kéne de nem lesz meg...talán majd jövőre.a diplomáról beszélek. :-))))


2010. ápr. 16. 18:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
Na, ezt nevezik sznobizmusnak.
2010. ápr. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%

A diploma azért lett divatos, mert sajnos ebben a szar rendszerben szinte alapkövetelmény, hogy meglegyen. Én például baromira nem tudom mi a fenét csinálnék diploma nélkül, még így is el kell menni 20 állásinterjúra, hogy egyáltalán elgondolkozzanak rajtad...

Egyébként ezt a felsőbbrendűség dolgot nem értem és nem is éreztem sosem, én sosem néztem le azt akinek nincs diplomája, inkább rájuk jellemző, hogy előítéletesek a diplomásokkal.

Egyébként az, hogy a buták diplomát kapnak nem nyom sokat a latba, mivel esélyük sincsen ha látják rajtuk, hogy hülyék. Nekik protekcióval jön csak össze a diplomás munka, vagy ha mégis sikerül, akkor nem is olyan buták.

2010. ápr. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

2. azt írod hogy nem tudod mi a fenét csinálnál diploma nélkül.

Nos én nem kötekedni akarok de van az országba millió másik ember akinek nincs és mégis dolgozik.Ők tudnak mit csinálni?????

Tényleg csak egy kérdés volt.A hozzászólásod többi részét köszi.Figyelembe vettem.

2010. ápr. 16. 18:57
 4/15 anonim ***** válasza:
63%

"Én például baromira nem tudom mi a fenét csinálnék diploma nélkül"


Ha mindenki így gondolkodna éhendöglenél és nem lehetne élni az országban.Sokkal nagyobb szükség van egy jó szakmunkásra mint a sok tehetségtelen diplomásra!

2010. ápr. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%

Én még kicsit fiatalka vagyok,de azért leírom a véleményem:)

Én is készülök főiskolára,mert azt amit szeretnék csinálni,nem lehet szakközépben tanulni. Ettől függetlenül a barátaim nagy része szakmunkás vagy szakközepes,és nálam sokkal több dologban jók mert én ilyen kis "művész" vagyok,ők meg azért realistábbak. Szóval néha irigylem őket. Sosem zavart ha valaki nem olyan jó tanuló mint én,mindannyian különbözünk,nem?

A nővéremnek van diplomája,hivatalosan általános iskolai tanár a végzettsége,de minek,mikor eladó Angliában. A másik nővérem meg érettségivel és akarattal felküzdötte magát egy olyan pozícióba amit a diplomás nővéremnek alapból "járt".

2010. ápr. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

Egy embert csak akkor szabadna lenézni, amikor segítünk neki felállni...Minden ember egyenlő. Itt tart a mai világ...az emberi értékek tisztelete a 0-át üti.

A diploma kapcsán meg annyit mondanék, hogy a gyönyörű mai oktatási rendszernek köszönhetően, ha már valamilyen csoda folytán le tud érettségizni az ember 2-esre, és van pénze, mehet ahova akar. Akkor hogy is van ez, a pénzt tiszteljük? Igen...már megint itt lyukadunk ki.

Különben nem minden embernek lehet az életcélja a diploma, és sok diplomás ember végez kétkezi munkát (pl. azok a magyarok, akik kimennek külföldre dolgozni).

19/L

2010. ápr. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
18%
Körbe hugyozzák a kérdést de csak az "EGO" meg reménykednek abban ,hogy majd könnyebb lesz ettől.Sok sikert Nekik!!!!!!
2010. ápr. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%

Ó,láttam én már olyat is,aki attól volt elszállva,hogy neki van érettségije.A takarítót egyszerűen csak sz@rvakarónak nevezi,miközben neki esze ágában sincs dolgozni,nemhogy takarítóként,de még irodában sem.De ő a hasznos,mert neki érettségije van.Szánalom...


Ha ő a diplomájától felsőbbrendűnek érzi magát,akkor nagy tévedésben van,több szempontból is,és nagyon téves az értékítélete.Ráadásul csak azok fogják őt a diplomája miatt felsőbbrendűnek elismerni,akik épp olyan felületesek és ostobák,mint ő maga.

Majd keres egy jól fizető munkahelyet és attól fogja felsőbbrendűnek érezni magát,hogy sok pénze van...meg nagy háza...meg luxusautója...meg sznob,felületes,hozzá hasonló társasága...meg agyonplasztikázott,milliomos,diplomás, és tökéletesen mű és érzéketlen felesége....Emberileg meg egy nulla lesz.

Előttem az ilyen elásta magát!

2010. ápr. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
65%
19:33 jót röhögtem a következtetéseidből, nagyon vicces volt. ilyen egy tipikus bunkó, TANULATLAN, irigy véleménye:)
2010. ápr. 17. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

00:54! A kommented nem túl jómodorú tartalmából ítlve te sem lehetsz egy agyoniskolázott ember,intelligens pedig még inkább nem ,és a szövegértéseddel is gond lehet.

Fogalmam sincs,miből következtetsz arra,hogy irígy lennék a diplomásokra? Nem vagyok tanulatlan ember,de én a saját boldogulásom érdekében tanultam,nem pedig azért,hogy ettől felsőbbrendűnek érezhessem magam.Úgy látom,te nem helyesled ezt a hozzáállást.Tehát szerinted semmi kivetnivaló nincs abban,ha egy érettségizett szájhúzogatva sz@rvakarónak "becézi" a takarítót,a diplomás pedig szégyell szóbaállni egy eladóval,mert ő a felsőbbrendű? Vagy az zavar,hogy levázoltam,kb milyen lehet majd egy ilyen gondolkodású egyén élete?Miért,ilyen hozzáállással talán lehet másmilyen?

Nos, a kommented szépen tükrözi ,hogy te is a magukat felsőbbrendűnek tartó diplomások közé tartozhatsz,gratulálok!Normálisan gondolkozó ember az ilyeneket tartja bunkónak és nevetségesnek,amilyen te vagy :)

2010. ápr. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!