Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » "Menj vissza vándor, nem...

"Menj vissza vándor, nem lehet két hazád" Nektek mi jut eszetekbe erről a mondatról?

Figyelt kérdés
2010. nov. 17. 08:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindenkinek csak egy otthona van, amit a hazájának tekint.
2010. nov. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ott kell élned, ahová húz a szíved, mert az az otthonod, a hazád!
2010. nov. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem ez a mondas butasag. Nekem 2 van (1, ahol szulettem meg 1 valasztott, ahol elek). Igaz, vannak dolgok, amiert az egyiket jobban szeretem, mint a masikat es forditva, de igy is sokkal gazdagabb vagyok lelkileg azoknal, akiknek csak 1 jutott.
2010. nov. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
43%
És szerényebb is vagy:)
2010. nov. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%
Most ezt nem tudom, hogy mire mondod. En ugy gondolom, hogy nagyon szerencses vagyok. Nem magamnak tulajdonitom ezt.
2010. nov. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez egy ilyen romantikus szöveg szerintem, szépen hangzik, de igazából olyan írta, aki nem érti a "vándorokat" :). Én például semmilyen szinten nem tudom beleélni ebbe a hozzáállásba magamat, simán el tudnám képzelni, hogy életem végéig mondjuk öt évente új országba költözzek (három kipipálva, bár öt év nem volt meg). Honvágyam sem szokott lenni. Hazamenni szeretek mondjuk. Lehet, hogy majd egyszer azért én is lenyugszom és ilyen sóvárgós leszek, ki tudja :DDD
2010. nov. 18. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

00:42

Ha már a romantikus szövegelésnél tartunk, ezt a dalszöveget Hobo írta és énekli és teljesen átvitt értelemben, képletesen, lelkileg értendő a vándor is és a haza is.

2010. nov. 18. 06:23
 8/8 A kérdező kommentje:
2010. nov. 18. 06:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!