Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen magyar keresztneve...

Milyen magyar keresztneve legyen a babának?

Figyelt kérdés
Lányom várandós,kislánya lesz.Londonban laknak a párjával évek óta,nem tervezik,hogy hazaköltöznek.A párja színesbőrű(fekete fiú)Születendő kislányuknak szép magyar nevet (is)keresnek,ami külföldön is használható.(pld.Tünde,Csenge a kiejtés és az írásmód miatt nem jöhet szóba)
2010. nov. 20. 18:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezek közül lehet válogatni:

[link]

Biztos lesz megfelelő.

2010. nov. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm,de én privát javaslatokat vagy véleményt szerettem volna az alapján,amit megírtam.Pld.a Bianka sem az ideális név,pedig benne van a névlistádban
2010. nov. 20. 19:23
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia! Az én lányom Emma, mert a férjem ír és ez a név minden nyelven Emma. Persze ez nem klasszikus magyar név, azoknak a kiejtése vagy írása nem illeszkedik más nyelvekhez. Talán a Boglárka, amit Boginak lehet nevezni, és azt máshogy nem is ejtené senki. Nem magyar eredetű nevek, de: Lili, Róza, Anna, Hanna, Júlia, Rita, Renáta, Natália stb.
2010. nov. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Emese, Sarolta?

Van sok, utónévkönyvben is megtalálhatóak.

2010. nov. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
46%
Ezeket Londonban senki sem fogja tudni kiejteni....Szarolta meg Imeszi lesz belőlük :-(
2010. nov. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Örülök,hogy megértettél,ez a probléma,hogy jó lenne,ha magyar nevet is kaphatna a baba,de úgy,hogy ne legyen furcsa vagy nevetséges,mert ő ott fog élni.Andreát találtak ki a lányomék egyébként,de ez nem az igazi,mert ez egy csomó nyelvben férfinév,legalábbis az angolok is úgy asszociálnak.
2010. nov. 20. 22:27
 7/8 anonim ***** válasza:
Kata esetleg, magyar és könnyű kiejteni.
2010. nov. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyébként a Sarolta angol verziója a Charlotte.


Magyar nevet keresnek, nem nemzetközit!

2010. nov. 23. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!