Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kezdő pedagógus vagyok. Miért...

Kezdő pedagógus vagyok. Miért érzi mindenki kötelességének, hogy tanácsot adjon nekem állandóan?

Figyelt kérdés

Ebben az évben kezdtem el dolgozni. Oké, hogy fiatal vagyok, és pályakezdő, de miért ad nekem mindenki kapásból kéretlen tanácsot, ahányszor csak szóbajön, hogy elkezdtem tanítani? Ezalatt értem a családomat, a páromat és az összes barátomat, ismerősömet. Miért jó poén az összes tanár nénis viccet elsütni, illetve elmondani, hogy mit hogyan KELL csinálnom, hogy szeressenek a gyerekek? Komolyan mondom, még alig kezdődött el az iskola, már tripla kontárnak érzem magam, pedig a gyerekeken (egyelőre) nem ezt látom. Nem is gondoltam arra soha, hogy a munkám rosszul is elsülhet, de már lassan belém beszélik. Főleg apám. Kérdez valamit, hogy hogyan csináltam, válaszolok, erre erélyesen mondja, hogy azt másképp kell, mert tuti nem szeretik majd a gyerekek, és elmondja, hogy hogyan kellene, de "majd belejövök". Az a legrosszabb, hogy látom rajta, hogy tényleg csak jószándékból mondja, de semmi alapja, és így már szinte semmi megbecsülésem sincs.

Mindegy, csak egy kicsit kipanaszkodtam magam.


2011. szept. 15. 18:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
mondd neki: apa, én tudom, hogy segíteni akarsz, de ezt nekem már megtanították az egyetemen!
2011. szept. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
Mert hagyod. Neveld meg az apukád. Ha ilyet mond, akkor nyugodtan mondd meg neki, hogy nem véletlenül csináltál valamit úgy ahogy, hanem mert az a gyerekeknek ezért és ezért jobb, mint az általa javasolt módszer. Ha ezt normálisan mondod el, akkor nem fog megharagudni rád érte, hanem néhány alkalom után el fogja ismerni, hogy jó szakember vagy, aki tudatosan csinál valamit úgy, ahogy.
2011. szept. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ok nélkül vagy így kiakadva, egyrészt tényleg a jó szándék vezérli ezeket a "tanácsadókat", bármennyire is kéretlen. Másrészt valóban ez nem olyan munka, mintha a tescoban lennél pénztáros,édesanyám is tanár. Harmadrészt pedig szerintem lehet hogyha más foglalkozásod lenne, akkor is mondanának valami "okosat":) De ha téged zavar, hogy a munkádról beszélgetnek veled, akkor finoman jelezd, hogy elég lesz. Amúgy is minden csoda három napig tart...
2011. szept. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne vedd zokon. Inkább figyelj, mert nagyon hasznos infókat lehet összeszedni így. Az idősebbek tapasztaltabbak is, gondolom, nem akarják, hogy a saját károdon tanulj.
2011. szept. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%

Üdv, kedves sorstársam! :)

Én óvónéni vagyok, ebben a hónapban kezdtem, de néha nagyon pancsernak érzem magam...vagy olyan kívülállónak...

De megtaláltam ezt a számot, és amikor valami balul sül el akkor egy bizonyos részét dúdolom: "Élvezd hogyha rád tör a lámpaláz,

semmi sem bonyolult annyira, hogy ráparázz."

Na mindegy, hallgasd meg, és ha szereted, amit csinálsz akkor úgyis a véredben van. :) Sok sikert!

23 óvónéni

2011. szept. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Természetesen tudom, hogy a jó szándék vezérli őket, és igyekszem is így felfogni mindent, csak ma akadtam ki egy kissé, de már lenyugodtam. Picit kimorgolódtam magam, és már rendben vagyok.
2011. szept. 15. 18:47
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kedves óvónéni! :-)) Sok sikert Neked is a pályádon!
2011. szept. 15. 18:48
 8/12 anonim ***** válasza:
85%

Valóban...

Az okos ember a saját kárán tanul, a bölcs pedig másokén.

Egyébként meg lehet, azért kapod ezeket a "kéretlen" tanácsokat, mert segíteni akarnak és úgy gondolják, érzik szükséged van ezekre a tanácsokra.

Még azt sem tartom kizártnak, hogy jogosak a segítségnyújtási szándékok, hiszen ide is feltettél egy kérdést, amire választ (tanácsot) vársz.

Tény, a végére odaírtad, hogy csak panaszkodás ez az egész, mégis úgy érzem, hogy kicsit bizonytalan vagy és szükséged lenne egy kis támogatásra.


Nos, a támogatást meg fogod kapni a diákjaidtól és rengeteg örömöd lesz bennük, de akadnak majd olyanok is, akiknek nem fogsz megfelelni, hiszen ennyi ember nem szeretheti mind ugyanazt.

2011. szept. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden bizonnyal marha nagy benned a tettvágy, a "majd én megmutatom" szellem. Szerintem mindenki így kezdi. Aztán idővel rájössz, hogy nem fogod a világot megváltani, és a tanácsokat vagy megfogadod, vagy nem.

Ezen felesleges idegeskedned. És ezt egy szintén pedagógus TANÁCSOLJA neked. :D

2011. szept. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Minden választ köszönök. Ha pedig nem lenne bennem tettvágy, el se tudtam volna kezdeni. Szerintem mindenkiben volt az elején, jobb esetben végig megmarad. A "majd én megmutatom" érzés nincs bennem, sose volt. Szeretek tanulni, de nem úgy, hogy végig azt kell éreznem, mintha komplett idióta lennék. Szeretem az arany középutat ebben is.
2011. szept. 15. 19:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!