Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Félvérek, hogy viszonyultok a...

Félvérek, hogy viszonyultok a származásotokhoz?

Figyelt kérdés
Negatívan vagy pozitívan hat rátok a két fajta hovatartozás?
2010. nov. 22. 20:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Te kit értesz félvér alatt?

Én félig német vagyok, félig magyar. Büszke vagyok származásomra, hogy mind a két helyen odatartozónak érezhetem magamat. Két kultúrára láthatok rá közelebbről, így könnyebben látom meg azt, hogy melyikben mi a jobb, ezzel elősegítve azt, hogy én folyamatosan arra törekedhessem, hogy jobb ember legyek.

2010. nov. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

20:19

Köszi a választ.

Természetesen olyanokat, mint pl.Te is.

Akinek tudomása van mindkét szülőjéről, és azok külön-külön népcsoportba tartoznak.

2010. nov. 22. 20:21
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én nem fél, hanem... szóval nálam ez máshogy van megosztva. Az őseim a Mária Terézia idejében Alföldre költöztetett szlovákok, de a családnevem nem szlovák, hanem lengyel, ami azt jelenti, gondolom én, hogy részben lengyel is vagyok. És magyarul beszélek, írok, olvasok, magyar iskolába járok/jártam, szlovákul meg csak annyit tudok, hogy pozor, kača, mačka (figyelem, kacsa, macska)


Nekem ez már problémát nem okoz, csak annyi, hogy ha visszakérdezik, mi is a nevem, vagy, hogy "te lengyel vagy?". Egyébként ennyi. Én már nem érzem magam se szlováknak, se lengyelnek, de szívesen megismerkednék, az "otthonmaradt" rokonokkkal. Annak meg, hogy lelkileg melyik néphez érzem magam közel, az megint más dolog, mert az itt jelenlévő három közül egyik sem. Érdekes, nem?

2010. nov. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!