Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Toplista értékelés. Szerintete...

Toplista értékelés. Szerintetek nem igazságtalan, hogy az eltérő értékelésért minusz pont járhat?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy a szabály szerint, ha valamit máshogy értékelsz, mint a többség, akkor minusz pontot at a gyk oldal. Ezzel gyakorlatilag a szabad véleményformálást befolyásolja, vagy ha úgy tetszik bünteti. Így szól a szabály: "Ha értékelésed nem felel meg a többség értékelésének, akkor -1 pont, ha megfelel, akkor +1 pont jár, egyéb esetben nem jár érte pont"

Arról nem is beszélve, hogy egy egy válasz hasznossága a többi felhasználótól függ. És ez alapján is minuszokat kaphatsz. Márpedig egy csomószor tapasztalom, hogy általában az emberek arra adnak negatívot, ami nem egyezik az ő véleményükkel és egyáltalán nem nézik, hogy a válasz valóban hasznos-e, hanem csak azt, hogy szimpatikus-e a válasz, vagy sem.


2010. nov. 24. 09:19
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

9:43 vagyok

"Kötelezővé kéne tenni a kérdező értékelését" ez sem egyszerű és nem is mindig logikus.Ha egy kérdés elfajzik és 2 év alatt érkezikrá 2000 válasz akkor ki akarja pontzgatn,ennyi idő alatt válaszol rá az élet.

Vag y vannak olyan kérdések,hogy "mi a gyareked neve" erre a válaszok értékelhetetlenek.

2010. nov. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Nem kell kötelezővé tenni. Még mindig azt mondom, válasszuk külön a hasznosságot a népszerűségtől. És tüntessük fel, ki mennyire hasznos, és ki mennyire népszerű.

Fake kérdéseknél és közvélemény-kutatásoknál meg oly mindegy. Akinek fontos a kérdés, az fogja pontozni a hasznosságot.

2010. nov. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Vagy lehetne a hasznosságon és a népszerűségen kívül több kategória is. Pl humorosság. Én arra gyúrtam régebben. Próbáltam minél humorosabb válaszokat adni (mert szerintem a legtöbb ember szórakozni jár ide). A válaszaim humorossága viszont nem tudott minden esetben hasznossággal is párosulni és már csak 62%-on vagyok. (és voltam már 50% alatt is). Mert vannak emberek, akik nem szeretik a humort.
2010. nov. 24. 11:15
 14/19 anonim ***** válasza:
ma 10:53 ki lehet törölni a kérdést magadnak, amire 2000! válasz érkezik, az nagyon fontos lehet!:)Különben ne lehessen tovább menni. Az olyanoknál, mint mi a gyereked neve, az a válasz a hasznos, ami a kérdésre válaszol, és nem túlzottan a valóságtól elrugaszkodott, de attól még viccnek tetszhet.
2010. nov. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Én mint kérdező azért kaptam értékelésre mínusz pontot, mert felértékeltem egy olyan választ, ami a többi válaszadónak nem tetszett, de nekem hasznos volt.


Sokan meg képtelenek megérteni, hogy a humoros hozzászólásaik marhára nem segítenek rajtam vagy a problémámon. Ilyenkor mindig megkapom, hogy "Hőő, kérdező, neked semmi humorérzéked!" stb.

2010. nov. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

ez pech.

Persze valóban nem mindenhol fér el a humor és tudom, hogy sokan vannak, akik tényleg komoly kérdéseket tesznek fel komoly válaszok reményében.

De azt nem tudtam, hogy kérdezőként is tudsz minuszt kapni. Ez nekem új.

2010. nov. 24. 13:31
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésedet ne itt, hanem az oldal tulajdonosainak tedd fel, erre van lehetőséged e-mailben, ha mi itt válaszolunk és egyetértünk, attól még nem történik semmi. Én szoktam vállalni, hogy a szélsőséges irányba elmozdult többséggel ellentétesen szavazok, hogy ne legyen olyan egyoldalú egy vitatható válasz, az értékelésre adott pontok meg nem érdekelnek: egy mérvadó szempont van - a saját lelkiismeretem.
2010. nov. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

13:33

Ott a pont, én is így szoktam, valamint szerintem is írd meg az adminnak, kérdező :) Csak ő tudhatja pontosan és nem akarok találgatni, de biztos meg van annak az oka amiért ilyenné lett átállítva. Ám lehet hogy megtudjátok vitatni és kiderül hogy mégis jobb volt eddig. Vagy hogy most miért jobb. És majd beírod ide:)

2010. nov. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Azért alapvetően egy konkrétan megválaszolható kérdésre elég egyértelmű, hogy melyik válasz hasznos és melyik nem.

(Ha nem tudom, akkor nem pontozok)


Ez a pontozás eredetileg(!) nem a toplista miatt született, hanem, hogy akik állandóan nyomkodják a minuszokat vagy tök értelmetlen válaszokra is pluszt nyomnak, azoknak kevésbé számítson az értékelése, mint azoknak akik reálisan "pontoznak"


Ennek nyílván a "Melyik a kedvenc színed?" típusú kérdéseknél abszolut nincs értelme.


De pl. tudományok vagy házifeladatok témakörnél logikus, hogy valahogy szűrni/súlyozni akarják, hogy aki mindenre minuszt, vagy minden hülyeségre pluszt nyom, annak az értékelése ne számítson annyira. (És az így szerzett pontok alapján súlyozzák is)


A kérdésre válaszolva:

Igen, ha vélemény alapján pontoznak és ezért kapok minuszt, akkor azt igazságtalannak tartom, DE az oldal "hivatalosan" arra van, hogy konkrétan megválaszoható kérdéseket tegyünk fel. (Én sem csak arra használom persze, de nem ez a lényeg, hanem hogy az oldal készítőinek mi a célja). AZ ilyen kérdésekre pedig van egyértelmen hasznos és nem hasznos válasz... arról, hogy az emberek mégsem ez alapján értékelnek, arról sajna nem az oldal üzemeltetői tehetnek.

2010. nov. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!