Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ilyen igazságtalan az...

Miért ilyen igazságtalan az élet még ilyen helyzetekben is?

Figyelt kérdés
szakmunkás tanuló vagyok egy kis cégnél. azon töprengek miért nem tud a munkamegosztás egyenlő lenni legalább tanulók közt...nagyon el bírok fáradni munka végére. ma egy abc-ben láttam másik tanulókat mennyire semmitevőek, volt akik csak álldogáltak és beszélgettek, többi nagy nehezen söpört egyet-egyet és volt aki csak bámulta hogy szenvedünk a kapcsolók szerelésével a szűk kis helyen. és nem szólt rájuk senki hogy dolog van, munka van, csinálni kell valamit... én pedig már eggeltől: mentünk egy gyárba klímát tisztítani cipekedtem a cucokkal, létrát vinni ezt azt adni tenni venni utána egy abcben kapcsolókat voltunk szerelni (ahol láttam ezeket mennyire jó dolguk van) utána mentünk ki a közeli faluba megjavítani egy nagy hűtőberendezést ami ilyen több száz literes tartály, tehenekkel gazdálkodik a gazda. nem volt jó, újra átcsövezni az egészet szerelni csinálni amit mondanak egész nap! és még ebédidőm sem volt mert amint visszamentünk kellékekért egyből mentünk újra ki, hiába ebédszünet volt! egy fél szendvicset ettem egész nap ezek mellet. és így is fél 6 volt mikor elindultunk haza ahoz képest hogy 5ig van a munkaidő..és folyamatason ez megy,úgy el tudok fáradni és anyámék még nem is foglalkoznak vele ha mondom mi megy itt..miért nem lehet legalább a diákoknak igazságosabb, az egyiknek meg kell szakadni, míg mások egy klimatizált boltban elvannak egész nap..szép világ
2009. szept. 3. 00:17
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
és ne értsétek félre nem azt akartam mondani hogy ezek az eladótanulók dolgoznak de annyi sokmindent és rossz munkát biztos nem mint mi napi szinten ennél a hűtő-klíma szerelő cégnél..mindig állandóan a sárban mocsokban, rozsdaverte mosógépeket szerelni ha benn is vagyunk a műhelyben, térdelni azon a retkes kemény járólapon..és hasonló kellemes dolgok. mondjuk megint másabb lehet hogy ott vagyunk ketten tanulók ők meg voltak vagy 6an..de akkor is csak beszélgetnek álldogálnak..hiába csaj! csajnak is akadhatna ott munka szerintem
2009. szept. 3. 00:24
 2/11 A kérdező kommentje:
első sorban a dolgoznak elől lemaradt a nem..
2009. szept. 3. 00:25
 3/11 A kérdező kommentje:
és ha még néha jön is egy olyan eset hogy tényleg ami a szakmám lesz (ha lesz) foglalkozunk, klímával nyelni a sok port szemem orrom tele vele, kezem kiáll a sok tartástól és állandóan siettetnek siettetnek úhgy rohanni kell mindig és így is olyan sokszor túlóra, hiába 8től 5ig ottvagyok sokszor 6ra ha hazaérek....nem panaszkodásból szeretnék kiállni csak elmondom hogy itt pl mi megy, miközben tudom hogy máshol sokkal könnyebb a dolga egy tanulónak
2009. szept. 3. 00:28
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

ezt osztották, ilyen a világ.

egyik embernek villája van a bahamákon, másik meg éhezik afrikában.

miért nem mentél te is bolti eladónak?

nyugtass meg, azért túl fogod élni?:)

2009. szept. 3. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Vigasztaljon az a tudat,hogy az iskola után,már nem tanulóként fogsz a szakmádban dolgozni,hanem szakemberként.Persze 3x több fizetésért mint egy bolti eladó...
2009. szept. 3. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

1. Sokat fáradsz a tanulmányaid idején --> több tapasztalattal kezdesz dolgozni, jobb szakemberként

2. A bolti eladók sokkal kevesebbet keresnek, mint egy szakmunkás vagy iparos. Belőlük önálló vállalkozó sem igen lesz.

3. A világ igazságtalan hely.

4. A tanulókkal lehet lehjobban kitolni, később javulni fog a helyzeted.

2009. szept. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2009. szept. 11. 18:06
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy a te szakmádra igaz e, de itt egy nagyon jó idézet nem tudom kitől:

"Dolgozz többet mint amennyiért a fizetésed jár és egy napon többet fognak fizetni mint amennyi a munkádért jár"(valahogy így van remélem érzed a mondanivalót)

2009. szept. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ne keseredj el, jobb lesz majd később. Most ez egy ilyen időszak, gondolj arra, hogy a kemény munkának meg lesz majd a gyümölcse. Sok sikert kívánok neked a jövődre nézve.
2009. szept. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm
2009. szept. 12. 18:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!