Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Sokan miért utálják az animése...

Sokan miért utálják az animéseket/mangásokat/japánosokat?

Figyelt kérdés
2010. nov. 26. 15:33
1 2
 1/18 Réti bubuzér ***** válasza:
67%
Na, ilyenről se hallottam még...
2010. nov. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
25%
azért, mert álomvilágban élnek, ahelyett, hogy fantáziagyilkos megkötések nélkül élnék az életüket.
2010. nov. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%

- mert úgy általában nem ismerik az animéket, mangákat, és csak egy nagyon korlátozott kép alakult ki bennük róluk (hogy primitív mese cucc, amiben nagyszemű rajzolt figurák ad1 dugnak, ad2 kitépik egymás belét vagy ad3 dugnak és közben kitépik egymás belét), így ebből vonnak le következtetéseket

- mert bár lehet, hogy nem ennyire behatároltan könyvelte el a műfajt, csak azokat az embereket, akik aztán úgy beleélik magukat (beöltözve meg minden), mint a kis tinilányok a vámpíros cuccokba, azokat aztán joggal egy polcra is rakja a többi ilyennel

2010. nov. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
17%

nemtom, de valahogy ahogy meglátom, az az érzésem, hogy utálni kell.


Szerintem a gyerekekre sincs jó hatással.


De aki szereti, nézzze csak, aki nem azt meg ne erőltessék.

(az utóbbit nem rád értettem)

2010. nov. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
41%
Mert úgy imádják Japánt, hogy közben fogalmuk sincsen a történelméről, igazi szokásairól, kultúrájáról, egyszerűen csak divatból imádják. Animét néznek, olvasnak valamit a Wikin, aztán szakértőnek hiszik magukat, meg oda akarnak költözni, japánul akarnak tanulni... Az első három jelig.
2010. nov. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
59%

Én is szeretem az animéket, s jó lenne tudni japánul, meg ki is mennék oda egy kis időre (azért nem örökre), de az szerintem nem igaz, amit az utolsó mondott, hogy szakértőnek hiszik magukat, mert olvastak valamit a wikin.

Tény, hogy az animékből jópár dolgot meg lehet tudni a japánokról és szokásaikról. Az, ha valaki úgymond "szakértőnek" mutatja magát, az azért van, mert tényleg többet tud, mint azok, akik nem néznek ilyeneket. -.-

2010. nov. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
62%
Ha szakértő vagy, akkor mindent tudsz. Ha nem, akkor csak laikus.
2010. nov. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
85%
Közéjük tartozom, de a közösség egy része idegesít. Akik idegesítenek, rájuk jellemző, hogy egy feszt arról locsognak, mi lesz ha kiköltöznek Japánba, egy férfi sem felel meg nekik, aki nem ázsiai, és egyszerűen fanatizmus, amit már néhányan művelnek. Taknyuk-nyáluk folyik a jrockerek iránt, nem tudnak másról beszélni, mint Japán, vagy ami vele kapcsolatos: jrock, jpop, dorama, anime. Minden előismeret nélkül költekeznek adott anime, együttes, képével díszített bögrékre, poszterekre, figurákra, kitűzőkre, eredeti lemezekre, koncertekre. És néha tényleg olyan fennhéjázón beszélnek, mintha a spanyol viaszt sz.rták volna. Sokan közülük csak álmodoznak, párkapcsolatuk sincsen. Na engem az ilyen emberek idegesítenek. Nem utálom őket, de fájnak.
2010. nov. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
75%
En regebben 9-11 evesen odavoltam az ilyenkert:D (marmint az animekert/mangakaert de a japan mentalitast meg a japan zenet sosem tudtam "magameva tenni":D) Akkor meg nem volt ilyen divat,alig ismertek Mo.-n.Az valahogy jobb volt...Most akkora divat lett,megneznek egy Narutot es mar Japanba akarnak menni.
2010. nov. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
50%

Tudod miért nem csípem őket?

Mert divatból szeretik Japánt, de semmit nem tudnak róla igazából, és mert nekik köszönhetően rohamosan csökkent az ELTE-n a távol-keleti tanszék színvonala!

EZÉRT.

2010. nov. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!