Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Sokan miért utálják az animése...

Sokan miért utálják az animéseket/mangásokat/japánosokat?

Figyelt kérdés
2010. nov. 26. 15:33
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
96%

Én csak azoktól kapok herótot, akik

-másról sem tudnak beszélni divatból, csak hogy Japán, Japán, Japán, majd kiköltöznek meg majd tanulnak japánul-és igen, itt szoktak azok jönni, akik már a harmadik jelnél feladják-, és mennyire szar hely Magyarország (meg igen, azok, akik olyan utálkozóan beszélnek a magyar pasikról csak azért, mert nem úgy néznek ki, mint az ázsiai srácok... én értem, hogy vannak az embereknek preferenciáik, de elvárom, hogyha én nem fintorgok az ő "választottjaikon", csak mert nekem nem jönnek be, akkor ők se az enyémen...)

-akik bele vannak zúgva az animekarakterekbe, és azt hiszik, ez normális

-akik azt hiszik, hogy attól már szakértők, hogy pár cuccot megtanultak Japánról vmi animéből

-azokat, akik azt mondják, szeretik a japán KULTÚRÁT, és ez náluk kimerül a mangákban meg az animékben (pedig ott van a történelem, a népzene stb.)... ezzel csak a saját közösségüket járatják le...


A többiekkel semmi bajom nincs-mki azzal foglalkozik, azt néz, amit szeretne.

2010. nov. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Az általánosítás miatt, tisztelet a kivételnek :D. Magam is nagy rajongója vagyok a japán kultúrának (aminek szerves részét képezik az animék/mangák is, mint ahogyan a történelme, népzenéje, hiedelemvilága stb.), de sosem voltam olyan fanatikus, hogy csak arról tudjak beszélni. Szeretnék megtanulni japánul, de egyenlőre ezt még kicsit jegelem, mert az egyetem minden időmet lefoglalja (orvosi), és szeretném ha egyszer nekifogok, akkor kellő időt tudjak rászánni. Régebben nagyon szerettem anime találkozóra járni (kövezettek meg érte, párszor be is öltöztem jelmezversenyre, még nyertem is egyet), de sajnos manapság, ahogy felkapott lett az anime téma, hogy az oda járó tömeg is kezdett "elkorcsosulni". Megjelentek a divatanimézők, fangirlök stb., akik felsikítottak, ha megláttak egy narutós videót, és jellemző rájuk az, amit az előttem szólók leírtak. Remélem lecseng majd ennek is a divatja, és megmaradnak a normális animézők.
2010. dec. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Sokan az általánosítás miatt - és ennek az általánosításnak ez esetben van alapja.

Jómagam imádom az animéket, a mangákat még jobban, és a japán zenét sem vetem meg, sőőőt... De amit páran csinálnak, az nagyon durva.

Sikoltoznak, mint akinek a hátát nyúzzák, amikor elhangzik Miyavi neve, vagy meglátják a The Gazette tagjait (mellesleg őket kifejezetten nem bírom).

A ruházatról nem beszélve... amikor egy 20 éves, 80 kilós ősasszony típus beöltözik viktoriánus babának, az minden, csak nem szép és esztétikus.

Meg persze az animék gyakran azzal járnak, hogy a kedves rajongó bekockul. Ott aztán vége a való életnek.

2010. dec. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is azert utaljlak egyesek oket(vagyis minket, hisz en is manga/anime rajongo vagyok), mert leginkabb az a szelsoseges reteg hallatja a hangjat kulonbozo forumokon,siteokon, akiket tenyleg nagyon nehezen/egyaltalan nem lehet elviselni, mert:

1. Allandoan hangulatjeleket hasznalnak. (pelda^.^)

2. Mindenkit "beceznek"(pelda:Pistat, Pista-senpai-nak kell szolitani, mert a maga 14 evevel a legidosebb anime-fan a "barati"korunkben)

3. Nem hallgatjak meg a kritikat, vagy ha esetleg el is jut hozzajuk, csak legyintenek, es felvallrol odakopik: "te ezt ugysem ertehed!"(ez a jellemvonas nagyban hasonlit az emohoz.)

Itt jegyeznem meg meg azt is, hogy szinten kozos jellemvonas, hogy egy emo szerint ket pasi egymasnak esik, tepik-szaggatjak egymas roszaszin, halalfejes polojat es vadul csokoloznak: az cuki. Anime/manga/fanfiction-ben, ez kawaii!


Nagyjabol ezekert.

(mellesleg en is szeretem a yaoit)


20/L

2010. dec. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Srapnel ***** válasza:
16%
Azért utálja őket az átlag népesség, amiért a gótokat és hasonlókat. Ahogy nagyanyám mondaná, túl sok idejük van a tükör előtt piperkőcösködni, ahelyett, hogy kapálnának, vagy más egyebet dolgoznának.
2010. dec. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
100%
Hát én is szeretem a Japán kúltúrát (aminek hát ugye nagy része az anime és manga, de ott van az életfelfogás, Japán gasztronómia, stb.)Meg az előttem szólóval is egyetértek, ha valaki ilyen hangulatjeleket használ hogy: ^^, -.-", o.O stb arról tudni lehet, hogy animés.. tehát én nem csak maga az animét meg mangát szeretem, hanem az egész japánt, ennek ellenére azért nem vetem meg az ilyen fanatikusakat... habár kicsit durva, hogy ha a tévébe hallanak valamit mondjuk valami animéset vagy valami akkor sikitoznak a fangörlök XD szóval.. tisztelet a kivétel, még annyit mondok, mert van aki "izlésesen"is tud anime rajongó lenni, lehet hogy használ hangulatjelt, de mérsékelten, nem az egész dumája, pl.: "Aha persze *.* De cuukii^^ Idióta...-.-"":D Meg van akinek az egész irásmódja, olyan, mintha animét néznél.. tehát.. a lényeg az, hogy szerintem szeretheti valaki Japánt, vagy rajongója lehet az animének/mangának, de azért nem kell annyira túlozni.. XD
2010. dec. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Srapnel ***** válasza:
23%
Hát én akkor is azt mondom, hogy kurv@ sok időtök van. Nem értetek semmit. Lehet lepontozni. Majd rájöttök.
2010. dec. 31. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
89%
Azért mert sokan álomvilágban élnek. Sok kis hülye gyökér oda csődül és nyomják a f***ságaikat, mert máshol nem fogadják be őket. Meg aztán nekik az egész japán kultúra kimerül az animékben, és a nyelvtanulásban. Meg vannak róla győződve, hogy a tai jutsu hátraszaltókból meg fejberúgásból áll, és el sem gondolkodnak, hogy vajon milyen lehetett egy ninja vagy egy szamuráj. Azt hiszik, ha elmennek a Wasabi-ba, akkor ők most igazi japán sushit esznek, ahelyett, hogy felkeresnék a Daikichi-t vagy az Okuyama-t. Hallgatják a japán rockot, de még hallomásból sem ismerik pl. Kitaro-t. Sokuk bekockul, és úgy viselkednek, mintha egy animében élnének, és ezért erőltetik a hangulatjeleket meg az idétlen és értelmetlen röhögcsélést/sikoltozást. Azt hiszik ha beöltöznek Son-gokunak, akkor k*rva kemények, de sztem egyikük se bírna ki egy judo vagy egy karate edzést. Max ha a kendot ismerik, és akkor ők nagy szamurájok, ha elbírnak egy fél kilós shinait. Ez szerintem egyszerűen szánalmas. Voltam egy animés ismerősömmel egy ilyen 'japán napok' rendezvényen. A hülyegyerekben a mangáknál megállt az élet, meg se nézte pl. a bonsaiokat, ami ugyanúgy alapköve a japán kultúrának. Nagyon gyerekesek, kíváncsi leszek mit fognak szólni, ha majd tíz-húsz év múlva, 30 éves felnőttként visszatekintenek az életükre...
2011. jan. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!