Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményed erről az...

Mi a véleményed erről az emberről? Hol áll a mai magyar társadalmi létrán (1-től 10-ig)? Irigyled? Jólétben vagy "burzsujban" él?

Figyelt kérdés
Olyan 28 éves. Egy újépítésű, kisebb legénylakásban él egyedül a IX. kerületben. Van egy 4 éves BMW kocsija amivel közlekedik. Általában olyan 3000 forintot költ naponta étkezésre. 20 ezer forintos a parfümje, 40 a napszemüvege, 60 az órája. Hetente legalább 2-szer jár szórakozóhelyre mint például a White Angel, Jam Pub... És a Zarából, Hilfigerből öltözködik.
2010. nov. 26. 19:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Nem irigylem mert egy osotba nyárspolgárnak tűnik és gazdag.
2010. nov. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

En azon gondolkodom, hogy Te honnan tudod ezeket pl.?

A masik pedig az, hogy minek figyeled? Nem igazan ertem azt, hogy az emberek miert egymast figyelik es meregetik, foleg igy, ahogyan Te is teszed.

Ez a ffi valoszinuleg dolgozik, tehat a keresetet arra fogja kolteni amire akarja. Nem beszelve arrol, hogy ez ma mar egy kulon betegseg, hogy markas parfumot es orat hasznalnak, de ez meg nem jelenti azt, hogy gazdag is.

En nem irigylem ezeket az embereket, de nem is figyelem meg, mivel nem tartozik RAm. Viszont tudom azt tapasztalatbol, hogy nagyon sokan a kulso megjelenes miatt szenvednek lelkileg.

2010. nov. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

Meg tud oldani másodfokú egyenletet? Tudja mikor született Ady?? Mi a kedvenc könyve??

Amiket felsoroltál,azok csak tárgyak és nem embermérő!!!

2010. nov. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a kérdező. Irigyelni nem irigylem, az a lúzereknek való, aki gazdag akar lenni tegyen érte, aki meg nem az fogja be a száját... Különben meg apám ennél sokkal jobb helyzetben van. Más kérdés hogy nem együtt élünk, és zsugori, tehát túl sokat én nem kapok az ő jólétéből. (bár még így is többet mint az átlagemberek.)

A Zarában nem tudom mi olyan extra. Szerintem nem drága egyáltalán. Társadalmi létra.. középosztály. Mondjuk olyan 6. Ismerek nálad milliószor gazdagabb embereket.

2010. nov. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem kell hogy legyen erről az emberről véleményem!A kérdés föltevés pedig nagyfokú kiváncsiságra vagy mégnagyobb irigységre vall!!Miért is foglalkoztat a téma?Ha Te vagy akkor legyél vele elégedett mert nem soknak adatott meg még ennyi sem.Ha nem Te vagy akkor törekedj arra hogy minimum ennyid meglegyen.

A mai magyar ranglétra az nem rangot jelez,hanem sok minden olyasmit ami nem tűrne nyomdafestéket ezért nem irom le!

2010. nov. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk azt h mikor született Ady nem hiszem h sokan tudják(vagy már elfelejteték)- 1877.De nem is hiszem h ez olyan fontos dolog:)

A válaszra válaszolva nem is kell neki olyan gazdaknak lenni.Hiszen senki másra csak magára költi a teljes fizetését.Gondolom havonta lenullázza magát.De órát és ruhát meg kocsit sem veszel minden nap(meg parfümöt se)Én is úgy vagyok pl az órával h inkább spórolok rá fél épvet de olyat veszek ami már igényesebb.(ez szinte mindennel így van)

2010. nov. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Jólét vagy burzsuj? Nekem ez inkább szinonim szavak, nem érzékelek /nagyobb/ ellentétet köztük.

"ez ma mar egy kulon betegseg, hogy markas parfumot es orat hasznalnak" - a márkás óra nem új keletű, 18. születésnapjára leptük meg vele unokaöcsémet (az egész család ajándéka volt, nagyszülők, nagynénik stb.)igaz még nem viseli naponta,(ez természetes, mivel suliba jár) a parfümöt, mint az egyik kommentező írta, nem havonta vesszük, én is névnapomra+karácsonyra kaptam. Egyébként nem vagyunk kimagaslóan jómódúak. Szerintem ezek a dolgok, amikkel a kérdező rendelkezik semmi más, mint egy jól szituált fiatalemberhez illő kellékek.

2010. nov. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%
Nem irigyelnem,csak nem ertem meg.Minek pazarolni a penzt?Mert sok van?Attol meg lehet normalis dologra kolteni...Sose ertettem...Mitol tobb az akinek 60 ezres oraja van?Ha talalkoznek vele,valoszinuleg ez erdekelne a legkevesbbe.Ujgazdag ficsurnak tunik ez alapjan...
2010. nov. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%

Felőlem aranyat is kakilhat.

Az ember a lényeg, nem a cuccai.

2010. nov. 27. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
88%

Miért irigyelném?

Mit ér, hogy gazdag, ha olyan szellemi szinten áll, hogy ezt ide kiríja, hogy megerősítsük őt vagy mit tudom én? Lehet, hogy ostoba, felszínes, beképzelt, műveletlen - kit érdekel, hogy milyen kocsija van? Aki meg 40 ezerét vesz napszemüveget, mikor éhezik a fél világ... hát, erre aligha lehet felvágni.

2010. nov. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!