Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A trágár beszédnek, lehet...

A trágár beszédnek, lehet köze - etnikai, vallási, műveltségi, gazdasági, jövedelem szerinti csoportokhoz?

Figyelt kérdés
2010. nov. 27. 19:05
1 2
 1/20 anonim válasza:
100%
Nem szeretnék bölcsködni,de én inkább a veleszületett intelligenciának és a személyt alakitó környezetnek a befolyásával hoznám összefüggésbe.A mi családunkban ritkán fordul elő,de azt hiszem manapság senki nem mentes a külső hatásoktól!
2010. nov. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Egyes kultúrákban sokan trágárkodnak, így például nálunk, magyaroknál. Sokan büszkék is rá, bár én nem szeretem, ha csúnyán beszélnek. Sok más nép viszont méltóságon alulinak tartja.
2010. nov. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
68%

Sokkal inkább az aktuális idegállapotomhoz :))

(ha felhúznak, akkor úgy beszélek, mint egy kocsis, alpári bunkó módon, pedig amúgy egy jólnevelt disztingvált fickó vagyok - nem extragazdag, de nem csóró és nem is unintelligens)

2010. nov. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Nem vagyok kisebbségi értelmes vagyok, ennek ellenére elég sokszor beszélek csúnyán.

Nem szégyellem mert ez a nyelvünk része.

Viszont nálam van 1határ. pl a r*k szót nem mondom ki sose mert a betegség jut róla eszembe és attól csúnyább trágár szó nincsen azt hiszem.

18/F

2010. nov. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
azért a rákot nem kéne kicsillagozni állat is lehet.
2010. nov. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Eddig igen imponáló hozzászólásokat kaptam!
2010. nov. 27. 21:10
 7/20 anonim ***** válasza:
82%

Mert még nem hallottad a véleményemet!!Olyan kérdés mintha egy kalap alá vennéd mind az öt csoportot.Milyen hülye,provokativ kérdés ez megint?Kár volt a három pontért égetni magad!!

Hogy jön a vallás a jövöedelemhez,vagy a gazdasági szemponthoz?Egyáltalán a gazdasági szempont hogy jön a beszédhez?Badarság!!

Aki tahó az meztelenül is tahó,meg selyemtunikában is és aranypalásttal sem lessz úriember!

Ha példát akarsz azt is mondok!!:attól hogy 20millás merdzsóban viszik a seggedet még nem vagy okvetlen jobb mint akinek mondjuk 8általánosa van.Mert Te a sofőrödnek nem engeded betartani a kreszt mert hajtod,akinek meg 8osztálya van az meg szabályosan közlekedik.

Te üvöltesz ki az ablakon és minden olyan szavat üvöltesz amit én le sem irok,a 8osztályt végzett meg kapkodja a fejét hogy mig összeloptad az álomautódat közben tisztességesen még beszélni sem tudsz!!B

Bocsi-nem Rólad van szó csak igy érzékletesebben eltudtam énekelni amit elakartam!*

2010. nov. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
82%
Ja és magasról teszek rá hogy imponált-e amit irtam!!
2010. nov. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
4%
Miről beszélsz b*szd meg, hogy a k*rva f*s a szádba, te repedtfarkú p*naszopogató redvás g*ci hülyegyerek.
2010. nov. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
31%

biztos én is általánosítok, de attól függetlenül, hogy 21:38-nak igaza van, hogy nem lehet ilyen módon párhuzamot húzni, azért mégiscsak az a 8 általános sértődöttsége süt belőle, mert az ő segge alatt nincsen 20 millás merci, ő betartka a szabályokat (najó, kivéve a helyesírási szabályokat, meg a magyar nyelv szabályait - igen, innen jött az általánosítás), mégse vitte annyira, hogy sofőrje legyen, de mondjuk legalább (itt) nem káromkodik.

egyébként csak műveltségi párhuzamot lehetne vonni a kérdésben, aki iskolázottabb, az több eséllyel visszafogja magát, ha olyan társaságban van.

2010. nov. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!