Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi vagyunk szinte az egyetlen...

Mi vagyunk szinte az egyetlen nép, aki énekel Szózatot az ünnepségei végén. Miért? Miért énekelünk Szózatot?

Figyelt kérdés
Remélem érthető a kérdés... :)
2010. nov. 30. 19:31
 1/3 anonim ***** válasza:
30%
Talán mert Magyarországon kívül nem ismerik Vörösmarty Mihályt vagy Egressy Bénit?
2010. nov. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az első kettő nyilván nem értette, de én igen. Egyébként én sem tudom, miért csak nálunk van ez így, de nekem tetszik. Az ünnepélyeken is megvan a nyitás (Himnusz) és a zárás (Szózat), ami keretet ad az egésznek.
2010. nov. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Phoney ***** válasza:
Mert a himnuszunk sok mindenkinek nem tetszik a nagy sírásrívás-gyászinduló jellege miatt, és kell egy, amit mások viszont jobb himnusznak tartanak a mai napig is, ami nyígás helyett (amúgy nincs bajom a himnusszal) inkább a tartásról szól.
2010. dec. 2. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!